Test Xiaomi Redmi Watch 2 lite – ucieszy nie jednego użytkownika

Teraz nie pozostaje już nic jak podłączyć nasze urządzenie do aplikacji. Wystarczy właczyć BT w telefonie, wzajemnie wyszukać urządzenia i już po chwili możemy rozpocząć pełne korzystanie z nowego smartbanda. Podczas testów połączyłam opaskę z Samsungiem Galaxy Z Fold 3 oraz Xiaomi Redmi Note 11. Z każdym z nich urządzenie współpracuje poprawnie.

Jakie funkcje znajdziemy w Redmi Watch 2 lite? Wiele z nich znamy już z poprzednich modeli opasek czy zegarków Xiaomi. Dlatego też wszystkie dostępne opcje przedstawiłam na powyższym filmiku, a teraz przejdźmy do szczegółów. URządzenie obsługuje następujące funkcje:

 • Funkcja telefonu, która pozwala na podgląd, kto dzwoni oraz odrzucenie połączenia. Niestety nie ma możliwości odrzucenia np. z wbudowanym krótkim tekstem typu „nie mogę odebrać, zadzwonię później”, a szkoda. Czasami też zegarek nadal dzwoni, gdy telefon już dawno przestał. Ot takie kilkusekundowe opóźnienie. Dodatkowo w aplikacji możemy włączyć 2 funkcje: wibruj dla połączeń przychodzących oraz pokaż informacje kontaktowe.
 • Odczyt notyfikacji z wskazanych przez nas aplikacji (kalendarz, mail, komunikatory itp.). Funkcja ta jest opcjonalna i można ją w każdej chwili wyłączyć. Odczyt przychodzących wiadomości nie stanowi najmniejszego problemu, dokładnie widać tekst. Nie możemy jednak wykonać żadnej interakcji – tylko odczyt.
Xiaomi Redmi Watch 2 lite
Xiaomi Redmi Watch 2 lite
 • Śledzenia aktywności: Krokomierz, Licznik spalonych kalorii, Dystans – jest całkiem dokładny z racji posiadanego GPSA. Ma to jednak swój wpływ na zużycie baterii
Xiaomi Redmi Watch 2 lite
Xiaomi Redmi Watch 2 lite
 • Zaawansowane śledzenie treningów z pomiarem czasu, wydajności i obciążenia organizmu – aplikacja w sumie śledzi ponad 100 zróżnicowanych aktywności sportowych, w tym 17 profesjonalnych trybów (Biegi przełajowe, Bieżnia, Spacer, Kolarstwo, Piesze wędrówki, Biegi po szlakach, Kolarstwo halowe, Maszyna eliptyczna, Rower, Skakanka, HIIT, Joga, Pływanie w basenie itp.). Po każdym treningu możemy podejrzeć na opasce statystyki i wykresy. Nieco bardziej czytelne są one jednak w aplikacji, w której również pojawi się mapka z naszą przebytą trasą. Dzięki temu urządzenie może śmiało pełnić rolę osobistego trenera i wspomagać nas w uprawianiu sportu.
 • Urządzenie przez cały dzień śledzi nasze postępy i przypomina nam o aktywności fizycznej. Gdy zbyt długo będziemy w pozycji siedzącej, to delikatnie przypomni nam o ruchu. To bardzo przydatna funkcja, gdy zbyt długo przesiadujemy np. przy komputerze. Teraz przy pracy zdalnej taka funkcja, to skarb. Oczywiście należy pamiętać, aby uruchomić ją w opcjach w aplikacji.
 • Monitorowanie snu wraz ze stałym pomiarem tętna oraz poziomu tlenu we krwi. Szczegółowe statystyki możemy podejrzeć w aplikacji. Mamy w niej podział na sen głęboki, lekki, REM oraz pobudkę.
Xiaomi Redmi Watch 2 lite
Xiaomi Redmi Watch 2 lite
 • Monitorowanie tętna – Smartband oferuje ciągły monitoring tętna w trybie co 30 min, 10 min, 5 min lub 1 min. Możemy również włączyć powiadomienia, gdy tętno wzrośnie powyżej ustawionego poziomu w czasie spoczynku oraz w czasie ćwiczeń. Patrząc po zachowaniu się wskaźnika podczas np. spaceru czy bardziej intensywnych ćwiczeń – wyniki zdawały się być jak najbardziej adekwatne do tego jak w danym czasie się czułam i jakie wykonywałam ćwiczenia.
 • Całodobowe monitorowanie stresu, a co za tym idzie również ćwiczenia oddechowe, które pomogą nam się zrelaksować i obniżyć zbyt wysoki poziomu stresu. I tutaj mam pewną uwagę. Zegarek mierzy mi stres głównie w godzinach spoczynkowych, co jest trochę dziwne, bo wtedy zazwyczaj człowiek jest zrelaksowany. W ciągu dnia pojawia się pusta przestrzeń. Mam nadzieję, że ta kwestia zostanie naprawiona i stres będzie mierzony również w ciągu dnia.
 • Monitorowanie SpO2 – pomiar poziomu tlenu we krwi, to bardzo przydatna funkcja w okresie pandemii o czym nie muszę już chyba przypominać. Niski poziom nasycenia krwi tlenem (SpO2) może powodować problemy zdrowotne. Warto zatem co jakiś czas zerknąć również na ten wskaźnik szczególnie, że pomiar ten jest wykonywany w czasie, gdy jesteśmy w spoczynku co 10 lub 30 minut, a nie tylko na żądanie. Opcję tą musimy włączyć w aplikacji. Jedyne co tylko zauważyłam to, że pomiar ma dosyć rozbieżne wartości. U mnie skakały od 90% – 98%. To trochę spory rozjazd. Wiadomo, że traktujemy to bardziej poglądowo, ale różnica kilku % w ciągu kolejnych pomiarów to sporo.
 • Kalendarz cyklu – bardzo przydatna opcja dla kobiet.
 • Prognoza pogody, Znajdź telefon, Latarka, Sterowanie odtwarzaczem, Sterowanie migawką w aparacie (zdalny pilot), Stoper, Minutnik, Alarmy, które pomogą nam obudzić się rano czy przypomnieć o czymś w ciągu dnia. Alarm konfigurujemy w aplikacji

Opaska nie obsługuje płatności NFC

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: