Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

System operacyjny KaiOS, który jest specjalnie dostosowany do telefonów z klawiaturą, posiada własny sklep z aplikacjami, a także umożliwia dostęp do mediów społecznościowych, takich jak Facebook, WhatsApp czy YouTube. Warto dodać, że KaiOS jest bardzo prosty i intuicyjny. Naciśnięcie przycisku WhatsApp otwiera komunikator, w którym można czytać wiadomości oraz na nie odpowiadać. WhatsApp jest szczególnie popularny do porządkowania kalendarza towarzyskiego, czatowania oraz dzielenia się zdjęciami i filmami.

Moduł GPS umożliwia korzystanie z usług lokalizacyjnych, takich jak Google Maps. Szczególnie praktyczny jest zintegrowany hotspot WLAN. 4G zapewnia stabilne połączenie internetowe, które w razie potrzeby można udostępnić także znajomym, rodzinie lub innym urządzeniom, np. tabletowi.

W ten sposób GL7 staje się internetowym hotspotem dla urządzeń z większymi ekranami, na których można korzystać z internetu.

Najczęstszą bolączką użytkowników zaawansowanych telefonów jest krótki czas funkcjonowania urządzeń na baterii. Gigaset GL7 posiada akumulator wymienny o pojemności 1400 mAh, który pozwala na do 300 godzin pracy w trybie czuwania oraz do ok. 9 godzin rozmów. W praktyce nie udało się osiągnąć tego wyniku, ale przy standardowym użytkowaniu, telefon wytrzymał ponad tydzień.

Naszym zdaniem, to dobry wynik. Użytkownicy oczekujący długiego czasu czuwania oraz wielogodzinnych rozmów, będą z tego telefonu zadowoleni.

Podstawka ładująca sprawia, że proces ładowania przebiega bezstresowo. Jest to proste i wygodne – a stacja ładująca zapewnia bezpieczeństwo telefonu.

4 komentarze do “Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

 • 17 września 2022 o 12:13
  Permalink

  W posumowaniu jest błąd.
  Aparat ma 2 MP a nie 5 MP, to bardzo istotna różnica.

  Odpowiedz
  • 17 września 2022 o 19:19
   Permalink

   Oczywiście, Czytelnik ma rację. W specyfikacji i opisie było 2MP. Przepraszam za pomyłkę w podsumowaniu. Poprawiono. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 6 sierpnia 2022 o 11:04
  Permalink

  Fajny test, dobrze, że są na rynku takie telefony, szkoda tylko, że w tym przypadku ten model Gigaset nie jest Made in Germany, bo mają w swojej ofercie modele wyprodukowane w Niemczech 😁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: