Petal Ads na OMR – reklama na smartfonie

Na tegorocznym Online Marketing Rockstars Festival w Hamburgu platforma Petal Ads (do niedawna HUAWEI Ads) przedstawiła możliwości i perspektywy marketingu na urządzeniach mobilnych. Huawei przewiduje, że do 2030 roku na całym świecie zostanie nawiązanych ponad 200 miliardów punktów styku z użytkownikami, w ramach których zostanie wygenerowanych ponad 1 bilion terabajtów danych. Pozwoli to jeszcze lepiej poznać potrzeby konsumentów, a reklama mobilna umożliwi skuteczne dotarcie do nich.

Petal Ads na OMR

Podczas sesji warsztatowej na OMR partnerzy platformy podzielili się wiedzą na temat bieżących trendów. Natomiast eksperci Petal Ads zaprezentowali, w jaki sposób ich usługi pozwalają reklamodawcom skutecznie docierać do grup docelowych na całym świecie, a przedsiębiorstwom z Europy ułatwią wejście na rynek chiński.

Uważamy, że uniwersalne, wieloscenariuszowe rozwiązania reklamowe na urządzenia mobilne stwarzają ogromne możliwości łączenia firm z konsumentami na całym świecie. Podczas gdy reklama na inteligentne urządzenia jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, globalne marki współpracujące z Petal Ads mogą już dziś uzyskać od nas kompleksowe rozwiązania, które pomagają łączyć ze sobą nawet bardzo odległe geograficznie marki i rynki – powiedział Jaime Gonzalo, VP Huawei Mobile Services Europe.

Inteligentne reklamy mobilne, nie tylko na urządzeniach Huawei

Reklamy

Marketing na urządzeniach mobilnych to usługa w modelu AaaS – Ads-as-a-Service. Zapewnia ona połączenie pomiędzy klientem i reklamodawcą oraz tworzy w czasie rzeczywistym punkty styku, które ułatwiają skuteczne dotarcie do grup docelowych na całym świecie. Dzięki Petal Ads różne rodzaje i formaty reklam ukazują się płynnie, bez względu na to, jakimi urządzeniami bądź aplikacjami posługuje się użytkownik w ciągu dnia. W dodatku reklamy te są dostosowane do sytuacji oraz zainteresowań użytkowników. Petal Ads jako wiodący ekosystem reklamy mobilnej zapewnia też najwyższe standardy UE w zakresie ochrony danych.

Naszym Okiem: Huawei P60 pro – godny następca Huawei P30 Pro. Pamiętacie go jeszcze?

Z Petal Ads mogą korzystać również zewnętrzne podmioty oferujące przestrzeń reklamową, dzięki czemu platforma do zarządzania danymi DMP (Data Management Platform) może służyć reklamodawcom do nawiązywania w czasie rzeczywistym kontaktu z użytkownikami systemu Android poza platformami Huawei.

Inteligentna reklama szybko staje się istotnym elementem w krajobrazie marketingu mobilnego. Ponieważ dane nadal kształtują przyszłość reklamy, dostrzegamy znaczenie budowania platform, które pomagają użytkownikom podejmować lepsze decyzje dzięki skutecznym, spersonalizowanym i bezpiecznym rozwiązaniom reklamowym – stwierdził Elvin Altun Noyan, Germany Country Director w Mobile Marketing Association.

Petal Ads bramą do międzynarodowych rynków

Globalne rozwiązania reklamowe to biznesowa nisza, co Petal Ads postrzega jako szansę – by ułatwić reklamodawcom połączenia handlowe na całym świecie i pomoc w dotarciu do konsumentów na międzynarodowych rynkach, w tym w Chinach. Platforma oferuje inicjatywy dostosowane do indywidualnych potrzeb reklamodawców, w tym kampanie sezonowe lub lokalne, związane np. z Black Friday.

Petal Ads dysponuje dogodnymi warunkami do wdrożenia marketingu na urządzeniach mobilnych, których używa ponad 1 mld osób na całym świecie. Platforma korzysta również na dużym zasięgu urządzeń Huawei w Chinach – zajmują one pierwsze miejsce na rynku w strukturze aktywnych użytkowników (25%) i posiadają 47% udziału w rynku składanych smartfonów. W połączeniu z first-party data, jakimi dysponuje Petal Ads, platforma ma idealne warunki do angażowania grup docelowych na całym świecie oraz tworzenia powiązań między reklamodawcami a rynkami międzynarodowymi i chińskim.

Otwarcie na przyszłość w reklamie mobilnej

Huawei przewiduje, że do 2030 roku na całym świecie zostanie nawiązanych ponad 200 miliardów punktów styku, w ramach których zostanie wygenerowanych ponad 1 jottabajtów danych (odpowiednik biliona terabajtów). Ten ogromny zasób wiedzy jeszcze lepiej pomoże zrozumieć potrzeby użytkowników platformy.

Test Huawei FreeBuds 5 – futurystyczny wygląd i dźwięk Hi-Res

Petal Ads planuje również rozszerzyć ofertę rozwiązań dla globalnego rozwoju przedsiębiorstwa („Global Business Growth Ads Suite”), zapewniając markom premium możliwości reklamowe bardziej dostosowane do ich potrzeb, w tym więcej przestrzeni medialnej, indywidualną współpracę z marką oraz doradztwo w zakresie lokalnego rynku, zwłaszcza w Chinach. Platforma ma na celu wspieranie zarówno marek, jak i sukcesu ich kampanii, zapewniając partnerom osiągnięcie ich celów w zakresie wzrostu biznesowego.

Petal Ads odnotowuje imponujący wzrost

Petal Ads utrzymuje kurs wzrostowy niezmiennie od swojego debiutu w 2020 r., umożliwiając wydawcom, reklamodawcom i marketerom rozszerzenie swojej działalności i nawiązanie punktów styków z większą liczbą konsumentów. W ciągu ostatniego roku platforma odnotowała 9-krotny wzrost w swojej sieci reklamodawców i 4-krotny wzrost w sieci wydawców, docierając miesięcznie do ponad 730 mln aktywnych użytkowników w 170 państwach na całym świecie. W ramach swojego Programu Partnerskiego platforma współpracuje z ponad 60 certyfikowanymi agencjami i markami na całym świecie, m.in.: Avow, MMA czy El Corte Ingles.

Podczas warsztatów na OMR Festival partnerzy platformy podzielili się bezcenną wiedzą na temat bieżących trendów w dziedzinie reklamy mobilnej, dali okazję do wymiany spostrzeżeń z globalnego rynku, aby pomóc w rozwoju branży.

Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia TUTAJ.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]