Jakie funkcje powinno spełniać etui na telefon? Sprawdź, jak skutecznie chronić swój smartfon

Jakie funkcje powinno spełniać etui na telefon? Sprawdź, jak skutecznie chronić swój smartfon

Wiele osób, które chcą kupić etui na telefon, koncentrują się głównie na wyglądzie tego akcesorium. Nie jest to jednak najważniejsze kryterium, które trzeba brać pod uwagę, choć oczywiście wygląd pokrowca również jest bardzo istotny. Czym zatem kierować się szukając właściwej obudowy na telefon? Poniżej przedstawiamy kilka prostych zasad, które pozwolą ci dobrać model etui idealnie dopasowany pod twoje oczekiwania i budżet.

funkcje etui na telefon

Odporność na upadki

W codziennym użytkowaniu przynajmniej raz każdemu się zdarzy, że jego telefon spadnie. Niechcący go strącimy z kanapy lub nie zauważymy go na stercie ubrań. Przykłady można mnożyć. Dlatego warto się zaopatrzyć w etui na telefon, które będzie odporne na upadek przynajmniej ze 125 cm. Szukaj akcesoriów, które spełniają normy Military Grade.

Wytrzymałość na uderzenia i wstrząsy

Współcześnie telefon komórkowy jest naszym towarzyszem niemalże na każdym kroku. Zabieramy go na siłownię, wycieczkę górską, przeprawę rowerową czy wspinaczkę. Niejednokrotnie wystąpią sytuacje, gdzie smartfon będzie narażony na uderzenia i wstrząsy. Współczesne osłony na telefon mają specjalne narożniki amortyzujące, dzięki temu są wstanie zapobiec nieestetycznym wgnieceniom w obudowie.

Etui z satynową ramką na iPhone 7 Plus/8 Plus – 3mk Satin Armor Case

Minimalna grubość spełniająca swoje funkcje

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, np. elastycznego TPU, czyli termoplastycznego poliuretanu z dodatkiem PC (poliwęglanów), obudowa jest odporna na uderzenia i wstrząsy. Przy tym okazuje się, że fajne etui na telefon wcale nie musi być toporne i grube. Jeśli zastanawiasz się, gdzie można znaleźć osłony wykonane z tego typu materiału, warto zapoznać się z asortymentem dobrych sklepów dostarczających najnowocześniejsze akcesoria GSM.

Elastyczność materiału

Jak już wyżej zostało wspomniane, zastosowanie materiału typu TPU pozwala na utrzymanie elastyczności pokrowca na telefon. Jaka jest tego zaleta? Brak konieczności mocowania się z obudową, którą jest ciężko założyć, a jeszcze trudniej ściągnąć. Kolejnym atutem tego typu obudowy jest to, że korzystanie z przycisków funkcyjnych nie sprawia trudności. Użytkowanie telefonu „ubranego” w taką osłonę jest lekkie i przyjemne.

3mk Satin Armor Case+ z satynową ramką – etui na telefon od 3MK

Dobór do modelu telefonu

Pamiętaj – aby etui na telefon należycie spełniało swoje funkcje, musi być idealnie dobrane do twojego modelu telefonu. Przeglądając oferty, wybierz egzemplarz dedykowany pod konkretny smartfon. Specjalny design jest tak dopasowany, aby stanowić niejako drugą skórę dla komórki. Tylko to zapewni komfort korzystania i maksymalną możliwą ochronę.

Proste utrzymanie czystości

Aby dotrzymać kroku współczesnemu użytkownikowi, powstało etui Matt Case, który dzięki wysokiej jakości wykonania może być prane w pralce z innymi ubraniami i tkaninami. Zachowanie czystości etui na telefon nigdy nie było prostsze.

Etui na iPhone 14 Plus – 3mk Matt Case Blueberry

 

Ładowanie bezprzewodowe

To kolejne udogodnienie, z którym możesz się spotkać dobierając obudowę. Dzięki kompatybilności z ładowarkami indukcyjnymi, nie musisz specjalnie zdejmować etui.

Ochrona obiektywu

Obudowy warte twojej uwagi powinny posiadać podwyższone krawędzie wokół obiektywu. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że odkładając telefon uszkodzisz aparat. Soczewki nie są wstanie dotknąć bezpośrednio powierzchni, dlatego są świetnie chronione przed stłuczeniem i zarysowaniami.

Niezbędne atesty i certyfikaty

Dbając o komfort użytkowania, doskonałą ochronę i fajny design, nie sposób zapomnieć o bezpieczeństwie. Dlatego zwróć uwagę na atesty i certyfikaty. Będziesz mieć pewność, że twój produkt jest przetestowany pod kątem substancji szkodliwych i jest bezpieczny dla zdrowia i spełnia ścisłe dyrektywy unijne.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: