Test Xiaomi Redmi Watch 2 lite – ucieszy nie jednego użytkownika

Xiaomi Redmi Watch 2 lite, to nieco większy następca Mi Watch lite. Otrzymał on kopertę wykonaną z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, białym lub niebieskim. Jego wymiary to: 35,3 mm x 41,2 mm x 10,7 mm, a waga o. 35g. razem z paskiem. Pasek jest dopasowany kolorystycznie do koperty i posiada regulowaną długości 140 – 210 mm. Możemy go oczywiście wymienić na inny. Co więcej wszystko jest dobrze spasowane i nie zauważyłam żadnych ostrych krawędzi. Jakość wykonania stoi jak zwykle na bardzo wysokim poziomie.

Smart Watch otrzymał 1,55’’ wyświetlacz TFT o rozdzielczości 320×360 px. Czyli o 0,15’’ większy od poprzednika. Można to zauważyć od razu jak weźmie się zegarek do ręki. Ekran jest wyraźnie większy i szerszy (niewiele brakuje mu już do tego by być kwadratem).  Dla osób, które potrzebują dużego i czytelnego wyświetlacza będzie jak znalazł. Tym bardziej, że jest on czytelny nawet w słoneczny dzień. Co więcej dobrze reaguje na dotyk. Chociaż zdarzały się chwile, że musiałam ikonkę kliknąć z 2-3 razy zanim włączyła się opcja. Nie mniej było to raczej sporadyczne. Poza tym ciężko się tutaj do czegoś przyczepić. Po 2 tygodniach użytkowania nie zauważyłam też żadnych rysek na ekranie.

Xiaomi Redmi Watch 2 lite
Xiaomi Redmi Watch 2 lite

To, co może być istotne dla niektórych osób, to na rządzeniu znajdziemy 1 przycisk po prawej stronie koperty. Służy on np. do włączenia ekranu, wywołania menu z funkcjami czy powrót do ekranu głównego.

Oczywiście obudowa zapewnia wodoodporność w standardzie 5 ATM, dzięki czemu przetrwa np. nagłą ulewę, kąpiel pod prysznicem czy pobyt na basenie. W moim przypadku wyprawy do wanny czy pod prysznic.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: