Recenzja – telewizja naziemna i dekoder DVB-T2 HEVC od Polsat Box – co ją wyróżnia?

Recenzja – telewizja naziemna i dekoder DVB-T2 HEVC od Polsat Box – co ją wyróżnia?

Telewizory mogą pełnić dziś z powodzeniem funkcje domowego centrum rozrywki. Na rynku mamy zatrzęsienie tzw. Smart TV, czyli telewizorów wyposażonych w multimedialne funkcjonalności. Wiele osób nie chce jednak kupować nowego, często drogiego sprzętu, tym bardziej, że posiadają dobrej jakości telewizor.

Do takich właśnie użytkowników skierowany jest dekoder DVB-T2 HEVC od Polsat Box. Umożliwia on rozszerzenie możliwości tradycyjnego telewizora o funkcje oferowane przez Smart TV bez konieczności zakupu nowego odbiornika.

DVB-T2 HEVC
DVB-T2 HEVC

Dekoder DVB-T2 NL-511RT do odbioru telewizji naziemnej w Polsce to multimedialne urządzenie, które zamieni nasz telewizor w Smart TV bez potrzeby wydawania tysięcy złotych na nowy model TV.

Dekoder jest przeznaczony do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce płatnych kanałów telewizyjnych i radiowych nadawanych przez Cyfrowy Polsat.

Recenzja polsat box 4K – dekoder z Polsat Box w praktyce

Klienci mogą też odbierać wszystkie 28 ogólnodostępnych, bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

Dekoder wraz z pakietem Sport i Informacje jest udostępniany za 1 zł i zapewnia m.in. możliwość odbioru sygnału w jakości HD oraz elektroniczny przewodnik po programach. Przez pierwszy miesiąc z oferty można korzystać bez opłat.

dekoder DVB-T2 HEVC od Polsat Box
dekoder DVB-T2 HEVC od Polsat Box

Zawartość opakowania:

  • Dekoder DVB-T2 NL-511RT
  • Zasilacz sieciowy
  • Pilot zdalnego sterowania z bateriami do pilota
  • Instrukcja obsługi

Standardowe dla Cyfrowego Polsatu pudełko, w które zapakowano DVB-T2 NL-511RT od razu nas wprowadza w tajniki przeznaczenia sprzętu. Wyraźnie wskazują na to zamieszczone ikonki aplikacji oraz opisy funkcji.

dekoder DVB-T2 HEVC od Polsat Box
pilot

Pilot posiada intuicyjnie rozmieszczone przyciski funkcyjne. A całość bazuje na założeniach Smart TV, co pozwala wygodnie obsługiwać wszystkie funkcje dekodera. Wszystkie guziczki wykonano z gumy.

Serce całego zestawu, czyli dekoder DVB-T2 NL-511RT został wykonany z czarnego, matowego plastiku. Po podłączeniu przystawki do gniazda zasilania, o pracy dekodera informuje nas dioda LED. Charakterystycznym elementem obudowy są gniazda wejścia / wyjścia.

Po lewej stronie dekodera znajduje się złącze USB 2.0 – gniazdo umożliwiające podłączenie pamięci zewnętrznej typu pendrive lub dysku USB.

DVB-T2 NL-511RT ma wbudowany tuner telewizji naziemnej, dzięki czemu możliwe jest podłączenie dekodera do zewnętrznej telewizji cyfrowej bądź kablowej instalacji zbiorczej w budynkach wielorodzinnych. W wielu lokalizacjach (też u testującego) prawidłowy odbiór jest możliwy także z wykorzystaniem anteny pokojowej ze wzmacniaczem.

 

Dekoder łączymy z telewizorem kablem HDMI (brak w zestawie). Możemy też podłączyć z telewizorem kablem analogowym mini jack – RCA.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: