„X” – nowy logotyp Twittera, czyli x.com zastąpił „ptaszka”

Elon Musk rozpoczął w poniedziałek rebranding  i zmienił logotyp Twittera. Błękitnego ptaka zastąpiła stylizowana litera „X”  na czarnym tle. Nowy znak firmowy został też wyświetlony projektorem na siedzibie firmy w San Francisco.

"X"

Spółka będącą właścicielem platformy to po przejęciu przez miliardera X Corp. „X” ma się stać „aplikacją od wszystkiego”, wzorowaną na chińskim Wechacie, który jest zarówno komunikatorem, jak i platformą e-commerce i systemem płatności..

Test 70mai Dash Cam 4K A810 – Twój samochód zasługuje na ochronę premium

Możliwość pożegnania z „ptaszkiem”, od pewnego czasu sygnalizował Elon Musk, który w październiku 2022 r. przejął platformę.

X to przyszły stan nieograniczonej interaktywności – opartym na audio, wideo, wiadomościach, płatnościach/bankowości – tworzący globalny rynek idei, towarów, usług i szans” – napisała dyrektor wykonawcza firmy Linda Yaccarino.

Jak dotąd jednak zastąpienie znaku graficznego firmy jest jedyną zauważalną zmianą w serwisie. Na Twittera można też wejść z nowego adresu, x.com.

Twitter to amerykański serwis społecznościowy, stworzony w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Ev Williamsa, Biza Stone’a oraz Noah Glassa. Korzystanie z serwisu polega na dodawaniu tzw. tweetów, czyli ćwierkanie – krótkich wiadomości tekstowych (maksymalnie 280 znaków, wcześniej do 140). Jego celem jest zatem przekaz zwięzłych i konkretnych informacji.
Logo Twittera to od 2012 roku, do wczoraj ikona ptaszka – Larry the Bird – w kolorze niebieskim na białym tle.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl