Emirates – bezpłatne Wi-Fi na pokładzie samolotów

  • Wystarczy przystąpić do programu lojalnościowego Emirates Skywards, można to zrobić nawet podczas lotu.
  • Dzięki poprawie łączności Wi-Fi, co tydzień dodatkowe 30 000 pasażerów Emirates podróżujących klasą ekonomiczną, będzie mieć bezpłatny dostęp do sieci.

Emirates

Ostatnio wprowadzone ulepszenia w zakresie dostępu do Internetu pokładowego pozwalają pasażerom Emirates, podróżującym w każdej klasie, cieszyć się z bezpłatnej łączności po zarejestrowaniu w programie Emirates Skywards.

Linie Emirates nieustannie zajmują czołową pozycję w kwestii rozwoju pokładowej sieci Wi-Fi i zainwestowały dotychczas w łączność pokładową ponad 300 milionów USD.

Wszyscy członkowie Emirates Skywards w każdej klasie podróży mogą teraz korzystać z bezpłatnej łączności. Członkowie programu Skywards na poziomie Blue, Silver, Gold lub Platinum podróżujący w dowolnej klasie – ekonomicznej, ekonomicznej premium, biznes lub pierwszej – mogą bezpłatnie wysyłać i odbierać wiadomości w aplikacjach. Dodatkowo, pasażerowie pierwszej klasy, jeżeli są członkami Skywards, będą mieli nieograniczony dostęp do bezpłatnego Internetu, dzięki czemu będą mogli robić zakupy lub pracować online podczas lotu, podobnie jak członkowie Silver, Gold i Platinum Skywards podróżujący klasą biznes. Członkowie Platinum Skywards mają natomiast bezpłatny dostęp do Internetu we wszystkich klasach podroży.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Recenzja D-Link R32 – ultraszybki router Wi-Fi 6 do domu

Zwiększenie bezpłatnej łączności zostało bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów linii Emirates po zmianach wprowadzonych w styczniu 2023 r., a obecnie przewoźnik odnotowuje średnio 450 000 użytkowników miesięcznie. Oznacza to 30% wzrost ruchu w Internecie w 2023 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Obecnie prawie 10% wszystkich pasażerów korzysta z pokładowego Wi-Fi bezpłatnie. Na trasach w obu Amerykach prawie 20% pasażerów łączy się z Wi-Fi na pokładzie, a na trasach europejskich i afrykańskich odsetek ten wynosi ponad 11% wszystkich pasażerów.

Linie Emirates stale współpracują z naszymi dostawcami usług w celu optymalizacji i poprawy jakości łączności internetowej. W marcu dostarczyliśmy około 55% więcej danych na jedną sesję klienta w porównaniu z początkiem 2022 r., mimo że liczba sesji wzrosła o 68% w tym samym okresie. Będziemy kontynuować inwestycje w modernizacje i usprawnienia, a nasze samoloty A350 zostaną dostarczone już wyposażone w łączność satelitarną nowej generacji – powiedział Patrick Brannelly, SVP Retail, IFE & Connectivity.

Linie Emirates ogłosiły również, że będą oferować nowy, szybki szerokopasmowy Internet pokładowy obsługiwany przez GX Aviation, firmy Inmarsat, na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, które mają wejść do eksploatacji w 2024 roku.

Nowa umowa znacznie poprawi komfort pasażerów dzięki lepszej łączności i większemu globalnemu zasięgowi, nawet podczas lotów nad Arktyką. Airbusy A350 będą pierwszymi samolotami linii Emirates, które skorzystają z sieci satelitarnej Global Xpress (GX) firmy Inmarsat, która zasila pierwszą i jedyną na świecie sieć szerokopasmową, zapewniając pasażerom nieprzerwaną łączność bez względu na miejsce docelowe podróży, w tym Biegun Północny.

Emirates

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnego Wi-Fi, pasażerowie muszą jedynie dołączyć do programu Emirates Skywards. Klienci mogą bezpłatnie dołączyć za pośrednictwem strony emirates.com, flydubai.com, oficjalnej aplikacji Emirates lub aplikacji flydubai oraz bezpośrednio z poziomu portalu Wi-Fi na pokładzie.

Test TP-Link Archer MR500 – przepustka do bezprzewodowej wydajności 4G+

Emirates Skywards ma ponad 30 milionów członków na całym świecie, oferując niezrównane korzyści zarówno w powietrzu, jak i na ziemi, w tym w liniach lotniczych, hotelach, wypożyczalniach samochodów, bankach oraz wielu punktach sprzedaży detalicznej i wiele innych atrakcji.

Program Emirates Skywards zdobył ponad 50 branżowych nagród za innowacyjność i światowej klasy ofertę, w tym: Program of the Year in Europe, Middle East and Africa and Best Customer Service w plebiscycie Frequent Traveller Awards 2021World’s Leading Airline Rewards Programme podczas World Travel Awards 2022. Emirates Skywards znalazł się w pierwszej dziesiątce Frequent Flyer Program organizowanego przez USA TODAY 10Best Readers’ Choice 2020 (najpopularniejsze 10 programów wybranych przez czytelników).

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl