Test Nextbase 522GW – miej oko nie(tylko) na drogę

Budowa i użytkowanie

Nextbase 522GW to niewielkich rozmiarów (minimalnie większe od 422GW) urządzenie: 53 mm x 94 mm x 45 mm i wadze zaledwie 125 g. Zarówno obudowa, jak i ekran wideorejestratora, zostały wykonane z matowego materiału, który nie odbija światła, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy.

Nextbase 522GW
Nextbase 522GW

Na tyle obudowy znajdziemy ekran IPS o przekątnej 3’’  (wersja 422GW posiada ekran 2,5’’) i rozdzielczości 960 x 480 pikseli. Jest on czytelny i pozwala na bezproblemową nawigację po urządzeniu. Ekran jest dotykowy i bardzo dobrze reaguje na wszystkie kliknięcia. Jeśli chodzi o samą nawigację po menu urządzenia, to również jest ona bardzo intuicyjna i na pewno nie sprawi nikomu problemu. Do tego na plus zasługuje możliwość zmiany języka na polski.

Nextbase 522GW
Nextbase 522GW

Na lewym boku umieszczono wejście na kartę MicroSD (do 128 GB (class 10)) oraz włącznik.

Na prawym boku znajdziemy gniazdo HD-OUT, do którego możemy podłączyć dodatkowy moduł z kamerą wewnętrzną/cofania. Moduł ten jest niewielkich rozmiarów i również wykonany z tworzywa sztucznego z jednym obiektywem zwróconym do wnętrza samochodu.

W przypadku korzystania z modułu kamery cofania rozdzielczość przedniej kamery zostanie automatycznie dostosowana, tak aby wydajniej zarządzać dwoma równoległymi nagraniami.  Możliwe warianty ustawień nagrań w modelu 522GW to:  przód 1080p, tył 1080p / przód 1440p, tył 720p

Nextbase 522GW
Nextbase 522GW

Na górnej krawędzi umieszczono wyjście zasilające – port miniUSB 5V / 1,5 A.

Nextbase 522GW
Nextbase 522GW

Na dole natomiast znajdziemy przycisk: RESET

Nextbase 522GW
Nextbase 522GW

Z przodu znajduje się oczywiście obiektyw oraz gniazdo do podłączenia uchwytu.

Obiektyw:

  • 6-warstwowe f1.3 z filtrem polaryzacyjnym
  • Rozdzielczość: 1440p HD przy 30fps 1080p HD przy 60fps
  • Kąt widzenia: 140°

Do mocowania urządzenia służy nowy uchwyt samochodowy Click&Go PRO, który wykorzystuje moc magnesów neodymowych, aby natychmiastowo połączyć kamerę ze źródłem zasilania znajdującym się w uchwycie. Sam montaż urządzenia trwa kilka sekund i jest banalnie proste. Mocny i stabilny uchwyt mocujemy do szyby (ja wybrałam opcję z przyssawką, ale jest też alternatywna opcja na taśmę) i ustawiamy kamerkę.

Zakres ruchów nie jest zbyt duży, dlatego warto pochylić się chwilę nad ustawieniem zanim przykleimy uchwyt na stałe. Odległość pomiędzy kamerką, a szybą jest dosyć mała stąd też ograniczony zakres ruchów. Dużą zaletą dołączonego uchwytu jest możliwość wypięcia wideorejestratora bez potrzeby odczepiania przyssawki/ taśmy.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: