OPPO Find N2 – poziomo składany smartfon naszym okiem

OPPO Find N2 – poziomo składany smartfon naszym okiem

OPPO Find N2 – poziomo składany smartfon dzięki połączeniu unikalnego współczynnika proporcji wewnętrznego wyświetlacza i pełnoekranowego zewnętrznego wyświetlacza oferuje praktyczne i intuicyjne wrażenia w codziennym użytkowaniu.

Dzięki zaangażowaniu inżynierów OPPO udało się stworzyć bardzo lekką i jednocześnie wytrzymałą konstrukcję. Bazując na doświadczeniach z pierwszej generacji Find N, OPPO stworzyło mniejszy i cieńszy system zawiasów dla modelu Find N2.  Do stworzenia tej konstrukcji zostało wykorzystane m.in.  włókno węglowe i stop o wysokiej wytrzymałości, które są stosowane w przemyśle lotniczym. „Flexion Hinge” w Find N2 jest zbudowany ze 100 komponentów – o 36 mniej niż było użytych w zawiasie poprzedniej generacji. Wraz z optymalizacją wyświetlacza i struktury wewnętrznej waga Find N2 została znacznie zmniejszona – o 42 g w porównaniu z pierwszym Find N.

OPPO Find N2
OPPO Find N2

Ulepszona struktura „Flexion Hinge” drugiej generacji zapewnia również o wiele mniej widoczne załamanie na ekranie w porównaniu z poprzednim Find N – załamanie wzdłuż środka wewnętrznego ekranu Find N2 jest o 67% węższe. Nowy zawias sprawia również, że w Find N2 nie widać luki, gdy urządzenie jest zamknięte.

Włókno węglowe zostało również wbudowane w wewnętrzny wyświetlacz Find N2, jeszcze bardziej zmniejszając wagę, a jednocześnie czyniąc go mocniejszym. Ponadto testy TUV wykazały, że Find N2 można złożyć do 400 000 razy bez uszczerbku na jakości.

Zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny wyświetlacz Find N2 mają częstotliwość odświeżania 120 Hz. Czujniki temperatury barwowej umieszczone na obu wyświetlaczach są gwarancją, że efekty wizualne dostosowują się do otoczenia z ogromną precyzją.

Wewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 7,1 cala ma szczytową jasność 1550 nitów i jest wyposażony w folię antyodblaskową. Poprawia ona widoczność na zewnątrz, zapewniając lepsze wrażenia z użytkowania dużego ekranu. Tymczasem zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 5,54 cala ma szczytową jasność 1350 nitów. Ponadto dzięki ulepszonemu zawiasowi „Flexion Hinge” drugiej generacji, ramka zewnętrznego wyświetlacza została zmniejszona o 47% w porównaniu do poprzedniej generacji modelu Find N.

Dzięki układowi Snapdragon 8+ Gen 1, obsłudze 5G, baterii o pojemności 4520 mAh i SUPERVOOC 67 W, Find N2 jest jednym z najlepiej wyposażonych i najszybciej ładujących się składanych smartfonów dostępnych na rynku.

Find N2 został wyposażony w potrójny aparat z tuningiem Hasselblada i autorskim NPU dedykowanym do przetwarzania obrazu – MariSilicon X. Natomiast dzięki możliwości używania tego aparatu w tzw. „FlexForm”, czyli składając go, sprawdzi się w zdjęciach selfie czy nawet w warunkach sesji studyjnej (możliwość podglądu).

Główny obiektyw w aparacie ma rozdzielczość 50 MP i matrycę Sony IMX890. Ultraszerokokątny 48 MP może być również używany jako makro, a teleobiektyw 32 MP RGBW 2x, redukuje szumy, zapewniając lepsze portrety i zoom.

Dla urządzenia OPPO Find N2 została stworzona specjalna wersja systemu operacyjnego bazująca na ColorOS13 oraz integrująca najlepsze funkcje Android 13 m.in. dzięki temu postał tryb „FlexForm”, który wzbogaca korzystanie z rozłożonego urządzenia. Więcej na ten temat: Tutaj

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl