Test Xiaomi Redmi Watch 2 lite – ucieszy nie jednego użytkownika

Po odblokowaniu ukazuje nam się standardowo tarcza z zegarem i dodatkowymi informacjami jak np.  ilości kroków, ilości spalonych kalorii, aktualny puls czy data. Oczywiście zakres wyświetlanych danych zależy od tego, którą tarczę włączymy.

Standardowo możemy wymienić tarcze na jedną z wbudowanych w zegarek lub pobrać kolejne z aplikacji Xiaomi Wear. Ci, którzy lubią się wyróżniać mogą wybrać 1 z 4 spersonalizowanych tarcz, które pozwalają na wrzucenie nawet do 8 dowolnych naszych zdjęć. Zakres danych na nich jest dosyć ograniczony: data, godzina i jako 3 opcja do wyboru jedna z: tętno, ilość kroków, pogoda czy % naładowania baterii. Zatem opcja personalizacji z każdym nowym urządzeniem jest coraz bogatsza. Za to plus.

Jak w przypadku innych tego typu urządzeń do prawidłowego działania i współpracy z urządzeniem trzeba ściągnąć dedykowaną aplikację – Xiaomi Wear Pozwala ona realizować nasze sportowe cele poprzez dokładną rejestrację i monitoring naszych ćwiczeń, śledzenie aktywności, a także czuwanie nad prowadzeniem zdrowego trybu życia (dostępne są np. statystyki z kolejnych dni – ilość kroków, kalorii, stanie wraz z poradami na dany dzień). Na dzień dzisiejszy nie możemy jeszcze współzawodniczyć z innymi osobami, ale kto wie może kiedyś doczekamy się również takiej funkcji. W przypadku Redmi Watch 2 lite nie zadziała też funkcja PAI, którą wiele osób polubiło przy użytkowaniu Mi Bandów.

Aplikację  możemy pobrać np. z Google Play: Tutaj

Producent deklaruje, że bateria powinna wystarczyć do 10 dni typowego użytkowania i do 14 godzin ciągłego trybu sportowego z włączonym GPS. W moim przypadku przy włączonych wszystkich monitoringach, notyfikacjach i 1-2 krótkich spacerach z GPS szukałam ładowarki już po ok. 4 -5 dniach. Przy bardziej intensywnym użytkowaniu, a w szczególności przy częściej włączonych treningach będzie to znacznie szybciej.

Dodam jeszcze, że samo ładowanie odbywa się za pomocą dostarczonego kabelka z końcówką dopasowaną do naszego urządzenia.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: