Test realme GT3 – ładowanie w niecałe 10 minut

realme GT3 - ładowanie 240W

Test realme GT3 – ładowanie w niecałe 10 minut technologią ładowania o mocy 240W

realme GT3 wyróżnia przede wszystkim bardzo szybkie ładowanie 240W (od 1 – 100% w 10 min.), ciekawa budowa – przeźroczyste plecki na górnej części, ciekawie rozwiązana dioda powiadomień oraz mocne podzespoły.

Test (3 strony) bezpłatny i bez sponsoringu – przytoczone stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami testującego to urządzenie

Podczas targów Mobile World Congress 2023 w Barcelonie miała miejsce globalna premiera najnowszego smartfona marki realme. Model GT3 wyróżnia się technologią ładowania o mocy 240W, która zapewnia możliwość pełnego naładowania telefonu od 0 do 100% w niecałe 10 minut.

Realme Gt3
Realme Gt3

Na dzień dzisiejszy nie wiem jeszcze czy trafi on do Polski, ale mimo wszystko chciałabym się podzielić krótko wrażeniami z użytkowania. Zapraszam do lektury.

Specyfikacja techniczna testowanego modelu:

  • Kolor: czarny
  • Wymiary: 163.9 x 75.8 x 8.9 mm
  • Waga: 199g.
  • Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
  • GPU: Adreno 730
  • Pamięć: 16 GB RAM + 256 GB ROM
  • Android 13, Realme UI 4.0
  • Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  • Ekran: AMOLED 6,74’’, 1240 x 2772 pixels, 20:9 ratio (~451 ppi density), 1B colors, 144Hz, HDR10+, 500 nits (typ), 1100 nits (HBM), 1400 nits (peak), ~87.9% screen-to-body ratio
  • Aparaty na tyle
    • 50 MP, f/1.9, 24mm (wide), 1/1.56″, 1.0µm, PDAF, OIS
    • 8 MP, f/2.2, 16mm, 112˚ (ultrawide), 1/4.0″, 1.12µm
    • 2 MP, f/3.3, 20mm (microscope)
    • Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama
    • Video 4K@30/60fps, 1080p@30/60fps, gyro-EIS
  • Aparat do selfie : 16 MP, f/2.5, 25mm (wide), 1/3.09″, 1.0µm, HDR, panorama, Video: 1080p@30fps, gyro-EIS
  • Łączność:
    • 5G
    • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band
    • Bluetooth 5.3, A2DP, LE, aptX HD
    • NFC
    • USB C 2.0
    • Lokalizacja: GPS (L1+L5), GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS
  • Czujniki: Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass
  • Bateria: Li-Po 4600 mAh, non-removable
  • Ładowanie: 240W wired, PD, 1-50% in 4 min, 1-100% in 10 min (advertised)

W opakowaniu testowym znalazłam tylko ładowarkę i kabel. Zatem nie wiem jak wygląda pełne wyposażenie pudełka.

To co najbardziej przyciąga wzrok w realme GT3, to jego górna część pleców. Znajdziemy tam nie tylko obiektywy aparatów, ale również przeźroczysty fragment, który odsłania deko procesora, chipset NFC oraz innowacyjny Pulse Interface System z pierścieniem oświetlenia RGB w kształcie litery C.

Od producenta dowiadujemy się, że wzorowano się na telefonach dla graczy.

„Pulse Interface Design w realme GT3 wyświetla różne efekty świetlne w zależności od stanu telefonu. Na przykład, gdy telefon jest naładowany w 20%, wyświetli czerwony efekt oddychającego światła; gdy jest naładowany w przedziale 21%-99%, wyświetli fioletowy efekt; a gdy jest w pełni naładowany, fioletowe światło będzie zawsze włączone. W momencie połączenia przychodzącego oświetlenie szybko miga. Podczas odbierania powiadomień, system oświetlenia wyświetla biały kolor. 10-sekundowe odliczanie przed zrobieniem zdjęcia z opcją samowyzwalacza, sprawia, że telefon wyświetli niebieski, biały i pomarańczowy kolor.

Co więcej, system interfejsu Pulse można w dużym stopniu spersonalizować. Użytkownicy mogą wybierać spośród 25 odcieni kolorów, 2 typów rytmu i 5 trybów szybkości oświetlenia.”

Na żywo wygląda to bardzo ciekawie. Zresztą całość może się podobać. Matowe szkło na tyle nie palcuje się i nawet nie jest za śliskie. Na przodzie znajdziemy płaski ekran z okrągłą dziurką z aparatem do selfie. Całość łączy metalowa ramka. Wszystko ze sobą współgra idealnie. Nie wiem tylko czy w docelowym opakowaniu znajduje się dodatkowe etui. Nie mniej przydało by się, bo wysepka lekko wystaje.

Smartfon nie jest niestety mały. Do tego chyba się już przyzwyczailiśmy, ale jednak ciągle wypatruje się tych bardziej kompaktowych rozmiarów. Testowany model posiada następujące wymiary: 163.9 x 75.8 x 8.9 mm mm i wagę 199g. Mimo wszystko dobrze leży w dłoni, a wszystkie przyciski znajdują się w zasięgu. Nie musimy jeździć niepotrzebnie po krawędziach w górę i w dół. Standardowo jednak obsługa jedną ręką nie jest zbyt wygodna. Chyba, że włączymy tryb jednoręczny.

Dodam jeszcze, że smartfon nie posiada żadnej klasy wodoodporności.

Na spodzie obudowy znajdziemy mikrofon, głośnik multimedialny (jeden ze stereo), gniazdo USB C oraz szufladkę na 2 karty SIM (niestety bez dodatkowej karty pamięci). Zwolennicy mini Jack niestety się nie ucieszą, bo go nie znajdą w tym modelu. Jeżeli chodzi o dźwięk, to do dyspozycji mamy głośniki stereo, z których płynie dobrej jakości muzyka – wystarczająco głośna, czysta, chociaż trochę płaska. Nie mniej w swojej klasie jest ok. Co, do jakości prowadzonych rozmów również nie można mieć zastrzeżeń – jest OK.

Na lewej krawędzi znajdziemy przyciski głośności, a na prawej tylko włącznik / wyłącznik. Na koniec dodam, że wszystkie przyciski są wyraźne w dotyku i bardzo dobrze i szybko reagują na wszystkie kliknięcia.

Jeśli chodzi o ekran, to realme GT3 otrzymał płaski wyświetlacz AMOLED 6,74’’ z rozdzielczością 2772×1240 px, gęstością pikseli 451 ppi, maksymalną jasnością 1400 nitów i odświeżaniem 144 Hz. Sam ekran pokrywa 87,9% powierzchni przodu telefonu, a  na środku górnej belki znajdziemy niewielkie wycięcia w kształcie koła, w którym umieszczono przedni aparat. Nie zdziwię nikogo pisząc, że ekran prezentuje się bardzo dobrze. Wszystko jest wyraźne, o dobrym kontraście i szerokich kątach widzenia. Można też komfortowo pracować na dworze w słoneczne dni.

Smartfon oferuje oczywiście możliwość dopasowania parametrów ekranu takich jak np: tryb kolorów ekranu (żywy, naturalny,pro), temperaturę barwową, jasność, tryb ciemny w 3 wariantach czy tryb ochrony oczu (komfort oczu). Mamy też do dyspozycji kilka mechanizmów Ultra Vision – zwiększenie ostrości obrazu, korektor kolorów wideo, optymalizacja obrazów ruchomych czy jasny tryb wideo HDR. Częstotliwość ekranu możemy dopasować w 3 opcjach: 60 Hz (Standard), 144 Hz (Wysoka) oraz wybór automatyczny.  Podobnie też jak już w wielu modelach, możemy włączyć obsługę gestami lub standardową dolną belkę z przyciskami.

Test realme C55 – budżetowiec, a tyle oferuje

Ponadto w ekranie umieszczono czytnik linii papilarnych, który działa jak najbardziej poprawnie i wystarczająco szybko.

Poza czytnikiem linii papilarnych oraz standardowymi funkcjami odblokowania jakimi są pin, wzór czy hasło, do dyspozycji mamy również odblokowanie telefonu przez skanowanie twarzy. Następuje to dosyć szybko, poza pojedynczymi przypadkami np. w nocy przy bardzo słabym oświetleniu. Powszechnie jednak wiadomo, że takie odblokowanie twarzą nie należy do najbezpieczniejszych metod.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Discover more from TECHNOSenior

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading