Test Huawei Watch Fit 2 – elegancja dla każdego

Huawei Watch Fit 2 (podobnie jak sporo droższy Huawei Watch GT 3 PRO) obsługuje również Program Zdrowe życie, który ma pomagać kształcić fizyczne i psychiczne nawyki dla zdrowszego życia. Wszystko po to, aby z każdym dniem poprawić naszą kondycję i samopoczucie. Aby jednak było to możliwe, to najpierw musimy wejść do aplikacji Huawei Zdrowie i skonfigurować swoje cele np. ilość dziennych kroków, przypomnienia o aktywności itp. Na początku może być trudno się przyzwyczaić, ale przy dłuższym poznaniu zauważymy efekty i poprawę samopoczucia, a to już wiele. Lepiej też poznamy nasz organizm. Oczywiście wszystko możemy też podejrzeć w aplikacji i prześledzić całą historię naszych codziennych poczynań.

Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2

Testowany zegarek również monitoruje i analizuje jakość naszego snu. Znajdziemy w nim funkcję monitorującą zdrowie Huawei TruSeen 5.0, która pozwala na monitorowanie tętna przez całą dobę. Szczegółowe statystyki możemy standardowo przejrzeć w aplikacji.

Jak już jesteśmy przy asystencie Zdrowia i Snu (poznaliśmy go pierwszy raz w Huawei Watch GT Runner), to nie można również zapomnieć o drugim asystencie jakim jest również osobisty trener AI. Pozwala on na ustawienie spersonalizowanych planów treningowych. Plany takie możemy ustawić w aplikacji Huawei Zdrowie w zakładce Ćwicz. Najważniejsza część asystenta jednak znajduje się w zegarku  w zakładce z Ćwiczeniami pod pozycją „Kursy i plany”. Z niej możemy przejść do treningów biegowych i tam wybrać jeden z kilkunastu opcji.  Np. podstawowy marsz / bieg,  zaawansowany marsz / bieg Bieg na tempo czy Bieg HIT.

Każdy trening jest określony poziomem trudności i rozpisany na etapy. Zatem Asystent poprowadzi nas przez cały trening, który będzie miał ułożony plan, a nie tylko to co nam się wydaje. Na początku są to treningi biegowe, ale mam nadzieję, że pozycja ta będzie się rozrastać i pojawią się również inne dyscypliny np. fitness czy spacerowe. Nie każdy lubi biegać.

Będąc przy sporcie, to również tutaj mamy wiele trybów sportowych dla różnego rodzaju aktywności – zewnętrznych i wewnętrznych. Huawei Watch Fit 2 posiada aż 97 trybów ćwiczeń z czego dla 11 dyscyplin sportowych (w tym bieganie, pływanie czy jazda na rowerze) zapewnia bardziej rozbudowane statystyki w czasie rzeczywistym. Znajdziemy tutaj również mniej standardowe treningi jak np. joga, orbitrek czy trening interwałowy. Do tego zaawansowane wykresy, które znajdziemy w aplikacji Zdrowie, sprawiają, że urządzenie może śmiało pełnić rolę osobistego trenera i wspomagać nas w uprawianiu sportu.

Podobnie jak poprzednik posiada również 12 animacji instruktarzowych, które pomogą przy codziennym treningu np. w pracy. Mamy tutaj chociażby rozciąganie całego ciała czy modelowanie mięśni brzucha. Łącznie szybkie treningi obejmują aż 44 różnych ćwiczeń.

Smartwatch posiada wbudowany GPS, co przekłada się na w marę wierne informacje o pozycjonowaniu i wiarygodne zapisy ćwiczeń. Sensory rejestrują szereg danych, takich jak np. prędkość i długość pokonanego dystansu, trasę, liczbę kroków, spalane kalorie czy poziom tętna.

Huawei Watch Fit 2
Huawei Watch Fit 2

Smartwatch również oferuje ciągły monitoring tętna TruSeen (tutaj wersja 2.0). Funkcja zapewnia ciągłe monitorowanie pracy serca. Niestety nie jestem wstanie porównać wyników ze specjalistycznym sprzętem, więc zostaje wierzyć producentowi na słowo, że działa poprawnie. Jedyne co mogłam sprawdzić, to zachowanie się wskaźnika podczas np. podczas spaceru czy bardziej intensywnych ćwiczeń – wyniki zapewniam Was były bardzo interesujące.

Huawei TruSleep, może monitorować jakość naszego snu przez całą dobę, analizując częstość akcji serca i zmienność rytmu serca (HRV). W zamian, w połączeniu z monitorowaniem pozycji nadgarstka, oferuje dokładną analizę czasu i struktury snu (sen nocny, głęboki sen, sen płytki, sen REM, ciągłość snu głębokiego, czuwanie, jakość oddechu).

Ponadto, wspierany przez technologię Huawei AI, dostarcza nam informację, jak rozwiązać 6 typowych problemów ze snem (trudność w zasypianiu, nadmierna lekkości snu, czuwanie, wczesne przebudzenie, senność i nieregularny harmonogram snu).

Kolejną funkcją, którą już znamy od  serii Watch GT 2, jest badanie poziomu stresu. Za monitoring poziomu stresu odpowiada technologia HUAWEI TruRelaxTM, która w razie potrzeby pomaga się zrelaksować za pomocą ćwiczeń oddechowych. Podczas ostatnich 2 tygodni przyglądałam się wskaźnikom na ekranie i przyznam się, że były adekwatne do tego jak się czułam i na ile znam swój organizm. Co więcej w momencie jak wskaźnik wychodził zbyt wysoko, to od razu starałam się uspokoić myśli, co bardzo dobrze wpływało na ogólne samo poczucie.

Do dyspozycji mamy rówież coągły pomiar natlenienia krwi. Nie od dzisiaj wiadomo, że bardzo niski poziom nasycenia krwi tlenem (SpO2) może powodować problemy zdrowotne. Warto zatem co jakiś czas zerknąć również na ten wskaźnik. Tutaj musimy wywołać go ręcznie. Nie ma ciągłego pomiaru.

Test Huawei Watch GT 3 PRO Ceramic

Ponadto w testowanym modelu znajdziemy takie standardowe funkcje jak: latarka, budzik, nie przeszkadzać, pogoda, stoper, minutnik, alarm, kompas, znajdź telefon czy kalendarzyk menstruacyjny. Ale chyba najciekawszą opcją z tego jest sterowanie migawką aparatu w smartfonie. Ile razy potrzebowałam przycisku do zdalnego uruchomienia aparatu. Teraz ma się go już na ręce. Chociaż przydał by się jeszcze podgląd z kamery.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: