Certyfikat ISO 14001 w Dynabook

Certyfikat ISO 14001 w Dynabook 

ISO 14001

System zarządzania środowiskowego Dynabook Europe GmbH otrzymał certyfikat ISO 14001. Ta międzynarodowa norma określa uznane na całym świecie wymagania dla systemu zarządzania środowiskowego, który pozwala oszczędzać zasoby naturalne. Dynabook zobowiązuje się do systematycznej i ciągłej poprawy własnych wyników w zakresie ochrony środowiska, tzn. wszystkich aspektów mających na nie wpływ. Dotyczy to na przykład zużycia zasobów i emisji do atmosfery. Dynabook wyznaczył wstępne cele w zakresie logistyki i organizacji biur, które będą realizowane w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Skuteczność systemu oraz podjętych w związku z nim działań będzie monitorowana wewnętrznie oraz poprzez coroczne audyty zewnętrzne. Za certyfikację i audyty odpowiedzialna jest niezależna jednostka certyfikująca TÜV Rheinland.

Test Haylou MoriPods – czysty dźwięk i uniwersalne brzmienie

Redukcja CO2 w logistyce

Dla działającego na skalę międzynarodową twórcy mobilnych rozwiązań komputerowych, logistyka ma ogromne znaczenie. Chcąc ograniczyć emisję CO2, Dynabook wprowadził system monitorowania, którego pierwszym krokiem jest ocena emisji substancji szkodliwych dla środowiska, a następnie wprowadzenie konkretnych rozwiązań w oparciu o wyniki badań. Celem jest osiągnięcie optymalnego połączenia efektywności środowiskowej z czasem dostawy, na przykład poprzez większe wykorzystanie transportu kolejowego. W ten sposób Dynabook dołącza równowagę środowiskową firmy do obietnicy jakości składanej partnerom i konsumentom.

Recenzja: Trust Qylo Fast i Trust Primo Wireless – ładowarka Qi i Power Bank

Zasadnicze zmiany w organizacji biura w Neuss

Pierwsze kroki w kierunku ograniczenia emisji CO2 zostały już podjęte w siedzibie Dynabook Europe GmbH w Neuss (Niemcy). Do firmowej floty leasingowane są wyłącznie samochody o klasach efektywności A+, A i B, a udział pojazdów hybrydowych jest stopniowo zwiększany. W przyszłości będzie można ładować pojazdy elektryczne na parkingach firmowych za pomocą odpowiednich stacji ładowania. Podobnie jak w przypadku urządzeń z portfolio Dynabook, przedsiębiorstwo zwraca uwagę na możliwość wymiany wadliwych lub przestarzałych komponentów w sprzęcie używanym przez pracowników, na przykład smartfonach, a tym samym wydłużenie okresu użytkowania urządzeń.

Jako firma ponosimy dużą odpowiedzialność społeczną w zakresie ochrony środowiska. Postrzegamy normę ISO 14001 jako optymalne narzędzie do ustalania, wdrażania i regularnej oceny naszych własnych celów środowiskowych. Dzięki skutecznemu wdrożeniu systemu zarządzania środowiskowego i aktywnemu dążeniu do realizacji naszych celów, temat zrównoważonego rozwoju i ochrony zasobów jest mocno zakorzeniony w naszej praktyce korporacyjnej” – mówi Damian Jaume, prezes Dynabook Europe GmbH.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: