Recenzja Philips 346P1CRH – zakrzywiony monitor z USB-C

Wyświetlacz w Philips 346P1CRH00 otrzymał panel VA LCD  z przekątną 34’’ (86,36 cm) w proporcjach 21:9. Krótko mówiąc jest bardzo panoramiczny, co ja osobiście uwielbiam. Zdaję sobie sprawę, że w przypadku prac biurowych bardziej pożądana proporcja to np. 3:2, ale przy tak dużym monitorze, to nie byłaby ona tu wskazana. Monitor taki byłby olbrzymi, a tak świetnie rozłożyła się jego przestrzeń robocza. Ma się wrażenie jakby postawiło się obok siebie 2 mniejsze monitory.

Do dyspozycji mamy tutaj obszar roboczy o wymiarach: 797,2 (w poziomie) × 333,7 (w pionie) — przy krzywiźnie 1500 R. Dzięki temu możemy bez problemu otworzyć obok siebie 2, a nawet 3 dokumenty czy 2/3 strony i nadal wszystko jest dobrze czytelne. Ekran obsługuje rozdzielczość FullHD (3440×1440), a jego jasność sięga do 500 cd/m2. Kontrast statyczny: 3000:1, kontrast ACR: 80M:1, czas reakcji: 4ms, gęstość pikseli 110 ppi i odświeżanie 100Hz. Może częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz i czas reakcji 4 ms nie zadowoli zapalonych graczy, ale dla zwykłego użytkownika wystarczy całkowicie. Nie ma powodów również do narzekań jeżeli chodzi o kąty widzenia (▷ 178° △ 178°) czy kolory (16.7mln, Gama kolorów (typowa) NTSC 98%*, sRGB 120%*, Adobe RGB 88%* ).

Jest też obsługiwany HDR (Certyfikat VESA DisplayHDR 400 to technologia gwarantująca zupełnie nową jakość oglądania w porównaniu ze standardowymi monitorami SDR) i to co ucieszy osoby, które spędzają dużo czasu przed monitorem czyli redukcja niebieskiego światła (tryb LowBlue) i technologia Flicker-free, która niweluje problem migotania dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming). Zatem też powinien zminimalizować zmęczenie oczu podczas dłuższego korzystania z urządzenia. A jak jest w rzeczywistości?

Test iiyama G-Master – zakrzywiony monitor nie tylko do gier

Pracowałam na tym monitorze prawie 3 tygodnie po minimum 8h dziennie. Na początku przeraziła mnie jego wielkość, ale po kilku dniach stwierdziłam, że jest idealny. Zakrzywiona matryca jest bardzo wygodna i naturalna w odbiorze. Kolory oraz pozostałe parametry dostosowałam idealnie pod swoje potrzeby. Podświetlenie jest równomierne, a kąty widzenia bardzo szerokie. Nawet film puszczony na nim oglądałam z przyjemnością i nie musiałam siedzieć centralnie przed ekranem. Jedyne co, to głośniki mogłyby być odrobinę lepsze. Podczas oglądania filmów akcji zabrakło mi w nich odrobinę mocy i przestrzeni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć dodatkowy głośnik czy słuchawki.

Co najważniejsze nie czułam zmęczenia po całym dniu pracy. No poza tym standardowym zmęczeniem spowodowany długimi godzinami siedzenia i pracy 😊. Przyjemnie się na nim również grało – może nie jestem jakimś zagorzałym graczem i raczej sięgam po mniej wymagające tytuły, ale takie wyścigi czy strzelanki wypadły na nim świetnie. Świetnie pracuje się na nim w środowisku biurowym.

Dzieliłam sobie ekran na połowę przez co bez mniejszego problemu mogłam pracować na 2 aplikacjach i trzeciej na ekranie laptopa. W bardzie ekstremalnym dniu zmieściłam na nim nawet 4 aplikacje. Zatem pod tym kątem jest świetnie. Nie zauważyłam też na nim żadnych martwych pikseli czy nieostrości.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: