Smart Kamper – bezpieczne wakacje na kółkach

Smart Kamper z urządzeniom FIBARO – marki Nice – zainstalowano w nim system smart home FIBARO, marki Nice – wiodącego dostawcy rozwiązań Home & Building management and Security, by wakacje były wygodniejsze i  jeszcze bezpieczniejsze.

Smart Kamper

Kamper to coraz popularniejsze rozwiązanie dla osób ceniących sobie wakacje w otoczeniu natury i tych, które nie chcą przywiązywać się do jednego miejsca wynajmując letni domek. Sprawdzi się też dla amatorów dłuższych wypraw, zwłaszcza kiedy temperatury w nocy są niskie, a pogoda nie sprzyja biwakowaniu pod namiotem. Jednak Smart Kamper to coś więcej – zainstalowano w nim system smart home FIBARO, marki Nice – wiodącego dostawcy rozwiązań Home & Building management and Security, by wakacje były wygodniejsze i  jeszcze bezpieczniejsze.

 

Standardowo kampery podzielone są na kilka części – sypialną, jadalnianą, aneks kuchenny oraz niewielką łazienkę. Każda z tych sekcji i znajdujące się w nich urządzenia są w naszym przypadku zarządzane przez mózg całego systemu – centralę Home Center 3 Lite.  Do centrali  podłączony jest Hubpowerbank – niewielki, przenośny router GSM. Dzięki niemu system będzie działał nawet do 12 godzin, gdy stracimy zasilanie, a karta SIM zapewni nam dostęp do internetu. Jest on istotny po to, by otrzymywać powiadomienia na telefon, gdy nie będzie nas na miejscu.

Wyzwalaczem, który pozwala na zarządzanie światłem w całym pojeździe jest Walli Controller.
Ten przycisk można podłączyć na stałe w trybie niskiego napięcia, jednak aby mieć swobodę w umiejscowieniu go w kamperze, wykorzystano w tym celu opcję zasilania bateryjnego. Wystarczy tylko przykleić go w wybranym miejscu – bez kabli i śrub! Kliknięcie w górę uruchamia w naszym przypadku podświetlenie części jadalnianej i kuchni, a w dół – sypialni. Przycisk działa w kilku trybach i można do niego podłączyć nie tylko światło, ale także rolety, urządzenia audio czy inne smart gadżety. Przyciski można kliknąć raz, dwa lub trzy razy, a także przytrzymać i puścić, a każde z tych ustawień może wywoływać inną akcję. Kolor ledowego pierścienia zlokalizowany dookoła przycisku może wskazywać na wybraną przez nas funkcję.

Recenzja Ezviz C3N – spokój, będąc z dala od swojego mienia

Na suficie zamontowano Smoke Sensor – czujnik dymu, a także CO Sensor – czujnik czadu, który już na wczesnym etapie poinformuje o zbyt wysokim poziomie CO poprzez sygnał dźwiękowy i świetlny, ale także poprzez powiadomienie w aplikacji. To może skutecznie uchronić nas przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

W oknach i drzwiach zainstalowano Door/Window Sensors – czujniki otwarcia okien i drzwi, które poinformują nas o ewentualnych nieproszonych gościach w naszym pojeździe, pozwolą też zdalnie sprawdzić, czy zamknęliśmy wszystkie okna.

 

 

Pod toaletą pozostawiliśmy Flood Sensor – czujnik zalania, który wykryje i poinformuje nas o ewentualnym wycieku lub zalaniu. Szkoda tracić wakacje na likwidowanie szkód!

Kamper wyposażony jest także w Wall Plug – najmniejszą na rynku inteligentną wtyczkę, która przyda się np. do optymalizacji ładowania sprzętów elektrycznych czy np. hulajnogi elektrycznej, bądź roweru. Gdy urządzenie wykryje niższy pobór mocy automatycznie wyłączy ładowanie, co wpłynie na przedłużenie życia naszej baterii.

Wszystkimi zainstalowanymi urządzeniami możemy sterować również zdalnie – z poziomu aplikacji Nice Yubii Home – i tworzyć w niej proste sceny, dzięki którym np. światło zaświeci się automatycznie, kiedy zapadnie zmrok.

Dla dodatkowego zabezpieczenia kampera zainstalowano też w środku kamerę kompatybilną z systemem FIBARO. Dzięki dedykowanemu Panelowi Kamer w aplikacji możemy na bieżąco kontrolować, co dzieje się w kamperze pod naszą nieobecność.

Aplikacja ma jeszcze jedną ciekawą część – Panel Energii. Jeśli kamper ma na dachu panele solarne – można dzięki niemu szczegółowo kontrolować produkcję i zużycie energii elektrycznej.

Nasze pomysły to tylko namiastka tego, co możecie zbudować w Waszym pojeździe. Możliwości konfiguracji są dużo szersze –  Fibaro marki Nice 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl