Test Navitel RE 5 Dual – zestaw na każdą trasę

Navitel RE 5 Dual ma 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 х 272 pikseli. Jest on obsługiwany za pomocą rysika, ewentualnie palcem. Zastosowany ekran został wykonany w technologii TFT, co zapowiada wysokie parametry obrazu. Obraz jest czytelny, nawet pod dużym kątem. Z kolei wbudowany czujnik światła dopasowuje podświetlenie LED do bieżących warunków. Tym samym, w nocy nie oślepia nas, uniknięto też efektu lustra, jak zazwyczaj to się dzieje w klasycznej nawigacji.

Widoczność w słoneczne dni jest dobra, choć nie spodziewajmy się, że zawsze wszystko odczytamy z niego coś, jeśli promienie będą padać bezpośrednio na ekran. Jest to ważne zwłaszcza dla kierowców, podczas jazdy samochodem. Przednia szyba dobrze chroni ekran, a ilość przycisków ograniczono do minimum – obsługa nawigacji jest w pełni dotykowa. Ekran poprawnie reaguje na nasze palce, chociaż czasem należy mocniej wcisnąć ikonkę, aby uruchomić daną funkcję.

Test Navitel RC2 DUAL – wideorejestrator z kamerą tylną w zestawie

RE 5 Dual bazuje na autorskim, intuicyjnym oprogramowaniu Navitel Navigator, stworzonym przez specjalistów Navitel. Urządzenie dostarcza mapy nawigacyjne 47 krajów wraz z ich darmowymi aktualizacjami.

Do głównych cech programu należą wykrywanie i wyświetlanie aktualnej lokalizacji na mapie, automatyczne i manualne ustawienie punktów na trasie, planowanie trasy, wyszukiwanie obiektów, obliczanie i wyświetlanie informacji o podróży, i szereg innych funkcji. Kierowca ma dostęp do szerokiej bazy fotoradarów, ostrzeżeń drogowych oraz wybór jednej z trzech alternatywnych tras, co jest ogromną zaletą urządzenia.

W celach aktualizacji map i aplikacji oraz nabycia nowych map należy korzystać z programu Navitel Navigator Update Center. Pobrać ten program można z sekcji „Ściągnij” na oficjalnej stronie internetowej navitel-poland.pl/pl

Wygląd zewnętrzny:

 1. Przycisk Włączania
 2. Gniazdo microSD do nawigacji
 3. Wyjście audio mini jack 3,5 mm
 4. Głośnik
 5. Gniazdo microSD do wideorejestratora
 6. Obiektyw
 7. Mocowanie magnetyczne
 8. Rysik
 9. Port mini-USB
 10. Port kamery cofania AV-IN
 11. Port mini-USB
 12. Wyświetlacz
 13. Wskaźnik stanu naładowania baterii
 14. Przycisk Reset

Głośnik sereofoniczny (32 Ohm / 20 mW) zamontowany na tylnej ścianie PND zapewnia dobrą emisję komunikatów z nawigacji, nawet przy szybkiej jeździe, gdzie bywa głośno w samochodzie. Tył nawigacji wykonano z matowego tworzywa sztucznego, które zapobiega nadmiernemu zbieraniu odcisków palców.

Mocną stroną testowanego sprzętu jest uproszczone menu i rzeczywiście, trudno się w nim pogubić. Nawet początkujący użytkownicy, nieobeznani z elektronicznymi gadżetami, nie będą mieć problemu z uruchomieniem prowadzenia do wybranego miejsca.

4 komentarze do “Test Navitel RE 5 Dual – zestaw na każdą trasę

 • 12 lutego 2022 o 21:13
  Permalink

  Ma tylnia kamerkę – to ta mała. Główna(przednia) jest w nawigacji. Zresztą sama nazwa wskazuje dual 🙂

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2022 o 09:25
   Permalink

   Nazwa dual raczej wskazuje podwójny tryb nawigacja + wideorejestrator. Kamerkę tylna należy sobie dokupić osobno, nie kosztuje majątku. Gniazdo dla niej producent przewidział w nawigacji. O czym jest opis w teście. Pozdrawiam i Dziękuję za komentarze

   Odpowiedz
 • 12 lutego 2022 o 11:07
  Permalink

  Rewelacja. Niby duży wyświetlacz który w trybie kamery może nieco dekoncentrować ale przynajmniej widać że ma się wideorejestrator a to już może odtraszac cwaniaczków typu naciagacz odszkodowań..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: