AutoMapa – odmieniony APR, Drogowskaz i omijanie płatnych dróg w Europie

W najnowszej wersji AutoMapy (na system Android) czeka na kierowców kilka nowości. Najważniejsza z nich – odmieniony i rozbudowany Asystent Pasa Ruchu [APR], funkcja niezwykle ceniona przez użytkowników i niejednokrotnie wskazywana jako kluczowa w bezpiecznej i komfortowej jeździe.

AutoMapa
AutoMapa

Inteligentny Asystent Pasa Ruchu oraz opcja omijania płatnych dróg w każdym kraju w Europie – oto wakacyjne nowości w aplikacji AutoMapa.

Jak działa nowy Asystent Pasa Ruchu w AutoMapie?

Nowy APR to inteligentna funkcjonalność sprawdzona w wymagających sytuacjach, na złożonych skrzyżowaniach. W ramach wytyczonej trasy, APR wyraźnie wskazuje kierowcy pasy do ruchu i manewry, np. jeśli na skrzyżowaniu należy zająć prawy pas do skrętu, na rysunku wyróżniony będzie prawy pas i dodatkowo podświetlona strzałka skrętu. Jeden rzut oka wystarczy, by wiedzieć, jak jechać i tym samym uniknąć niekontrolowanych, nerwowych ruchów czy decyzji manewrowych w ostatniej chwili.

Test Navitel T787 4G – tablet z nawigacją

W zależności od numeru czy typu drogi zmieniają się kolory APR, co dodatkowo wzmacnia widoczność funkcji na ekranie aplikacji i dzięki temu jeszcze łatwiej i bezpieczniej dojedzie się do celu.

System rozbudowany został o Drogowskaz, tablicę informacyjną wyświetlającą się pod rysunkiem APR, informującą kierowcę na jakie większe miasto ma się kierować, zgodnie ze znakami drogowymi i celem nawigacji. To kolejne ułatwienie w kierowaniu pojazdem – wygodnie i bez stresu.

Skąd pomysł na taki projekt APR?
Jak mówi Jan Korytkowski, UX Design Director AutoMapy:

nowy APR inspirowany jest znakami ostrzegawczymi, które kierowcy znają z tras. Zależało nam na stworzeniu wyrazistego, szybkiego w dekodowaniu elementu, który w ułamku sekundy pokaże kierowcom gdzie jechać i jak, szczególnie przy wyłączonych komendach głosowych, na skomplikowanych skrzyżowaniach czy trasach wielopasmowych.

Nowy Asystent Pasa Ruchu zajmuje niewiele miejsca w ekranie nawigacji, nie zasłania widoku mapy i współpracuje
z Drogowskazem. Zestaw nowych funkcji został sprawdzony w wielu drogowych sytuacjach i jest jednoznacznie
dobrze przyjęty. Jak piszą w sklepie Google Play niezależni testerzy:

Wersja 7.9.2 beta znakomity asystent pasa ruchu 💪 bardzo fajnie wyświetla i wskazuje drogowskaz, bardzo
podoba mi się zmiana kolorów asystenta zmieniająca się zależnie od numeru drogi czy autostrad, bardzo fajnie
jest to dopracowane . Mam nadzieję, że tak zostanie (…).


Witam Aktualizacja 793-6010- To jest mistrzostwo świata. Mówię o asystencie pasa ruchu. Wskazuje NASTĘPNĄ
nazwę miejscowości na kierunku mojej trasy. Pokrywa się to z Tablicami drogowymi. Zawsze tego brakowało. Teraz
jest super. Mapa rozwija się w bardzo dobrym kierunku.

Test 70mai Dash Cam 4K A810 – Twój samochód zasługuje na ochronę premium

Co więcej?
AutoMapa nie poddaje się wakacyjnym spowolnieniom i wzbogaca najnowszą wersję aplikacji jeszcze jednym bardzo użytecznym rozwiązaniem – opcją omijania płatnych dróg na trasach europejskich, z możliwością wybrania kraju. Jest to funkcja uwzględniająca prośby użytkowników, którzy zwrócili naszą uwagę na potrzebę osobnego traktowania dróg płatnych w każdym państwie, ponieważ np. długość wyjazdu uniemożliwia czasem dobór odpowiedniej długości opłaty w konkretnym miejscu albo niewielkim nadłożeniem drogi opłaca się
ominąć płatne drogi i przy okazji obejrzeć inny kawałek świata.

Od najnowszej wersji AutoMapy zatem, gdy wyznaczamy trasę po Europie, możemy zdecydować, czy damy się poprowadzić drogami płatnymi, czy chcemy tę opcję wyłączyć w jakimś kraju i uzyskać nawigację po drogach darmowych. Dzięki temu i oszczędzamy i zyskujemy opcję większej kontroli, co niektórym kierowcom może się bardzo spodobać, gdyż będą mogli podjąć decyzję wg potrzeby danej chwili.

Pobierzcie najnowszą wersję AutoMapy i sami przekonajcie się, jak nowe rozwiązania sprawdzają się na drodze

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl