Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

Cyfrowa kamera o rozdzielczości 2 MP pozwala zrobić proste zdjęcia i filmy VGA (640 x 480p), a dyktafon nagrać materiał dźwiękowy.

Kamera robi średniej jakości zdjęcia a filmy są dostateczne. Nie ukrywajmy, że to raczej dodatek niżeli główne funkcje telefonu, ale pozwala zachować w cyfrowej pamięci na przykład odwiedzane miejsca, czy spotkania rodzinne.

Fotografie i maks. 2000 wpisów w książce telefonicznej można przechowywać w wewnętrznej pamięci urządzenia o pojemności 4 GB, którą można również rozszerzyć o maksymalnie 128 GB za pomocą karty pamięci micro SDHC.

Gigaset GL7
Gigaset GL7

Możliwość rozbudowania pojemności telefonu za pomocą dodatkowej karty pamięci, pozwala na przechowywanie w telefonie większej ilości zdjęć czy plików mp3, które odtworzymy za pomocą zainstalowanych odtwarzaczy.

Pod panelem znajdziemy akumulator litowo-jonowy, 2 sloty na kartę nanoSIM oraz gniazdo na kartę pamięci microSD.

Na lewym boku telefonu producent umieścił typowe wejście słuchawkowe Jack 3,5 mm. Natomiast na spodzie znajdziemy gniazdo ładowarki typu USB-C do ładowania telefonu i styki ładowania poprzez bazę.

Na klawiaturze producent umieścił dedykowane klawisze skrótu, włączający kilka przydatnych funkcji. Tym razem otrzymujemy dedykowany przycisk WhatsApp i  trzy klawisze (A, B, C) do najczęściej wybieranych numerów. Natomiast dłużej przytrzymując klawisze „0” lub „#” możemy prosto zablokować telefon oraz wyciszyć dzwonek, aktywując wibracje.

Gigaset GL7 jest komfortowy w obsłudze. Wygodne przyciski fizyczne mają odpowiedni klik i są podświetlane. Znacząco ułatwia to korzystanie z telefonu w ciemnym pomieszczeniu.  Manipulator ma przyporządkowane funkcje, które zdaniem producenta będą najczęściej wybierane.

Test Gigaset GS3 – długodystansowiec i bezprzewodowe ładowanie

Nawiązanie połączenia odbywa się poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza, którego numer widnieje w menu przy zdjęciu danej osoby. Na wyświetlaczu widnieją: pisana dużą czcionką godzina, a pod nią mniejszych rozmiarów data. Ponadto umieszczono nazwę sieci, wskaźnik zasięgu i wskaźnik naładowania baterii oraz informacje funkcyjne.

Opcja konfiguracji menu w praktyce oznacza możliwość dostosowania zawartości menu telefonu do potrzeb używającej go osoby. Dla kogoś, dla kogo natłok funkcji telefonu jest problematyczny, wybawieniem jest możliwość schowania wielu nieużywanych funkcji i pozostawienie jedynie tych najbardziej potrzebnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą się cieszyć jeszcze bardziej przejrzystym menu.

Oprócz normalnych funkcji telefonu komórkowego, GL7 obsługuje sieci Wi-Fi, 4G, ma także moduł GPS. Dzięki własnej przeglądarce jest w pełni przystosowany do korzystania z internetu. Na urządzeniu telefonie działają również proste gry.

4 komentarze do “Test Gigaset GL7 – klapka feature phone 4G z KaiOS

 • 17 września 2022 o 12:13
  Permalink

  W posumowaniu jest błąd.
  Aparat ma 2 MP a nie 5 MP, to bardzo istotna różnica.

  Odpowiedz
  • 17 września 2022 o 19:19
   Permalink

   Oczywiście, Czytelnik ma rację. W specyfikacji i opisie było 2MP. Przepraszam za pomyłkę w podsumowaniu. Poprawiono. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 6 sierpnia 2022 o 11:04
  Permalink

  Fajny test, dobrze, że są na rynku takie telefony, szkoda tylko, że w tym przypadku ten model Gigaset nie jest Made in Germany, bo mają w swojej ofercie modele wyprodukowane w Niemczech 😁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: