Recenzja Mi Induction Heating Rice Cooker – nie tylko do ryżu

Budowa i użytkowanie

Mi Induction Heating Rice Cooker, to nie jest małe urządzenie wykonane głównie z białego tworzywa sztucznego (charakterystyczny wygląd dla Xiaomi). Jego wymiary to 300 × 251 × 200 mm, a waga 4,4 kg. Do tego potrzebuje dostęp do gniazdka. Zatem trzeba się liczyć z tym, że odrobinę miejsca zajmie nam na blacie. Z drugiej jednak strony może zastąpić nam inne garnki, ale o tym nieco później.

Na górze urządzenia na pokrywie znajdziemy prosty panel sterowania z wbudowanymi kilkoma funkcjami. Na przedniej ściance przycisk do otwarcia górnej pokrywy, a z tyłu przycisk reset i diodę informującą o podłączeniu do Wi-Fi.

Po otwarciu ryżowara w środku znajdziemy misę indukcyjną o pojemności 1l oraz nakładkę (sitko) służącą do gotowania na parze.

Ponadto 2 czujniki temperatury umieszczone pod misą i na górnej klapie oraz otwory do ujścia pary.

I to by było w sumie na tyle. Teraz czas uruchomić urządzenie i rozpocząć gotowanie 😊

3 komentarze do “Recenzja Mi Induction Heating Rice Cooker – nie tylko do ryżu

 • 8 sierpnia 2021 o 21:51
  Permalink

  Gotowych przepisów jest kilkadziesiąt, na rozmaite dania. Mięso, drób, ciasta, desery itd., ale trzeba zmienić w aplikacji ustawienia. Wybrać położenie Hongkong, a język chiński, to spore utrudnienie, ale przy dostępności tłumaczy internetowych nie aż tak wielkie. Korzystam z takich ustawień i np. włoski gulasz wołowy sam się ugotował.

  Odpowiedz
 • 25 czerwca 2021 o 12:20
  Permalink

  Ryżowar.. Nawet ok ale te figurki powalające 😜

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: