Test Jabra Elite 3 – tchnij życie w swoją muzykę

Warto jeszcze wspomnieć, że te maleństwa zostały wyposażone w 4 mikrofony dla wyraźnych rozmów w podróży. Zapewniają też znakomitą izolację hałasu, a funkcja HearThrough umożliwia zachowanie kontaktu z otoczeniem i prowadzenie bezpośrednich rozmów, gdy połączenie telefoniczne nie jest aktywne, bez konieczności zdejmowania słuchawek. Mikrofony odbierają odgłosy otoczenia i przekazują je do głośników.

A jak jest w rzeczywistości. Tutaj jestem równie mile zaskoczony. Jabra Elite 3 bardzo dobrze radzi sobie podczas rozmowy. Ja słyszałem dobrze moich rozmówców, a oni mnie. Nie zauważyłem tutaj większych problemów. Zatem dobrze sprawdzą się również jako zestaw do rozmowy.

Użytkowanie Jabra Elite 3 jest oczywiście bajecznie proste. Włączamy słuchawki douszne poprzez wyjęcie ich z futerału ładującego. Możemy również nacisnąć jednocześnie lewy i prawy przycisk,
aby włączyć słuchawki douszne.

Jak Uzywac Technosenior

Naciskamy i przytrzymujemy (3 s) jednocześnie lewy i prawy przycisk, aż dioda LED na słuchawce dousznej zacznie migać na niebiesko. Słuchawki douszne są teraz gotowe do sparowania z telefonem i już po chwili możemy delektować się swoją ulubioną muzyką. Cały proces przebiegł bardzo szybko i bez zakłóceń. Ja połączyłem je ze smartfonem Oppo Reno 3 Pro i TCL 20 Pro 5G.

Jabra Sound Technosenior

Producent nie zapomniał również o aplikacji. Jabra Sound+ można pobrać ze sklepu Google Play, AppGallery oraz  AppStore. Nie jest ona jakoś mocno rozbudowana, ale jest w niej wszystko, co potrzebujemy, a mianowicie w aplikacji znajdziemy następujące funkcje:

  • 5 pasmowy korektor, który pozwala na własne ustawienia. Możemy też wybrać z gotowych profili producenta (neutral, speech, bass boost, treble boost, smooth, energize)
  • Dźwięki relaksujące – odgłosy natury, czy szumy – bardzo fajny dodatek
  • Podejrzenie poziomu naładowania baterii
  • Możliwość aktualizacji oprogramowania
  • Ustawienia słuchawek (opcje rozmów, baterii, asystenta głosowego itp.)
  • Rejestrację (istotna, gdy chcemy mieć 2 lata gwarancji na zamoczenie i kurz)
  • Opcja znajdowania słuchawek (ostatnia pozycja GPS, w której były sparowane słuchawki)
  • Zmiana języka komunikatów (niestety brak j. polskiego)
  • Rozbudowana instrukcja
  • Możliwość oceny

Samosłyszalność pozwala słyszeć własny głos podczas rozmowy. Zaletą funkcji Sidetone jest możliwość określenia tego, jak głośno mówimy. Funkcja Sidetone jest domyślnie włączona podczas połączeń i można ją włączyć lub wyłączyć przy użyciu aplikacji Jabra Sound+.

I na koniec jeszcze jedna ciekawa opcja. Jabra stworzyła funkcję MySound, która pozwala użytkownikowi na wykonanie testu słuchu. Na podstawie otrzymanych danych MySound kalibruje słuchawki, aby zaoferować każdemu jego spersonalizowane ustawienia dźwięku. Zaraz po sparowaniu słuchawek z aplikacją również ja zostałam przeprowadzona przez opisany proces. Efekt kalibracji oczywiście jest odczuwalny na plus, chociaż nie jest to jakiś mocny szok słuchowy.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading