Dobry ranking myszek gamingowych – cenne źródło pomocy

Zakup myszki gamingowej to dla wielu graczy bardzo poważna sprawa. Wybór odpowiedniego gryzonia wpływa przecież na komfort gry. Nic zatem dziwnego, że każdemu kupującemu takowe urządzenia zależy na jak najlepszych parametrach.

ranking myszek gamingowych

Trudno jednak samodzielnie sprawdzać i testować każdą dostępną na rynku myszkę dla graczy. Tak naprawdę nie każda z nich nada się do poważnej, wielogodzinnej gry. Aby jednak ułatwić sobie wybór tej właściwej, warto zobaczyć ranking myszek gamingowych. Lista przygotowana przez eksperta lub doświadczonego gracza z pewnością pomoże Ci uzgodnić, która z dostępnych na rynku myszek będzie najodpowiedniejsza.

Jakie informacje powinny znaleźć się w rankingu myszek do gry?

Jak już wspominaliśmy, w sprzedaży dostępne jest wiele myszek dla graczy. Ich cechą charakterystyczną jest nieco inny wygląd, zwiększona liczba przycisków, dodatkowe LED-y, a czasem nawet i nietypowy kształt. Dostępne myszki nie są zatem sobie równe — produkty nawet tej samej marki potrafią bardzo mocno się różnić. Jak zatem porównać oferowane gryzonie? Cóż, przede wszystkim należy zwracać największą uwagę na parametry, a już zwłaszcza:

  • liczbę DPI;
  • rodzaj sensora;
  • liczbę przycisków;
  • wagę;
  • sposób podłączenia myszy;
  • oraz ewentualną bezprzewodowość.

Biorąc pod uwagę ostatni parametr, trzeba pamiętać o tym, że tańsze myszki gamingowe bez kabla mogą działać z minimalnym opóźnieniem w grze. A tego z pewnością byś nie chciał. Lepiej zatem kupić dobrą myszkę z kablem niż gryzonia po tzw. kosztach.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Samodzielna próba porównania powyższych parametrów może zająć zbyt wiele czasu. Warto skorzystać z gotowych rozwiązań, które podają konkretne informacje na ten temat. Należy do nich np. ranking myszek gamingowych, w którym znajdziesz widełki cenowe sprzętu, obiektywną opinię oraz wzmiankę o najważniejszych cechach produktu. Jeśli ranking nie uwzględnia tego wszystkiego, to może on nie do końca pomóc Ci w wyborze myszki do gry.

Który ranking myszek gamingowych powie Ci prawdę o sprzęcie?

Wiesz już, co powinno znaleźć się w dobrym rankingu myszek gamingowych. Teraz pozostaje Ci już tylko wybranie odpowiedniej listy. Możesz o to zapytać innych graczy lub skorzystać z naszego polecenia rankingu od Techpolska, który został rozszerzony o gryzonie dla lewo- i praworęcznych osób. Lista została przy tym podzielona także na nieco inne kategorie biorące pod uwagę również Twój budżet. Co więcej, jest to ranking, który uwzględnia nie tylko najnowsze i najlepsze myszy na rynku, ale także znane od lat i sprawdzone gryzonie, które nie kosztują fortuny.

A jeśli nie ranking, to co?

Jeśli jednak zdecydujesz, że Twoje poszukiwania idealnego gryzonia, który będzie Ci towarzyszył przy każdej rozgrywce, nie mają opierać się wyłącznie na rankingu, warto skorzystać z pomocy innych graczy. Twoi znajomi (zarówno wirtualni jak i realni) z pewnością podpowiedzą, która myszka jest warta uwagi, a która niekoniecznie.

Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na to, jakim sprzętem grają gracze np. z YouTube — trzeba jednak mieć na uwadze, że często w swoich filmikach używają oni produktów od marek, z którymi mają podpisaną współpracę.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl