Test Samsung Galaxy S21 FE 5G – z myślą o użytkownikach

I na koniec standardowo aparaty. W Samsung S21 FE znajdziemy bardzo podobny zestaw jak w poprzedniku, czyli:

  • Tył: potrójny aparat: 12 Mpix + 12 Mpix + 8 Mpix
    • 12 Mpix , f/1.8, Dual Pixel PDAF, OIS- tylny główny
    • 12 Mpix , f/2.2 – tylny ultraszerokokątny
    • 8 Mpix , f/2.4, tylny tele x3, PDAF, OIS
  • Przód: 32 Mpx, AF, f/2.2, FF
  • Zoom optyczny 3x, zoom cyfrowy do 30x
  • Wideo: UHD 4K (3840 x 2160)@60fps, Slow Motion: 960 klatek/sekundę @HD, 240 klatek/sekundę @FHD
Samsung Galaxy S21 FE 5G
Samsung Galaxy S21 FE 5G

Wbrew aktualnym trendom (coraz więcej Mpx), to obiektywy 12 Mpx są nadal bardzo dobrą opcją w smartfonie. Zestaw jaki oferuje testowany model jest najbardziej wystarczający i pozwala na wykonanie całkiem niezłych zdjęć – szczegółowe, wyraźne o bardzo ładnych i przyjemnych dla oka barwach. Chociaż momentami minimalnie podsyconych (szczególnie czerwień i zieleń), ale do tego już nas Samsung przyzwyczaił, a i na mediach społecznościowych takie kadry są bardziej wyraziste.

Aparat też całkiem nieźle radzi sobie przy gorszej pogodzie czy w nocy. Chociaż zdarzały się momenty, gdy w trybie nocnym pojawiły się szumy. Szczególnie na tele x3 jest ich sporo. Rozmycie tła jest bardzo przyjemne dla oka i nie widać sztucznych przejść, a AF działa jak najbardziej poprawnie. Do tego stopnia, że możemy śmiało również wykonać zbliżenia i zdjęcia macro.

Nie ma tutaj oddzielnego obiektywu macro, ale śmiało możemy takie kadry wykonać z głównego obiektywu czy zoomu, a mamy tutaj aż 3x zoom optyczny oraz 30 x zoom cyfrowy. O ile ten drugi, to raczej ciekawostka, o tyle powiększenie x3 jak najhardziej wypada ok i jest całkiem przydatne. Chociaż 8 Mpx, to tak trochę mało – szkoda, że nie pojawiła się tutaj trzecia dwunastka.

Szeroki kąt również pozwala na wykonanie zadowalających ujęć – szczegółowe, o miłej dla oka kolorystyce i nawet całkiem zbliżonej do obiektywu głównego. Także zdjęcia z nowego modelu są bardzo zbliżone do poprzednika… zresztą zobaczcie sami:

Jeżeli chodzi o filmy, to znajdziemy tutaj możliwoś nagrania filmów maksymalnie w  UHD 4K (3840 x 2160)@60fps. Do dyspozycji mamy również np.  slow Motion: 960 klatek/sekundę @HD, 240 klatek/sekundę @FHD. Prawdę mówiąc i tak najczęściej korzysta się z opcji Full HD. Co do jakości nagrań, to podobnie jak w Galaxy S20 FE również nie ma powodu do narzekań. Przyzwoita kamerka do codziennego użytku, a nawet więcej. W mediach społecznościowych sprawdzi się idealnie. Zresztą zobaczcie sami:

4 komentarze do “Test Samsung Galaxy S21 FE 5G – z myślą o użytkownikach

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: