Razer Blade 14 – ultraprzenośny 14″ laptop do gier

Połączenie mobilnej konstrukcji z najlepszymi funkcjami mobilnymi sprawia, że Blade 14 jest wyborem dla graczy, twórców i profesjonalistów, którzy wymagają maksymalnej produktywności i wydajności kiedy są w ruchu.

Wyposażony w nowy procesor AMD Ryzen 9 7940HS i Ryzen AI, potężną kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX z serii 40 i rozszerzalną pamięć DDR5, Razer Blade 14 oferuje dużą wydajność w niewielkim rozmiarze

Razer Blade 14
Razer Blade 14

Firma Razer poinformowała o premierze swojego ultraprzenośnego 14-calowego laptopa do gier — Razer Blade 14 — w klasycznym czarnym matowym wykończeniu oraz oszałamiającej rtęciowej bieli.

Wyposażony w całkowicie nowy procesor AMD Ryzen 9 7940HS, najnowszą kartę graficzną do laptopów NVIDIA GeForce RTX z serii 40 oraz szybszą pamięć DDR5-5600 MHz SO-DIMM Blade 14 pozwala na bezproblemową rozgrywkę w wymagające gry oraz pracę nad skomplikowanymi zadaniami kreatywnymi. Użytkownicy doświadczą tej mocy dzięki immersyjnemu wyświetlaczowi QHD+ 240 Hz o proporcjach 16:10 oraz oszałamiającej głębi kolorów i kontrastowi.

Test Lenovo Yoga Slim 7 – świetny do codziennej pracy

„Razer Blade 14 to idealna maszyna dla graczy i twórców poszukujących najwyższej wydajności w kompaktowej i wysoce mobilnej obudowie” — mówi Travis Furst, szef działu laptopów w Razerze. „Wraz z tym ogłoszeniem, nasze pełne portfolio laptopów na rok 2023 oferuje teraz Blade’y doskonale dopasowane do wszystkich zastosowań – od maksymalnej przenośności po możliwość całkowitego zastąpienia komputera stacjonarnego. Wszystko to jest wspierane przez niesamowitą wydajność i charakterystyczną stylistykę laptopów Razer Blade”.

Razer Blade 14
Razer Blade 14

Nowy Blade 14 to najbardziej przenośne urządzenie z linii gamingowych laptopów premium. Został zaprojektowany tak, aby zapewniać najwyższą wydajność zarówno w domu, jak i podczas podróży. Dzięki małej wysokości o zaledwie 17,99 mm) i wadze 1,84 kg, Blade 14 jest stworzony do ruchu.

Liczne porty zapewniają użytkownikom szeroki możliwości podłączeń – dwa porty USB 4 Type-C i dwa porty USB 3.2 Gen 2 Type-A obsługują pełen zestaw urządzeń peryferyjnych, w tym stacje dokujące Thunderbolt™. Oprócz wielu portów, pozwalających użytkownikom na łączność osobistą, w laptopie znalazła się kamera internetowa 1080p, która umożliwia łączenie się ze światem zewnętrznym, w tym logowanie bez hasła za pomocą usługi Windows Hello, oraz nową mechaniczną zaślepkę  dla większej prywatności i  bezpieczeństwa.

Test Acer Chromebook 314 – do pracy, rozrywki oraz codziennej komunikacji

Nowy Razer Blade 14,  wyposażony w większą baterię 68,1 Wh, zapewnia do 10 godzin pracy[1]. Do Razer Synapse dodano nową funkcję Battery Health Optimizer, która pozwala użytkownikom korzystającym głównie z zasilania sieciowego na ograniczenie pojemności ładowania baterii i lepszą ochronę jej zdrowia przez kolejne lata. Dla najbardziej mobilnych użytkowników przeznaczona jest funkcja szybkiego ładowania (przez złącze USB-C), umożliwiająca naładowanie urządzenia do 80% w ciągu 1 godziny[2], co pozwala na spędzenie mniejszego czasu na uwięzi do do gniazdka.

Połączenie mobilnej konstrukcji z najlepszymi funkcjami mobilnymi sprawia, że Blade 14 jest idealnym wyborem dla graczy, twórców i profesjonalistów, którzy wymagają maksymalnej produktywności i wydajności kiedy są w ruchu. Gracze mogą od razu przystąpić do gry, dzięki dostępowi do setek wysokiej jakości gier w ramach dołączonego miesięcznego abonamentu Xbox Game Pass Ultimate.

***

[1] Test baterii podczas odtwarzania wideo na Razer Blade 14 (2023). Testowano z NVIDIA RTX 4060. Testy zostały przeprowadzone przez zespół techniczny Razera w kwietniu 2023 r. przy jasności wyświetlacza ustawionej na 125 nitów, wyłączonym podświetleniu klawiatury i włączonej łączności bezprzewodowej. Rzeczywisty czas pracy baterii może być krótszy i może się różnić w zależności od użytkowania, oprogramowania, ustawień zasilania i innych warunków. Maksymalna żywotność baterii będzie się zmniejszać wraz z upływem czasu i użytkowaniem systemu.

[2] Czas ładowania na podstawie urządzenia w trybie gotowości. Rzeczywisty czas ładowania urządzenia może się różnić w zależności od sposobu użytkowania urządzenia

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl