Czy znacie największe wydarzenie technologiczne w Europie?

Czy znacie największe wydarzenie technologiczne w Europie?

Perspektywy Women in Tech 2023 zaprasza!

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 / goście / Czy znacie największe wydarzenie technologiczne w Europie?

Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje piątą już edycję wyjątkowego Perspektywy Women in Tech Summit 2023, który odbędzie się 14-15 czerwca w Warszawie i gościć będzie co najmniej 8000 uczestniczek i uczestników z 50 krajów. Wydarzeniu patronuje ponad 85 (!) największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne. Jednocześnie Summit to też największe w Europie targi pracy dla kobiet w branży technologicznej – dla osób, które są na początku swojej kariery w IT/Tech, dla tych, które myślą o przebranżowieniu się i szukają nowych dróg, oraz dla studentek i studentów. Wydarzenie ma charakter niekomercyjny – dla studentek i studentów kierunków technicznych, fizyki i matematyki oferowane są bezpłatne bilety!

Test Samsung Galaxy S23 Ultra – to może zrobić smartfon

FRANCESCA CAVALLO, autorka globalnego bestselleru „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” jednym z gości specjalnych Perspektywy Women in Tech Summit 2023! Cavallo będzie można spotkać w Polsce po raz pierwszy – pisarka i działaczka społeczna przyjeżdża na zaproszenie Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.
Briefing prasowy:
14 czerwca, godz. 12.15, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa.

Summit to prawdziwy fenomen – w ciągu kilku lat (od 2018 r. odbyły się 4 edycje) jego publiczność urosła z 1000 do prawie 10 000 osób i konferencja stała się największym wydarzeniem dla kobiet w technologiach w Europie. Traktowana jest też jako stałe miejsce spotkań osób C-level, profesjonalistek i studentek kierunków nowotechnologicznych. W dodatku od ubiegłorocznej edycji Summit stanowi wydarzenie pozytywne klimatycznie (w 2022 było to pierwsze w Polsce takie wydarzenie!) – podobnie jak przed rokiem będzie policzona, zredukowana i skompensowana z nawiązką emisja gazów cieplarnianych związana z realizacją wydarzenia – i pozostanie po nim nowy, chroniony, bioróżnorodny las w mazowieckim.

W czasie Summitu poruszonych zostanie 200 tematów technologicznych – w tym komputery kwantowe, przyszłość półprzewodników, deep tech. Aż 15 wydarzeń programowych poświęconych zostanie samej sztucznej inteligencji (w tym generatywnej AI).

Perspektywy Women in Tech Summit 2023 to 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych. W tym roku będą to oprócz Cavallo m.in.: Maria Klawe, prezydentka Harvey Mudd College (za jej kadencji liczba kobiet wśród studentów kierunków informatycznych, inżynierskich i fizyki wzrosła z ok. 10 do 50% – to jedyny taki wynik na świecie!), Mark Brzeziński, Rafał Trzaskowski i prezeski i prezesi kluczowych firm działających w Polsce, takich jak m.in. Intel, Microsoft, Motorola Solutions, Google Cloud, GE Aerospace, Orange, NatWest, Ericsson, Dell, IGT, 3M, Standard Chartered, IQVIA, Allegro.

Zapraszamy do EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) na 2 bardzo intensywne dni – z programem 4 scen, serią 60 specjalistycznych warsztatów, 50 tech-talków, unikatowym Career Expo, Mentoring Zone, kilkunastoma wydarzeniami dodatkowymi (w tym gala wieczorna z wręczeniem tytułów TOP10 Women in Cloud Computing in Poland).

Organizator

Fundacja Edukacyjna Perspektywy – uznana organizacja non profit, która inspiruje, łączy i wspiera kobiety w technologiach, nauce i innowacjach w Europie i Azji Środkowej, a partneruje jej ponad 100 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne w Polsce. Prowadzimy szereg działań inspiracyjnych dla młodych kobiet w technologiach i nauce: IT for SHE, LeaderSHEp Academy, Shesnnovation Academy, Dziewczyny do nauki!, Dziewczyny w grze, a także program stypendialny dla studentek informatyki: Nowe technologie dla dziewczyn.

W większość działań wbudowujemy element mentoringu – bo wierzymy w wartość relacji, w której osoby z doświadczeniem chcą się nim dzielić z dziewczynami z potencjałem. Od 15 lat wspieramy dziewczyny w wyborze kierunków technicznych i ścisłych w ramach pionierskiej i największej w Polsce akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

Więcej o projektach: www.womenintech.perspektywy.org

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl