HPE pomaga być eko dzięki nowym usługom

HPE (Hewlett Packard Enterprise) pomaga klientom zmniejszać ślad węglowy dzięki nowym usługom i funkcjom monitoringu 

  • Wczesna wersja nowego panelu do zarządzania zrównoważonym rozwojem na platformie HPE GreenLake zapewnia wgląd, monitorowanie i zarządzanie śladem węglowym oraz zużyciem energii przez zasoby IT.
  • Rozszerzona oferta HPE Services obejmuje strategię, użytkowanie i zarządzanie cyklem życia zasobów IT. Umożliwia to działom IT prowadzenie swojej działalności w sposób zrównoważony na każdym poziomie.
  • HPE rozbudowuje „Force for Good” – program zachęt finansowych dla MŚP i klientów korporacyjnych pragnących rozwijać się w sposób zrównoważony.

Firma Hewlett Packard Enterprise zapowiedziała wczesną wersję nowego panelu do zarządzania zrównoważonym rozwojem na platformie edge-to-cloud HPE GreenLake oraz kompleksowe portfolio usług w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zaprezentowana oferta obejmuje takie obszary jak technologia, usługi, finansowanie czy upcykling aktywów, a jej celem jest wsparcie organizacji, które pragną zmniejszyć ślad węglowy związany z ich aktywami IT.

Test MultiGrill elektryczny Kuvings – zdrowe jedzenie w zasięgu ręki

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju w hybrydowym środowisku IT może być złożone i trudne” ­– mówi Pradeep Kumar, wiceprezes i dyrektor generalny HPE Services. „HPE ułatwia to dzięki technologiom i usługom, które umożliwiają organizacjom przejście od etów strategii i projektowania do poziomu działalności operacyjnej wprowadzającej pozytywne zmiany. Nasze unikalne, kompleksowe podejście pomaga klientom przekształcić lokalne, zakrojone na małą skalę inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju w holistyczne podejście obejmujące każdą domenę IT”.

Z badań Gartnera®[1] wynika, że 86 proc. liderów biznesowych postrzega zrównoważony rozwój jako inwestycję, która chroni ich organizację przed nieprzewidzianymi zakłóceniami. Z kolei czterech na pięciu liderów stwierdziło, że zrównoważony rozwój pomógł ich organizacji zoptymalizować i obniżyć koszty, zaś 83 proc. wskazało, że ich działania w ramach programów zrównoważonego rozwoju przełożyły się bezpośrednio na wytworzenie zarówno krótko- jak i długoterminowej wartość dla ich organizacji. Organizacje różnej wielkości ogłaszają plany osiągnięcia swoich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale ich realizacja nie jest łatwa. Napotykane wyzwania to m.in. brak możliwości monitoringu efektów i odpowiednich wskaźników, brak specjalistycznej wiedzy oraz eskalujące i złożone środowisko regulacyjne.

Wczesna wersja nowego panelu do zarządzania zrównoważonym rozwojem na platformie HPE GreenLake

Aby pomóc organizacjom w monitorowaniu, obserwowaniu i zmniejszaniu zużycia energii w ich zasobach IT, HPE zaoferuje niebawem – na platformie HPE GreenLake – nowy panel do zarządzania zrównoważonym rozwojem, który udostępnia kluczowe wyniki analiz zużycia energii, emisji dwutlenku węgla i kosztów energii elektrycznej zużywanej przez aktywa IT. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi analitycznych firmy HPE w obszarach takich jak procesy obliczeniowe, pamięci masowe czy sieci, panel ten ułatwi osiąganie celów zrównoważonego rozwoju.

Nowa technologia firmy OpsRamp, którą HPE nabyło w maju 2023 r., zapewni dostęp do dodatkowych możliwości w zakresie zrównoważonego rozwoju, umożliwiając jednolite podejście do zarządzania infrastrukturą pochodzącą od różnych dostawców i zasobami aplikacji w hybrydowych i wielochmurowych środowiskach IT. Panel do zarządzania zrównoważonym rozwojem, który w wersji preview jest obecnie dostępny dla wybranych klientów, pomoże organizacjom przejść od etapu tworzenia koncepcji i planowania zrównoważonej modernizacji do wdrożenia tych rozwiązań w działalności operacyjnej.

Fidelma Russo, CTO w HPE, zaprezentuje panel do zarządzania zrównoważonym rozwojem podczas swojego wystąpienia na konferencji HPE Discover 2023, w środę 21 czerwca. Nowe funkcje będą dostępne dla szerszego grona klientów jeszcze w tym roku.

 [1] 2022 Sustainability Survey: Use Sustainability to Drive Value and Mitigate Disruption”, Sarah Watt, Kristin Moyer, Lauren Wheatley, 26 września 2022

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl