Test Huawei Watch GT 3 SE – smart zegarek dla rozmów i SMS-ów

Po odblokowaniu ukazuje nam się tarcza z zegarem. Dodatkowym ułatwieniem w codziennej obsłudze są aktywne pola wyświetlane na tarczy zegarka. Informują nas one na bieżąco np. o poziomie naładowania baterii, ilości kroków czy aktualnym pulsie. Wygląd tarczy możemy zdefiniować sami, z pośród dostępnych do wyboru kilkanaście tarcz: od klasycznych, przez sportowe, nowoczesne czy minimalistyczne. Jest kilka nowych tarcz względem poprzednika. Ponadto, po aktualizacji, z poziomu aplikacji Huawei Health „Zdrowie” możemy zainstalować kilka dodatkowych tarcz.

Jak w przypadku innych tego typu urządzeń do prawidłowego działania i współpracy z urządzeniem trzeba ściągnąć dedykowaną aplikację – Huawei Health. Pozwala ona realizować nasze sportowe cele poprzez dokładną rejestrację i monitoring biegów, spacerów, śledzenie aktywności, a także czuwanie nad prowadzeniem zdrowego trybu życia.

Huawei od lat rozwija technologie pozwalające na monitorowanie zdrowia i dbanie o kondycję. W Watch GT 3 SE znajduje się udoskonalona funkcja monitorowania snu HUAWEI TruSleep 3.0, dzięki czemu bardzo dokładnie śledzi on każdą jego fazę, a także tętno oraz oddech, oprócz wykrywania długości snu i prezentowania jego kompleksowej struktury (w tym snu płytkiego, snu głębokiego, fazy REM i czuwania), poprzez analizę wielu parametrów fizjologicznych zegarek rejestruje także jakość snu, by na tej podstawie dostarczyć ponad 200 spersonalizowanych porad, jak naukowo go poprawić.

Smartwatch dokładne monitoruje także tętno oraz saturację krwi, za sprawą technologii Huawei TruSeen 5.0+. Zegarek przypomina o piciu wody, braniu leków, zasypianiu o odpowiednio wczesnej porze, ćwiczeniach, wyzwaniach zdrowotnych czy wreszcie o pozytywnym nastawieniu. Gdy użytkownik wykona większość z tych zadań, w aplikacji Huawei Zdrowie zakwitnie symboliczna koniczyna. Zegarek monitoruje także poziom stresu, a w przypadku kobiet, także cykl menstruacyjny.

Po udanym parowaniu (Bluetooth), zegarek i telefon (sprawdzone na iPhone 13, Xiaomi 12 pro i Huawei mate 50 pro) mogą wzajemnie się wyszukiwać i łączyć. Smartwatch współpracuje ze smartfonami wyposażonymi w Android 6.0 lub nowszy, iOS 9.0 lub nowszy.

Po zbyt dalekim odejściu od smartfona, zegarek informował o zerwaniu połączenia. Wykonanie ruchu ręką w kierunku twarzy powoduje podświetlenie ekranu zegarka – funkcję tę, dla oszczędności baterii można wyłączyć. Zegarek obsługuje funkcje telefonu komórkowego, takie jak przypomnienie o przychodzących rozmowach, przypomnienie informacji (SMS, e-mail, kalendarz). Może również przypominać nam o wszystkich połączeniach lub wiadomościach, gdy nie może odebrać rozmowy przychodzącej na telefon.

Przychodzące połączenie sygnalizowane jest wibracją i dźwiękiem. Połączenie możemy zarówno przyjąć i prowadzić rozmowę, jak i odrzucić. Dzięki aplikacji zegarek można również sparować z telefonem, aby otrzymywać powiadomienia i komunikaty z komunikatorów WhatsApp, Line, Facebook, Skype i Twitter. Funkcję ta jest opcjonalna i można ją w każdej chwili wyłączyć, by móc skoncentrować się na własnym wysiłku i własnym organizmie. Odczyt przychodzących wiadomości nie stanowi najmniejszego problemu, dokładnie widać tekst. Ciekawą funkcją jest też możliwość odpowiedzi SMSem na przychodzące połączenie lub odpisanie na SMS-a. Do wyboru mamy kilka wbudowanych odpowiedzi, które możemy sobie zdefiniować w aplikacji.

 

 

Aby obudzić się rano lub włączyć alert o danej porze dnia, można skonfigurować alarmy z delikatnymi wibracjami w wybranym czasie.

Huawei Watch GT 3 SE
Huawei Watch GT 3 SE

 Watch GT 3 SE zapewnia także precyzyjną nawigację i geolokalizację z dużą dokładnością, również w trybie offline, dzięki pięciosystemowemu pozycjonowaniu GNSS.

Rola opisywanego urządzenia na tym się nie kończy. Czy to nie będzie dobry dzień, jeśli zaczniemy go od odrobiny ruchu? Urządzenie posiada, bowiem szereg zaawansowanych funkcji, a te umożliwiają dbać o zdrowie.

Opracowany przez Huawei algorytm TruSport pomaga ćwiczyć bardziej efektywnie w oparciu o naukową analizę danych, rozwija samodyscyplinę i aktywne zarządzanie zdrowiem. Zegarek oferuje ponad 100 różnych trybów sportowych, w tym 18 profesjonalnych, zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych użytkowników. Pozwala na stworzenie inteligentnego, spersonalizowanego planu treningowego, zgodnego z danymi, takimi jak historia wyników oraz cele treningowe.

Jednocześnie na podstawie kompleksowej i profesjonalnej analizy danych dotyczących treningu, takich jak m.in.: tempo, tętno, dystans, wskaźnik zdolności biegowej (RAI), obciążenie treningowe, czas regeneracji czy pomiary VO2Max, zegarek dynamicznie dostosuje plan treningowy do postępów oraz zwiększy obciążenia, aby stopniowo poprawiać zdolności biegowe. Huawei Watch GT 3 SE zapewnia profesjonalne porady pozwalające poprawić jakość wszystkich treningów.

Ładowanie odbywa się bezprzewodowo, w połączeniu z magnetyczną stacją ładującą. Po przyłożeniu smartwatcha, przełączy się on w tryb ładowania, o czym poinformuje nas stosowny komunikat na zegarku. W Huawei Watch GT 3 SE zastosowano dużą baterię o pojemności 451 mAh oraz inteligentny algorytm oszczędzania energii. Dzięki temu zegarek zapewnia nawet 2 tygodnie ciągłego użytkowania bez konieczności doładowywania.

Pierwszy raz ładowałem smartwacha po ok. 12 dniach (spadek z 96% do 2%). Przy intensywnym korzystaniu bateria wystarczy na 7 dni, a 5 minut ładowania przełoży się na cały dzień pracy. Dzięki temu, że można mu ufać przez całą dobę, pomoże w dbaniu o zdrowie i zmotywuje do regularnej aktywności, na bieżąco monitorując sen, puls i kondycję. Akumulator zostanie całkowicie naładowany w czasie ok. 2 godziny.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: