Nokia w 5G OI Lab

Nokia w 5G OI Lab – Nokia dołącza do Otwartego Laboratorium Innowacji 5G, aby rozwijać technologie i współtworzyć ekosystemy nowych usług

Nokia ogłosiła, że dołączyła do 5G Open Innovation Lab (5G OI Lab) w roli sponsora korporacyjnego. Jako lider w dziedzinie technologii 5G i wiodący, uznany dostawca prywatnych rozwiązań bezprzewodowych, Nokia będzie współpracować z innymi startupami i partnerami 5G OI Lab, aby utorować drogę dla rozwiązań 5G we wszystkich sektorach przemysłu.

 Test Nokia XR20 – na wszelki wypadek

5G OI Lab to unikalny, globalny ekosystem technologiczny z siedzibą w Seattle. Od momentu powstania w 2020 roku, 5G OI Lab skupia firmy technologiczne, dostawców usług i innowatorów z różnych branż, którzy współpracują nad nowymi rozwiązaniami i modelami biznesowymi. Do tej pory w 5G OI Lab aktywnie uczestniczyła zarówno społeczność deweloperów, jak i ponad 70 startupów, które badały nowe pomysły i innowacje w ramach programów 5G OI Lab.

 

Nokia zaangażowała się już w programy realizowane z 5G OI Lab, w tym testowanie praktycznych zastosowań 5G, mających na celu rozwiązywanie rzeczywistych problemów w branży rolniczej. Stacje bazowe firmy Nokia i rozwiązania Nokia Digital Automation Cloud (NDAC) są używane przez 5G OI Lab w terenie do prowadzenia szeroko zakrojonych testów różnych aplikacji i przypadków użycia w gospodarstwach wiejskich w hrabstwie Snohomish w stanie Waszyngton.

 

Jim Brisimitzis, założyciel i partner zarządzający 5G Open Innovation Lab, powiedział: „Jesteśmy zaszczyceni, że Nokia dołączyła do naszego ekosystemu, jako partner korporacyjny, co pozwoli kontynuować nasz szybki rozwój. Cieszymy się z naszej dotychczasowej działalności partnerskiej i z niecierpliwością czekamy na formalne nawiązanie współpracy z szerokim ekosystemem Nokii, w celu uwolnienia prawdziwej wartości łączności brzegowej i 5G.”

 Test Nokia X20 – smartfon 5G, który został źle wyceniony

Ed Alfonso, Executive Vice President w Nokia America’s Mobile Networks, powiedział: „Dostępne w 5G prędkości przesyłania danych oraz bardzo niskie opóźnienia stanowią przełom dla łączności bezprzewodowej i umożliwią mnóstwo nowych zastosowań w przemyśle. Dzięki partnerstwu z przemysłem, środowiskiem akademickim i rządowym oraz ekosystemom, takim jak ten stworzony przez 5G Open Innovation Lab sieci nowej generacji mogą osiągnąć swój pełny potencjał. Pracując razem, możemy przetestować nowe zastosowania użycia sieci 5G i urządzeń brzegowych oraz współpracować bezpośrednio ze społecznością startupów, które je kreują. Nokia z zaangażowaniem uczestniczy w programach 5G OI Lab, wykorzystując naszych ekspertów i wiodącą w branży technologię 5G.”

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: