DATEV, niemiecki gigant z branży IT rozszerza działalność w Polsce i poszukuje programistów

DATEV, niemiecki dostawca specjalistycznych usług w chmurze, tworzy zespół programistów w Polsce. Wywodzący się z Norymbergi dostawca specjalistycznych rozwiązań  informatycznych już od 20 lat obecny jest na polskim rynku, oferując narzędzia dla wybranych grup zawodowych, a teraz rozszerza swoją tutejszą działalność o tworzenie oprogramowania. DATEV rozpoczyna w Warszawie rekrutację do elastycznych zespołów programistów, w skład których do końca roku wejdzie łącznie 25 nowych  specjalistów.

DATEV

Niezależność i wysoki poziom samodzielności

Budowany w Warszawie zespół programistów będzie wspierał tworzenie rozwiązań w chmurze dla rynku niemieckiego. Współpraca nowego polskiego zespołu z centrum rozwojowym w Niemczech będzie oparta na stosowanym od lat modelu FlexHub – kilkuosobowe zespoły specjalistów będą prowadziły projekty w metodologii scrum, pracując nad nimi niezależnie i samodzielnie organizując swoją pracę.

Bardzo nas cieszy, że budowa zespołu DevOps w Polsce pozwoli wnieść do DATEV wkład w postaci świetnych specjalistów, którzy poza kompetencjami technicznymi  nadadzą naszej organizacji jeszcze bardziej międzynarodowy charakterpodkreśla Lars Riedel, Dyrektor Zarządzający DATEV. – Dodatkowe kwalifikacje i możliwości będą istotnym impulsem w dalszej rozbudowie naszego portfolio rozwiązań w chmurze. 

Dynamika digitalizacji w Niemczech

Dzięki dominującej pozycji w segmencie niemieckich MŚP DATEV ze swoim portfolio produktów i we współpracy ze specjalistycznymi grupami zawodowymi, takimi jak doradcy podatkowi i audytorzy, napędza cyfrową transformację procesów biznesowych w niemieckiej gospodarce. O pozycji i roli DATEV w tym procesie świadczy m.in. to, że w centrum danych DATEV w Norymberdze co miesiąc nalicza się pensje dla przeszło 14 milionów niemieckich pracowników.

Test Blendtec Total – blender kielichowy

W Niemczech DATEV jest od wielu lat zaliczany do najatrakcyjniejszych pracodawców. W serwisach takich jak kunununu.com i glassdoor.com, pracownicy regularnie przyznają DATEV najwyższe oceny. Firma zatrudnia ponad 8 500 osób w Niemczech, obsługuje ponad 550 000 klientów a w roku 2022 jej obrót przekroczył pułap 1,3 mld euro. To sprawia, że DATEV znajduje się w gronie największych graczy w branży IT w Europie.

Test Getac ZX10 – niezawodny, przenośny, bezpieczny

Kultura uczenia się przez współpracę w DATEV

Głównymi elementami kultury korporacyjnej DATEV są ciągła nauka i poszerzanie kompetencji. Firma oferuje paletę centralnie organizowanych szkoleń oraz wspiera mniej formalne sposoby uczenia się, takie jak BarCampy i Coding Dojo. Ponadto ponad 50 zespołów „Communities of Practice” zapewnia stały przepływ wiedzy między różnymi działami i usprawnia współpracę na poziomie całej firmy.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl