Mapy Google – nowości i aktualizacja funkcji Immersive View

Mapy Google oraz funkcja Immersive View zyskały aktualizacje, które ułatwią szukanie i planowanie tras oraz odkrywanie nowych miejsc. To dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Map Google, planujących podróże w nadchodzącym sezonie wakacyjnym.

Szczegóły ogłoszenia opisano w najnowszym wpisie na blogu Google Polska, a poniżej najważniejsze informacje oraz dodatkowe materiały:

Funkcja Immersive View w Mapach Google pozwala odkrywać nowe miejsca i dotrzeć do celu w sposób bardziej naturalny i intuicyjny. Za pomocą sztucznej inteligencji łączy miliardy zdjęć Street View i zdjęć lotniczych, by tworzyć realistyczne, wielowymiarowe widoki miejsc. Ponadto funkcja nakłada na wygenerowane widoki przydatne informacje, takie jak pogoda i ruch w danym miejscu.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Test 70mai X200 Dash Cam Omni 360° i niedźwiedź Maix…o co w tym chodzi?

Immersive View jest już dostępne w Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco, Londynie i Tokio, a już wkrótce udostępnimy następujące aktualizacje:

  • Funkcja zostanie wprowadzona w Amsterdamie, Dublinie, Florencji oraz Wenecji;
  • Immersive View obejmie na ponad 500 słynnych zabytków z całego świata, w tym także z Polski. Wśród polskich miejsc, które będą widoczne, znajdują się m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Pałac w Wilanowie oraz Zamek Królewski na Wawelu.

Ponadto dwie kolejne aktualizacje w Mapach Google umożliwiają bardziej intuicyjne odkrywanie i poruszanie się po mieście:

  • Szybkie wskazówki: na początku tego roku wprowadziliśmy w Mapach Google funkcję podglądu wskazówek dojazdu, która umożliwia łatwe śledzenie postępów podróży bez konieczności przechodzenia do pełnego trybu nawigacji. Funkcja ta jest wprowadzana w tym miesiącu w trybach pieszym, rowerowym i samochodowym na całym świecie, na urządzenia z systemami iOS i Android.
  • Aktualizacje karty Ostatnie: utrzymanie porządku podczas korzystania z Map Google na komputerze będzie jeszcze prostsze dzięki nowym aktualizacjom karty Ostatnie, która umożliwia szybkie przeglądanie wszystkich wyszukanych miejsc poprzez uporządkowanie ich w poręcznym wyróżnieniu z boku ekranu.

Od przyszłego miesiąca wyszukiwane miejsca będą zapisywane nawet po zamknięciu okna Map Google, a użytkownicy i użytkowniczki będą mogli usuwać przeglądane miejsca, planować wiele podróży jednocześnie, a nawet wyznaczać trasę do wszystkich miejsc docelowych na swoim planie podróży.

źródło: Google

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl