Test Samsung Galaxy A53 5G – w codziennym użytkowaniu

I na koniec standardowo aparat.

Samsung Galaxy A53 5G
Samsung Galaxy A53 5G

W A53 znajdziemy następujące obiektywy:

 • Obiektyw główny: 64 MP, f/1.8, OIS, AF, nagrywanie wideo w 4K w 30 kl./s
 • moduł szerokokątny – 12 MP, f/2.2
 • pomiar głębi – 5 MP, f/2.4, OIS
 • makro – 5 MP, f/2.4, zoom cyfrowy do x10
 • Przód: 32 Mpix – f/2.2

Tyle z parametrów, a jak zdjęcia wypadają w rzeczywistości? Oczywiście w ciągu dnia kadry wychodzą bardzo zadowalająco. Są wyraźne, szczegółowe i całkiem dobrze odwzorowanych kolorach, chociaż minimalnie podbitych. Takie typowe dla Samsunga. Świetnie radzi sobie nawet pod słońce – nie ma czarnej plamy, a bardzo szczegółowe i dobrze widoczne elementy. Widać, że HDR działa tutaj jak należy.

Równie dobrze w takich warunkach radzi sobie szeroki kąt, chociaż zdjęcia w tym przypadku są nieco mniej szczegółowe i momentami widać różnicę barw.

Troszeczkę zawiodłam się jednak na trybie nocnym. Nawet przy oświetlonym kadrze (w mieście) pojawiają się szumy cyfrowe i nieostrości. Wiadomo, że nie jest to flagowiec i pewne niedociągnięcia będą, ale tutaj one są zbyt duże. Z oświetlonym miastem radzą sobie nawet dużo słabsze telefony.

Bardzo cieszy mnie fakt, że A53 zyskał już obiektyw macro 5 Mpx, a nie ten nikomu niepotrzebny 2 Mpx. Nie znajdziemy w nim jednak tele. Zbliżenie jest tylko cyfrowe do max. X10. Przy czym ujęcia z x2 mają jeszcze sens, a przy większym zbliżeniu widać już cyfrowe szumy.

Przejdźmy jednak do przykładowych zdjęć:

Główny aparat nagrywa w rozdzielczości UHD 4K (3840 x 2160), 30 klatek/sekundę. Obiektyw główny zyskał też optyczną stabilizację obrazu (w Full HD), przez co filmy są bardziej stabilne i lepsze w odbiorze. Poza tym filmy nie wyróżniają się niczym szczególnym. Są całkiem przyzwoite i wystarcza spokojnie na codzienny użytek.

Zresztą zobaczcie sami:

One thought on “Test Samsung Galaxy A53 5G – w codziennym użytkowaniu

 • 27 maja 2022 o 11:25
  Permalink

  Takiego regresu jak w linii A5x to Samsung jeszcze nigdy nie popełnił :(. Poprzednik (A52S) jest o 25% wydajniejszy, ma WIFI6, gniazdo słuchawkowe i ładowarkę w pudełku. Biorąc pod uwagę fakt, że jest obecnie tańszy o około 150zł (nawet więcej jak weźmiemy pod uwagę ładowarkę) i wciąż nie ma problemu z dostępnością nie widzę ani jednego argumentu by kupić A53.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: