Sennheiser AMBEO Mini – soundbar – kompaktowy i wciągający dźwięk

Niemiecki producent zaprezentował nowy soundbar Sennheiser AMBEO Mini, który zapewnia wciągający dźwięk w najbardziej przytulnych przestrzeniach. Najnowszy członek rodziny AMBEO przygotowuje na trójwymiarowy dźwięk nawet najmniejsze pomieszczenia.

Sennheiser AMBEO Mini

Wielokrotnie nagradzany soundbar Sennheiser AMBEO jest teraz dostępny Niemiecki producent zaprezentował nowy soundbar AMBEO Mini, który zapewnia wciągający dźwięk w najbardziej przytulnych przestrzeniach. Najnowszy członek rodziny AMBEO przygotowuje na trójwymiarowy dźwięk nawet najmniejsze pomieszczenia.w kompaktowej wersji pasującej do każdego miejsca.

„Magia technologii Sennheiser AMBEO zanurza konsumentów w oszałamiającym dźwięku 3D, wydobywającym się z prostego, jednego źródła w praktycznie każdej domowej przestrzeni” – mówi Maximilian Voigt, menedżer produktu Sennheiser AMBEO Soundbar. „Nasz najbardziej kompaktowy soundbar pojawia się w idealnym momencie, oferując zarówno funkcje, jak i wymiary, z którymi życie staje się prawdziwą przyjemnością”.

Soundbar o przyjemnych rozmiarach

Przy mniejszej niż połowa objętości swojego większego brata — soundbaru AMBEO Plus — łatwo zrozumieć, dlaczego Sennheiser AMBEO Mini jest atrakcyjny dla miłośników dźwięku, którzy chcą poprawić obecny wystrój salonu, sypialni czy pokoju gamingowego. AMBEO Mini, o wymiarach 70 x 10 x 6,5 cm, pasuje do niemal każdej aranżacji telewizora czy monitorów w przestrzeni, a jednocześnie wyróżnia się najnowocześniejszą akustyką. Nowoczesny wzmacniacz klasy D o mocy 250 W zasila cztery wysokiej klasy przetworniki pełnozakresowe i dwa 4-calowe subwoofery, zapewniając przejmującą wierność, mocny bas i krystalicznie czysty dźwięk, które sprawiły, że jego starsi/więksi krewni otrzymali wysokie noty od krytyków audio.

Test Sennheiser Momentum 4 Wireless – wygodne i świetnie grają

Inne przydatne tryby audio personalizują wrażenia słuchowe, w tym ustawienia wstępne dostosowane do treści, opcję wzmocnienia głosu i tryb nocny. Podstawą AMBEO Mini jest łatwość obsługi, a wejście HDMI[1] umożliwia podłączenie szerokiej gamy telewizorów i monitorów obsługujących eARC. Integracja z aplikacją Sennheiser Smart Control sprawia, że zarządzanie funkcjami i aktualizacjami ze smartfona jest dziecinnie proste.

 Ci, którzy znają AMBEO

Dźwięk 3D AMBEO Mini jest wynikiem współpracy z Instytutem Fraunhofera[2] – światowym liderem w badaniach i rozwoju dźwięku. AMBEO Mini posiada cztery zintegrowane mikrofony, które służą dwóm celom: działają jako centralny element kalibracji pomieszczenia i ułatwiają wydawanie poleceń asystentowi głosowemu Alexa[3]. Konsumenci mają również możliwość wykorzystania istniejących urządzeń obsługujących Asystenta Google[4] lub Siri do przesyłania dźwięku do AMBEO Mini za pośrednictwem odpowiednio Chromecast Built-In™ i AirPlay®[5].

Podobnie jak w przypadku wszystkich listew dźwiękowych AMBEO, natywny system operacyjny AMBEO|OS umożliwia kalibrację jednym dotknięciem, która skanuje pomieszczenie, dostosowując wirtualizację do jego rozmiarów, odbić i tekstur. Co więcej, AMBEO Mini obsługuje popularne formaty Dolby Atmos®, DTS:X™, MPEG-H i 360 Reality Audio[6] i zapewnia wrażenia, dzięki którym można cieszyć się natywnym dźwiękiem przestrzennym.

Szeroka obsługa cyfrowych usług muzycznych sprawia, że AMBEO Mini jest także doskonałym towarzyszem w transmisji strumieniowej przez Wi-Fi lub Bluetooth® z żywym, wypełniającym pomieszczenie dźwiękiem i mocnym basem – schodzącym aż do 43 Hz – z ulubionych serwisów streamingowych, takich jak Spotify®, TIDAL, Amazon Music i Apple Music®. AMBEO|OS bezproblemowo integruje AMBEO Mini z popularnymi ekosystemami treści jako urządzenie Spotify Connect, TIDAL Connect i AirPlay 2. Miłośnicy basu mogą dodać jeszcze więcej niskich częstotliwości dzięki możliwości bezprzewodowego połączenia nawet z czterema subwooferami Sennheiser AMBEO (sprzedawanymi osobno).

Cena i dostępność

Soundbar Sennheiser AMBEO Mini będzie dostępny w Polsce na początku września w katalogowej cenie 3599 zł.

[1] Terminy HDMI, HDMI High-Definition Multimedia Interface i logo HDMI są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy HDMI Licensing Administrator, Inc.

[2] upHear i MPEG-H Audio na licencji Fraunhofer IIS. http://www.iis.fraunhofer.de/audio

[3] W zależności od dostępności regionalnej i języka. Amazon, Alexa i wszystkie powiązane znaki są znakami towarowymi firmy Amazon.com, Inc. lub jej podmiotów stowarzyszonych

[4] Google, Google Home i wbudowany Chromecast są znakami towarowymi firmy Google LLC. Dostępność Asystenta Google zależy od regionu

[5] Apple i AirPlay są znakami towarowymi firmy Apple Inc., zarejestrowanymi w USA oraz w innych krajach i regionach

[6] 360 Reality Audio to wciągające wrażenia muzyczne wykorzystujące technologię obiektowego dźwięku przestrzennego 360 firmy Sony i stanowiące znak towarowy firmy Sony Corporation

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl