Test Huawei MatePad Paper – komfort pracy czy relaksu

Budowa i użytkowanie:

Huawei MatePad Paper to bardzo kompaktowe i eleganckie urządzenie. Jego wymiary to 225,2 mm x 182,7 mm x 6,65 mm, a waga ok. 360 g. (z baterią). Na pleckach i bokach został pokryty skórkowym materiałem co dodaje mu stylu, a do tego nie wyślizguje się z dłoni.

Lewa ramka jest dodatkowo delikatnie szersza, przez co łatwiej trzyma się tablet w dłoni. Od razu można się domyśleć, że znacznie łatwiej będzie pracować się na nim osobom praworęcznym, ale myślę, że i leworęczni też dają radę.

Huawei MatePad Paper
Huawei MatePad Paper

Do kompletu producent dodaje również bardzo eleganckie etui wykonane w podobnym stylu – obłożone czarną skórką i zapinane na magnes z wygrawerowanym napisem HUAWEI. Etui łączy się z tabletem za pomocą magnetycznej powierzchni i co najważniejsze dobrze się trzyma.

Huawei MatePad Paper
Huawei MatePad Paper

Całość jest dobrze wykonana i swoim wyglądem przypomina elegancki zeszyt. Zatem bez problemu zabierzemy go ze sobą – zmieści się w plecaku czy torebce i nie będzie zajmować dużo miejsca.

Na obudowie Huawei MatePad Paper znajdziemy jeszcze:

  • Na dolnej krawędzi – jeden z głośników stereo, wyjście USB C
  • Na górnej krawędzi – drugi z głośników stereo, mikrofony, włącznik z czytnikiem linii papilarnych
  • Na lewej krawędzi – brak przycisków (jak już wspomniałam wcześniej bok ten służy do trzymania ręką)
  • Na prawej krawędzi – miejsce na przyczepienie rysika (jednocześnie do ładowania rysika) oraz przyciski do sterowania głośnością

Nie znajdziemy w nim wyjścia mini Jack 3,5 mm czy miejsca na dodatkową kartę pamięci. O ile pierwsze nie jest większym problemem – słuchawki  połączymy po BT czy przez wyjście USB C, o tyle  brak miejsca na kartę pamięci przy 64 GB dysku może zmartwić niektórych użytkowników. Szczególnie takich, którzy planują bardzo intensywnie wykorzystywać narzędzie do pracy – duża ilość książek czy notatek. Na szczęście urządzenie oferuje łączność Super Device, HUAWEI Share, Wi-Fi czy możliwość przerzucenia plików na chmurę (bezpłatnie dodatkowo 5 GB).

Użytkownicy Mate Book-ów Huawei mogą  użyć tabletu jako dodatkowy ekran i bez problemu mogą przerzucać też pliki między urządzeniami. Funkcję tą poznaliśmy już przy okazji innych urządzeń od Huawei – chociażby ostatnio testowanego Huawei MateBook D16 2022 . Potwierdzam – działa 😊

Co do dźwięku, to mamy tutaj głośniki stereo, ale nie spodziewajmy się jakości godnej melomanów – od standardowa jakość jaką spotkamy w tej klasie tabletów – jest czysto, wystarczająco głośno, ale bez większych basów. Do codziennego użytku jest jak najbardziej OK – odsłuchiwanie audiobooków czy nagranych notatek głosowych. Nikt też raczej nie będzie oglądał filmików na tego typu urządzeniu (niskie odświeżanie , czarno-biała matryca), chociaż nie powiem na upartego da się i kilka nawet obejrzałam.

Same przyciski działają dobrze – dobrze reagują na kliknięcia i są dobrze wyczuwalne. Fizyczny czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku też działa poprawnie. Chociaż zdarzały się momenty, że musiałam przyłożyć palec jeszcze raz, ale to bardziej przez to, że delikatnie wystaje etui na krawędzi i trochę przeszkadza w precyzyjnym trafieniu w czytnik.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: