Recenzja Oclean Flow – szczoteczka soniczna skutecznie wyczyści zęby


Recenzja Oclean Flow – szczoteczka soniczna skutecznie wyczyści zęby

Troska o zdrowe zęby wyraża się na wiele sposobów. Złe lub niedokładne szczotkowanie może być przyczyną poważnych chorób. Mając to na uwadze wybraliśmy szczoteczkę soniczną Xiaomi Oclean Flow. Czy właściwie troszczymy się o naszą jamę ustną i uzębienie sprawdziliśmy to dla Was – Zapraszamy.

Oclean Flow
Oclean Flow

Troska o zdrowe zęby wyraża się na wiele sposobów. Podstawą są dobre nawyki higieniczne, takie jak regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów. Często jednak pomijamy to, jak ważna jest szczoteczka do zębów. Im lepiej i bezpieczniej będziemy czyścić zęby tym lepiej dla naszego zdrowia. Wiemy, że zdrowy i piękny uśmiech jest naszą wizytówką. Szczoteczki rotacyjne, soniczne czy może pozostańmy przy szczoteczce manualnej.

Recenzja polsat box 4K – dekoder z Polsat Box w praktyce

Wybierając odpowiednią, mamy pewność, że czyścimy zęby dokładnie i nie pozostawiamy na nich płytki bakteryjnej. Zwykłe szczoteczki do zębów towarzyszą nam od dziecka. Nie chodzi przecież jednak o to, by robić coś dla zasady, ale by robić dobrze. Dziś, w XXI wieku mamy do wyboru nowoczesne szczoteczki elektryczne, które już od dawna uznawane są przez dentystów, za szczególnie skuteczne i ceniona za dokładne mycie zębów. Jak jednak prawidłowo dbać o zęby? Jaką szczoteczkę wybrać: soniczną czy elektryczną?

Jako pierwsze, na rynku pojawiły się szczoteczki rotacyjne zakończone okrągłą główką. Praca szczoteczki elektrycznej polega na wykonywaniu ruchów obrotowych, oscylacyjnych i pulsacyjnych o dużej prędkości. Dzięki temu czyści zęby i przestrzenie między nimi dużo skuteczniej, niż szczoteczka ręczna.

Szczoteczka soniczna jest rozpoznawalna dzięki podłużnej końcówce. Składa się z grubej rączki, w której znajduje się akumulator, i główki, której włosie wykonuje ruchy czyszczące. Różnią się sposobem działania i kształtem końcówki.

Xiaomi Oclean Flow  to soniczna szczoteczka stworzona dla osób, które szukają prostej w obsłudze szczoteczki, która skutecznie wyczyści zęby i posłuży na lata.

Szczoteczkę Oclean Flow otrzymamy w eleganckim i odpowiednio zabezpieczonym pudełku. Szczoteczka dostępna jest w kolorze białym (recenzowana), niebieskim oraz czerwonym.

Parametry techniczne:

 • Marka i model: Xiaomi Oclean Flow
 • Częstotliwość drgań: do 38 000 razy na minutę
 • Siła tarcia: 180 gf.cm
 • Ilość trybów pracy: 5 trybów czyszczenia
 • Pojemność baterii: 2800 mhA
 • Czas pracy: do 180 dni
 • Czas ładowania: do 6 godzin
 • Zasilanie: 5V 1A/5W

W zestawie znajdziemy:

 • Szczoteczkę Oclean Flow
 • Pojedynczą główkę szczoteczki
 • Kabel do ładowania Type-C
 • Instrukcję obsługi

Przy zakupie szczoteczki Oclean Flow warto również dokupić odpowiednie końcówki Oclean  – główki szczoteczki sonicznych różnią się w zależności od modelu i warto wybrać odpowiednią dla swoich zębów.

Lekarze i producent zalecają, przy normalnym użyciu, wymianę końcówek szczoteczek sonicznych średnio co 3 miesiące.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: