Emirates Group i AWS łączą siły – gra rozpoczęta

Gra rozpoczęta – Grupa Emirates wyrusza w futurystyczną, immersyjną cyfrową podróż, aby zmienić doświadczenia swoich pracowników –  po raz pierwszy w branży –  współpracując z Amazon Web Services (AWS).

Emirates Group i AWS / Gra rozpoczęta

Obie organizacje podpisały umowę w celu opracowania platformy i możliwości immersyjnej rozszerzonej rzeczywistości (iXR) dla personelu pokładowego Grupy Emirates, nowych pracowników i szerszej społeczności partnerów branżowych. Wirtualne centra 3D, wirtualne szkolenia, grywalizowane środowiska, symulowane doświadczenia – wszystko to i nieskończenie więcej jest w przygotowaniu, ponieważ Grupa dodaje do platformy przełomowe funkcje i technologie.

Test Maxcom FW55 Aurum Pro – niedrogi smartwach do połączeń telefonicznych

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

iXR, zasilany przez obliczenia przestrzenne AWS i sztuczną inteligencję, zapewni możliwości techniczne z fotorealistycznymi wrażeniami. Zaprojektowane, aby spotkać się z pracownikami na ich terenie, doświadczenia iXR będą dostępne na urządzeniach ubieralnych nowej generacji i urządzeniach przenośnych, w tym tabletach i telefonach komórkowych, ze spójnym, wysokiej jakości doświadczeniem, przesyłanym strumieniowo z chmury.

W pierwszej fazie iXR będzie miał trzy różne możliwości – centrum współpracy i przestrzeń społecznościową; szkolenie personelu pokładowego; oraz wdrażanie pracowników.

Wirtualne Centrum Emirates (ang. Emirates Virtual Hub) powita pracowników angażującymi i interaktywnymi doświadczeniami marki.

iXR wprowadzi niezrównane interaktywne doświadczenie 3D dla wielokrotnie nagradzanego personelu pokładowego dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii do stworzenia prawdziwie immersyjnego środowiska. Załoga zostanie przeniesiona do skrupulatnie skonstruowanego cyfrowego wszechświata z wirtualnymi salami lekcyjnymi, będzie mogła współpracować i uczyć się od doświadczonych moderatorów i rówieśników, a także poruszać się po skomplikowanych wnętrzach flagowych A380 i Boeingów 777. Środowisko będzie obejmować trenerów obsługi kabiny, fotorealistyczne awatary i dźwięk przestrzenny, zapewniając autentyczne, zmysłowe wrażenia, które wzmacniają etos gościnności Emirates.

Hiperrealistyczny wirtualny świat umożliwi nowym pracownikom Grupy Emirates szybkie i wizualne zapoznanie się z organizacją i jej rozległą działalnością, ludźmi i kulturą, własnymi rolami i życiem w Dubaju. Wbudowane usługi wsparcia zapewnią bezproblemowe wdrożenie kandydatów.

Grupa Emirates jest synonimem innowacyjności i zawsze wysoko stawia poprzeczkę w branży lotniczej. Naszą wizją jest zbudowanie znaczących, praktycznych i satysfakcjonujących możliwości XR, które wykorzystują ewolucję sztucznej inteligencji. Korzystamy z funkcji XR, które są skalowalne i obejmują szeroki zakres marek i firm naszej Grupy.

W pierwszej fazie iXR pomoże personelowi pokładowemu w interakcji i zapoznaniu się z platformą dzięki interaktywnemu środowisku 3D o wysokiej wierności, które mogą eksplorować w dogodnym dla siebie czasie, co prowadzi do większego transferu wiedzy i satysfakcji pracowników. Na tym etapie będziemy również rozwijać doświadczenie naszych pracowników z wykorzystaniem iXR, aby mogli płynnie asymilować się z biznesem, społecznością i kulturą Grupy – powiedział Adel Al Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

– iXR, który ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku, uczyni nas pierwszą i jedyną linią lotniczą z wbudowaną platformą rozszerzonej rzeczywistości łączącą jej operacje. To odzwierciedla nasze zaangażowanie w promowanie i umacnianie innowacji i najnowocześniejszych technologii w lotnictwie z korzyścią dla naszych klientów, społeczności i branży – dodał Adel Al Redha.

Rozszerzona rzeczywistość (XR) to szybko rozwijająca się technologia, która będzie napędzać branżę lotniczą w przyszłości. Będzie ona miała ogromny wpływ na szkolenia, projektowanie i innowacyjne propozycje usług w bezpiecznych środowiskach, które są immersyjne, zorientowane na wydajność i efektywne. Cieszymy się, że możemy wesprzeć Grupę Emirates w przejściu do ery Web 3D , oferując specjalistyczną wiedzę w zakresie infrastruktury, sztucznej inteligencji i rozwiązań do obliczeń przestrzennych, a także naszych kolegów z AWS Professional Services – globalnych ekspertów w tych dziedzinach – aby wprowadzić tę technologię w życie.

Dzięki tej współpracy pracownicy Emirates będą mogli dostarczać wyjątkowe i spójne doświadczenia klientom indywidualnym. Razem dokonamy rewolucji w branży turystycznej i podniesiemy poprzeczkę dla nowych, wzorcowych doświadczeń – skomentował Al Opher, wiceprezes ds. usług profesjonalnych, AWS.

iXR będzie wyposażony w zaawansowane technologie, w tym Unreal Engine firmy Epic Games, najbardziej otwarte i zaawansowane na świecie narzędzie 3D czasu rzeczywistego, oferujące programistom elastyczne, skalowalne, bezpieczne i niezawodne możliwości w czasie rzeczywistym w chmurze AWS.

Test Getac ZX10 – niezawodny, przenośny, bezpieczny

Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie przecierają szlaki w gospodarce cyfrowej dzięki jasnej wizji, wspieranej przez praktyczne polityki i ramy regulacyjne w zakresie zasobów wirtualnych, sztucznej inteligencji i ochrony danych.

Pawilon Emirates na Expo 2020 został przekształcony w centrum rozwoju najnowocześniejszych przyszłych doświadczeń zgodnych z wizją Zjednoczonych Emiratów Arabskich dotyczącą gospodarki cyfrowej. Grupa Emirates kontynuuje współpracę z partnerami branżowymi w zakresie strategii Web3 i rekrutuje talenty do przygotowywanych projektów.

Linie Emirates były pionierem technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) na stronie emirates.com i w swojej aplikacji ponad 6 lat temu, oferując immersyjny, 360-stopniowy widok 3D wnętrz kabin swoich samolotów. Emirates ma również własną aplikację VR w sklepie Oculus, oferującą użytkownikom dokładne, naturalnej wielkości i interaktywne wrażenia z wnętrza kabiny na pokładzie flagowych samolotów Emirates Airbus A380 i Boeing 777-300ER Gamechanger.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl