Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

Podsumowanie

Gigaset GL7 to telefon w obudowie z klapką, który nie zadowoli użytkownika poszukującego najnowszych „bajerów” we współczesnych smartfonach. Dla kogo więc Gigaset GL7 z systemem KaiOS?

Gigaset zaprezentował model, który ma być…po prostu niezawodny. Umożliwiać kontakt z rodziną i przyjaciółmi.  A jednocześnie pozwalać być na bieżąco z tym, co dzieje się w otaczającym nas świecie. Obsługuje 4G/LTE oraz GPS i jest wyposażony w aparat 2 MP oraz akumulator 1400 mAh.

Do największych zalet testowanej „klapki” należy, czytelny nawet dla starszych osób kolorowy wyświetlacz, plus szereg dla seniorów przydatnych rozwiązań. Pozytywnym zaskoczeniem też jest jakość i głośność rozmowy oraz dzwonków. Modeli tego typu jest ostatnio bardzo mało na rynku, co nie oznacza, że nie ma chętnych na takie urządzenia.

KaiOS nie sprawi, że komórka dla użytkowników smartfona stanie się alternatywą, czy królem wygody. Zapewni jednak większy komfort korzystania z telefonu klasycznego, oferując przy okazji dodatkowe funkcje, które dotychczas były dostępne tylko na „dotykowcach” z Androidem, lub iOS.

Dlatego szczerze polecam ten model, jako telefon na prezent dla naszych seniorów. Chyba, że nasza babcia lub dziadek jest fanem technologicznych nowości i woli kieszonkowy komputer, ale to już inna historia.

Wasz TECHNOSEnior

 

4 komentarze do “Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

 • 17 września 2022 o 12:13
  Permalink

  W posumowaniu jest błąd.
  Aparat ma 2 MP a nie 5 MP, to bardzo istotna różnica.

  Odpowiedz
  • 17 września 2022 o 19:19
   Permalink

   Oczywiście, Czytelnik ma rację. W specyfikacji i opisie było 2MP. Przepraszam za pomyłkę w podsumowaniu. Poprawiono. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 6 sierpnia 2022 o 11:04
  Permalink

  Fajny test, dobrze, że są na rynku takie telefony, szkoda tylko, że w tym przypadku ten model Gigaset nie jest Made in Germany, bo mają w swojej ofercie modele wyprodukowane w Niemczech 😁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: