Kobo Clara 2E – czytnik ebooków z recyklingu

Kobo Clara 2E – czytnik ebooków z recyklingu

– Firma Rakuten Kobo przedstawia Kobo Clara 2E – nowy, ulepszony czytnik ebooków, który stawia na ekologiczne rozwiązania. Obudowa Kobo Clara 2E została wykonana z plastiku w ponad 85% pochodzącego z recyklingu, w tym 10% z plastiku, który przechwycono zanim trafiłby do oceanów – to istotny krok w stronę lepszych i bardziej odpowiedzialnych rozwiązań dla czytelników. Ponadto urządzenie jest wodoodporne, posiada zwiększoną pamięć oraz technologię bezprzewodową Bluetooth.

Kobo Clara 2E
Kobo Clara 2E

Kobo Clara 2E to pierwszy czytnik ebooków wyprodukowany przez Kobo w oparciu o plastik z recyklingu oraz odłowiony z oceanu. Jest to realizacja deklaracji firmy, która zobowiązała się do wykorzystywania certyfikowanych materiałów z recyklingu, pod warunkiem, że pozwalają na to możliwości technologiczne.

Test PocketBook Color – kolorowy czytnik e-booków dla całej rodziny

W ciągu roku Kobo planuje usunąć ponad 200 000 plastikowych butelek z oceanów i ponad milion płyt CD i DVD z wysypisk śmieci. Miłośnicy czytelnictwa mogą teraz spokojnie zatracić się w swojej najnowszej lekturze na ulepszonym, antyrefleksyjnym, 6-calowym ekranie HD E Ink Carta 1200. Aby zapewnić dodatkowy komfort, ekran posiada tryb ciemny oraz technologię ComfortLight PRO z redukcją niebieskiego światła, która pozwala na czytanie do późna w nocy bez negatywnego wpływu światła na jakość snu.

Kobo Clara 2E
Kobo Clara 2E

Dzięki baterii o tygodniowej żywotności* i 16GB pamięci, Kobo Clara 2E pomieści całe biblioteki ebooków i audiobooków Kobo. Czytnik został też wyposażony w bezprzewodową technologię Bluetooth, dzięki której czytelnicy będą mogli zagłębiać się w najnowsze historie w wygodny dla siebie sposób. Zaprojektowane przez Kobo, ochronne pokrowce SleepCovers, zostały wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i są dostępne w kolorach czarnym (Black), niebieskim (Deep Ocean Blue), pomarańczowym (Coral Reef Orange) i zielonym (Sea Glass Green).

Kobo Clara 2E reprezentuje nasze wartości – dostarcza lepszych doświadczeń czytelnikom i jednocześnie jest efektem deklaracji w kierunku zrównoważonego rozwoju” – powiedział Michael Tamblyn, CEO Rakuten Kobo. „Wierzymy, że każdy mały, przemyślany i celowo wykonany akt może mieć znaczący wpływ. Zaczynamy więc od wykorzystywania surowców pochodzących z recyklingu przy produkcji urządzeń, akcesoriów i opakowań. Aby dostarczyć ulubione funkcje naszym użytkownikom, zadbaliśmy też o wodoodporność i bezprzewodową technologię Bluetooth, dzięki której mogą słuchać swoich ulubionych audiobooków”.

Premiera Kobo Clara 2E jest wynikiem zobowiązania firmy Kobo do kompensacji 100 procent emisji dwutlenku węgla związanej z bezpośrednimi dostawami czytników. Dochód z zeszłorocznego zrównoważenia emisji jest obecnie kierowany do Great Bear Forest Carbon Project, który wspiera społeczności rdzennych mieszkańców i pomaga chronić rezerwat przyrody Great Bear Rainforest w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie – jest to jeden z największych umiarkowanych lasów deszczowych na świecie. Wpływy ze zrównoważenia emisji pomagają w udoskonalaniu praktyk zarządzania lasami i morzem poprzez wysiłki prowadzone przez rdzennych mieszkańców, a także inwestowanie w programy dla lokalnej społeczności – Elder oraz Guardian Watchmen.

Więcej szczegółów na temat inicjatyw Kobo związanych z offsetem węglowym można znaleźć na tej stronie.

Kobo Clara 2E
Kobo Clara 2E

Czytniki Kobo Clara 2E będą dostępne na stronie www.kobo.com oraz u wybranych partnerów handlowych w cenie 699 PLN. Ruszyła już przedsprzedaż, a urządzenia będą dostępne w sklepach i online już 22 września w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji, Szwajcarii, Polsce, Australii, Singapurze i Malezji.

*Wyniki mogą się różnić, w zależności od indywidualnego wykorzystywania czytnika.

Kobo Clara 2E
Kobo Clara 2E

 Poznaj Kobo Clara 2E

Rezygnacja z jednorazowego plastiku

Obudowa Kobo Clara 2E została wykonana z plastiku w ponad 85% pochodzącego z recyklingu, w tym 10% z plastiku, który przechwycono zanim trafiłby do oceanów. Według U.S. Environmental Protection Agency1, odzyskanie 10 plastikowych butelek pozwala oszczędzić energię, która wystarczy na zasilenie laptopa przez ponad 25 godzin. Nie tylko urządzenia Kobo zostają ulepszone – nowe opakowania nie zawierają magnesów i są wykonane z papieru z recyklingu z certyfikatem FSC oraz zadrukowane przy pomocy atramentu sojowego. Jest to jeden z najbardziej ekologicznych i odnawialnych procesów drukowania dostępnych obecnie na rynku.

1 https://www.epa.gov/recycle/frequent-questions-recycling

 W końcu możesz czytać w wannie

Kobo Clara 2E to pierwszy 6-calowy czytnik, wyprodukowany przez Kobo, który jest w stanie wytrzymać na głębokości 2 metrów nawet do 60 minut bez uszkodzenia. Ten kieszonkowy model dołącza do wodoodpornej linii produktów, wraz z 7″ Kobo Libra 2 i 8″ Kobo Sage. Kobo Clara 2E jest zawsze przygotowany na niespodziewane zachlapania, wędrówki z plecakiem po lesie deszczowym, podróże na plażę lub długie sesje czytania w wannie.

Test PocketBook Color – kolorowy czytnik e-booków dla całej rodziny

Słuchaj uważnie

Nie wiesz czy wolisz przeczytać czy posłuchać ciekawej historii? Dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth w Kobo Clara 2E możesz słuchać audiobooków Kobo** i cieszyć się ulubionymi historiami na swoich warunkach.

**Audiobooki Kobo są dostępne tylko w wybranych krajach. Wymagane są bezprzewodowe słuchawki lub głośnik Bluetooth.

 Zabierz swoją kolekcję ze sobą

Dzięki Kobo, czytelnicy mają ogromny wybór książek w zasięgu ręki. Kobo Store, wbudowany w urządzenie, pozwala na szybki zakup następnej części ulubionej serii lub odkrycie zupełnie nowej historii. Dzięki 16GB pamięci, miłośnicy książek mogą zabrać ze sobą do 12,000 ebooków lub 75 audiobooków Kobo, gdziekolwiek zechcą*. Kobo zapewnia też dostęp do funkcji Pocket, która pozwala zapisywać i czytać artykuły online.

*1GB = 1 miliard bajtów. Zakłada się przybliżony rozmiar około 1,3 MB na ebooka. Część przestrzeni dyskowej wykorzystywana jest przez oprogramowanie.

 Ekologiczne akcesoria, które służą Twojemu czytnikowi i planecie

Czytaj i wspomagaj planetę z najnowszymi pokrowcami SleepCover

Kobo Clara 2E SleepCover to najnowsza wersja pokrowca, który będzie idealnie pasować do nowego czytnika. Tył pokrowca jest wykonany w 97% z plastiku z odzysku, w tym w 10% z plastiku, który przechwycono zanim trafiłby do oceanów, a wewnętrzna wyściółka z mikrofibry wykonana jest z włókien w 40% pozyskanych z plastikowych butelek, które w innym wypadku zalegałyby na wysypiskach i w oceanach.

Pokrowiec  posiada wbudowaną podpórkę, dzięki której można oprzeć czytnik bez konieczności trzymania go w rękach. Dodatkowo posiada ona funkcję usypiania i włączania czytnika. Kobo Clara 2E’s SleepCover jest dostępna w trzech kolorach: pomarańczowym (Coral Reef Orange), zielonym (Sea Glass Green), niebieskim (Deep Ocean Blue) i czarnym (Black).

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: