Recenzja Sennheiser MKE 200 – więcej kontroli nad dźwiękiem

Z racji, że ja najczęściej korzystam z telefonu (również do nagrywania filmików na TikToka czy YouTube), to skupiam się na zweryfikowaniu jak będzie działać właśnie takie połączenie. Do testu wykorzystałam dwa telefony: Xiaomi Redmi Note 10 pro oraz Asus ROG Phone 6 pro. Oba modele mają wyjście mini Jack 3,5 mm (jest niezbędne do tego modelu). Spróbowałam też połączyć z Xiaomi 12 Pro przejściówkę podłączoną do USB C, ale niestety to połączenie się nie powiodło. Smartfon nie wykrył podłączonego mikrofonu.

Ciekawostką jest też to, że gdy podłączyłam MKE 200 do Xiaomi RN10Pro to mogłam bez problemu nagrywać przez mikrofon w aplikacji Dyktafon, a jak nagrywałam filmik, to już łapał dźwięk tylko z telefonu. Ignorował kompletnie podłączony mikrofon. Za to z Asusem współgrał idealnie. Jedyne co musiałam zrobić to w aplikacji aparatu pod ikonką mikrofonu wybrać źródło dźwięku: z telefonu lub po kablu. To zacznijmy od próbki:

Sennheiser MKE 200 – Próbne nagranie:

Sennheiser MKE 200, to mikrofon kierunkowy – krótko mówiąc najlepiej zbiera dźwięk z przodu mikrofonu. Jest on wyposażony w superkardioidalną kapsułę, która ma zapewnić ostrość i szczegółowość nagrań, jednocześnie odseparowując niepożądane szumy tła. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w osłonę przeciwwietrzną (futrzak zakładamy na mikrofon) i uchwyt antywstrząsowy. Jest to szczególnie ważne, gdyż aparaty i telefony są dosyć wrażliwe na wszelkiego rodzaju hałasy podczas ich obsługi.

A jak wypada w rzeczywistości? Tutaj muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona jakością dźwięku jaką nagrywa ten mikrofon. Oczywiście trzeba pamiętać, aby ustawić go przodem do mówiącego, bo jak już wspomniałam wcześniej, dźwięk wyłapywany jest najlepiej z przedniej strony urządzenia. Bez problemu możemy też przypiąć go do statywu czy jakiś nakładek na telefon czy podłączyć do aparatu.

Nie będzie nam też przeszkadzał podczas noszenia – jest naprawdę lekki i ma nawet dodatkowy woreczek w zestawie. Osobiście polecam założyć osłonkę przeciwwiatrową, bo wtedy pojawia się mniej niechcianych szumów. Szkoda tylko, że mikrofon nie działa przez przejściówkę USB C. Teraz już coraz mniej telefonów posiada wyjście mini jack 3,5 mm. Nie znajdziemy też na nim żadnych przycisków sterujących. Gdy potrzebujemy czegoś bardziej zaawansowanego, to musimy popatrzeć w kierunku innego modelu. A są też takie w portfolio tego producenta.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: