Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

Pomyślmy przez chwilę, czym powinien się charakteryzować telefon współczesny, który w tytule ma – po prostu niezawodny.

Po pierwsze czytelny wyświetlacz, po drugie duże i wygodne klawisze, które ułatwią obsługę telefonu. Przydatna jest także funkcja GPS oraz aparat i technologia Wi-Fi, Bluetooth, która pozwali na bezprzewodową komunikację z innymi urządzeniami. Podczas wieczornego spaceru przyda się też wbudowana latarka, oraz radio FM, które umili chwile spędzone w podróży.  Przyjrzyjmy się zatem Gigaset GL7 nieco bliżej.

„Klapka” GL7 prezentuje się ciekawie i cieszy oko. Kompaktowa obudowa o wymiarach 117x58x24mm sprawia, że clamshell jest idealnym towarzyszem w każdej kieszeni. Gigaset GL7 po zamknięciu mierzy zaledwie 11,7 cm. Waga wynosi zaledwie 126 gramów, a wytrzymała konstrukcja sprawia, że GL7 jest trwały i solidny.

Mimo niewielkich rozmiarów, nie umkną nam żadne ważne informacje, gdyż wibracje będą nas informować o połączeniach i wiadomościach. Głośność dzwonka i rozmów można dostosować do własnych potrzeb. A jeśli mamy zajęte obie ręce, możemy kontynuować rozmowę, korzystając z funkcji zestawu głośnomówiącego.

Test Gigaset GS5 – smartfon na każdą okazję

Jakość plastików jest dobra i obiecuje długą żywotność. Można spokojnie go brać pod uwagę, planując zakup tego telefonu na przykład osobie starszej. Osoby starsze to specyficzni użytkownicy. Tutaj nie są ważne bajery graficzne, wyszukane funkcje „telefon ma być do dzwonienia”, wytrzymać przypadkowy upadek… i tyle. Ekran główny oraz klawiatura są chronione przez obudowę typu clamshell.

Kolorowy wyświetlacz, czytelne klawisze, aparat, a do tego przydatne funkcje dodatkowe, jak klawisz SOS czy latarka sprawiają, że korzystanie z telefonu jest jeszcze przyjemniejsze. Testowany GL7 posiada dwa ekrany.

Po otwarciu klapki zobaczymy 2,8-calowy ekran i duże przyciski. Główny wyświetlacz, po zamknięciu klapki, jest doskonale chroniony. Nie ma możliwości przypadkowego naciśnięcia przycisków na klawiaturze. Wystarczy otworzyć telefon, aby odebrać połączenie, a następnie zamknąć go ponownie, aby się rozłączyć.

Zewnętrzny ekran informuje o połączeniach przychodzących, nawet gdy telefon jest zamknięty, wyświetlając nazwę lub numer dzwoniącego. Znajdziemy tutaj też diodą flash aparatu oraz obiektyw.

Natomiast na panelu tylnym, nad osłoną akumulatora umieszczono głośnik, oraz z myślą o bezpieczeństwie użytkowników umieszczono przycisk alarmowy SOS. Można zadzwonić pod maksymalnie 5 zdefiniowanych wcześniej numerów telefonów. Jeśli pierwszy wybrany numer telefonu nie jest osiągalny, automatycznie wybierany jest następny numer. Dzięki czemu mamy pewność, że w sytuacji awaryjnej otrzymamy potrzebną pomoc tak szybko, jak to możliwe.

Głośnik – delikatnie mówiąc jest o przeciętnej akustyce. Atutem tego modelu jest wbudowany moduł radia FM, które szkoda, że nie działa bez konieczności podłączenia słuchawek.

4 komentarze do “Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

 • 17 września 2022 o 12:13
  Permalink

  W posumowaniu jest błąd.
  Aparat ma 2 MP a nie 5 MP, to bardzo istotna różnica.

  Odpowiedz
  • 17 września 2022 o 19:19
   Permalink

   Oczywiście, Czytelnik ma rację. W specyfikacji i opisie było 2MP. Przepraszam za pomyłkę w podsumowaniu. Poprawiono. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 6 sierpnia 2022 o 11:04
  Permalink

  Fajny test, dobrze, że są na rynku takie telefony, szkoda tylko, że w tym przypadku ten model Gigaset nie jest Made in Germany, bo mają w swojej ofercie modele wyprodukowane w Niemczech 😁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: