Maxcom Comfort MM827 i Comfort MM817 – bo telefony z klapką znów modne

Powodów, dla których telefony z klapką wracają do łask jest wiele. Najlepszym przykładem jest Maxcom, który proponuje telefony Comfort MM827 i Comfort MM817, nawiązujące kształtem do kultowych modeli sprzed lat.

Mimo, że telefony wyposażone w klapkę z czasem zostały zastąpione przez smartfony, to dla niektórych osób do dziś stanowią atrakcyjne rozwiązanie i mają stałą rzeszę zwolenników. Dotyczy to szczególnie osób w podeszłym wieku. Dla nich właśnie producenci telefonów wprowadzają nowoczesne modele klasycznych aparatów z klapką. Najlepszym przykładem jest Maxcom, który proponuje telefony Comfort MM827 i Comfort MM817, nawiązujące kształtem do kultowych modeli sprzed lat.

Powodów, dla których telefony z klapką wracają do łask jest wiele. Jednym z ważniejszych jest ich niewielki rozmiar, dzięki któremu mieszczą się w każdej kieszeni i torebce. Aby odebrać połączenie, wystarczy otworzyć klapkę i zamknąć, aby je zakończyć. Klapka stanowi też ochronę wyświetlacza przed uszkodzeniami oraz przypadkowymi połączeniami. Jednocześnie telefon ma duży ekran i spore klawisze, co jest nie bez znaczenia w przypadku osób w podeszłym wieku. Tego typu aparaty są proste w obsłudze i co istotne przyciągają dość niską ceną. A dodatkowo efekt otwierania i zamykania klapki telefonu, aby odebrać i zakończyć połączenie jest wyjątkowy i nie do podrobienia, a tego nie są w stanie zapewnić nawet najlepsze smartfony.

Test Maxcom Comfort MM42D – telefon biurkowy na kartę SIM

Ostatnio wiele firm powraca do kultowych modeli z klapką. Proponują je np. Panasonic KX-TU456EXCE, LG H410 czy Nokia 2660. Są to zazwyczaj telefony które, przede wszystkim służą do wykonywania połączeń. Jeśli jednak ktoś oczekuje od telefonu z klapką dodatkowych funkcji, to doceni z pewnością telefony Maxcom Comfort MM827 i Comfort MM817.

Modele Maxcom mają większe, podświetlane klawisze oraz wyraźne cyfry, które ułatwią korzystanie przez osoby starsze. Choć z wyglądu przypominają klasyczne telefony z klapką, to są one o wiele bardziej zaawansowane niż modele sprzed lat. Technologia 4G VoLTE zapewnia dużo lepszą jakość połączeń, rozmowy brzmią wyraźniej, a szumy z zewnątrz zostają maksymalnie ograniczone.

Jedną z istotniejszych funkcji, które znajdują się w telefonach dla osób starszych, jest ułatwiony proces wybierania numerów alarmowych oraz kontaktów do najbliższych. Dlatego Maxcom Comfort MM827 oraz MM817 zostały wyposażony w przycisk oznaczony symbolem SOS, który zapewnia maksymalnie szybkie połączenie z zaprogramowanym do tego celu kontaktem. Na klawiaturze znajdują się również 3 dodatkowe klawisze, które umożliwiają zaprogramowanie wybranych kontaktów i niemal natychmiastowe połączenie z bliskimi.

 

Telefon z klapką Maxcom Comfort MM827 kryje w sobie dwa kolorowe i duże wyświetlacze. Wewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 2,8 cala i rozdzielczości 240 x 320 pikseli zapewnia łatwość wybierania kontaktów, odczytywania SMS- ów i przeglądanie galerii zdjęć. Natomiast na wierzchu telefonu znajduje się mniejszy z ekranem 1,77 cala. Bez otwierania klapki wyświetlają się na nim podstawowe informacje, takie jak data, godzina, stan baterii czy nieodebrane połączenia.

Chociaż telefony z klapką służą z założenia głównie do wykonywania połączeń to Maxcom Comfort MM827 i MM817 zostały wyposażone w aparat fotograficzny, z których zdjęcia można zgrać na inne urządzenia za pomocą łączności bezprzewodowej. Dodatkowymi udogodnieniami są budzik, kalendarz, kalkulator oraz latarka, a także opcja słuchania radia FM. Podczas prowadzenia samochodu można skorzystać z funkcji głośnomówiącej.

W zestawie z telefonem znajduje się praktyczna ładowarka biurkowa, która sprawdza się w przypadku osób starszych, ceniących sobie porządek, które zawsze odkładają telefon na to samo miejsce. Wystarczy, że po skończonej rozmowie odłożą aparat na podstawkę, a telefon sam zacznie się ładować, dzięki czemu bateria nie padnie w najmniej odpowiednim momencie.

Test Maxcom MS572 – idealny telefon dla aktywnych

Telefony Maxcom z klapką są nie tylko zaawansowane technologicznie i mają szereg praktycznych funkcji, ale też zapłacimy za nie mniej niż za tego typu aparaty proponowane przez konkurencję. I tak średnia cena MM827 to ok. 330 zł podczas gdy Panasonic KX-TU446EXB 32/32 MB w popularnych sklepach internetowych kosztuje ok. 450 zł, co jest nie bez znaczenia chociażby dla budżetu seniora. A przy tym MM827 jest wyposażony w mini ekran, na którym bez otwierania klapki zobaczysz podstawowe informacje, takie jak datę, godzinę, stan baterii czy nieodebrane połączenia. Z kolei za LG Wine Smart (H410) trzeba zapłacić ok. 600 zł, za telefon Nokia 2660 zapłacimy 369 zł, podczas gdy lekki i poręczny Comfort MM817 kosztuje jedynie 150 zł.

 

 

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl