Audio Video Show 2023 – cały audiofilski świat naszym okiem

Audio Video Show 2023 – największa w Polsce wystawa sprzętu audio, wideo oraz kina domowego odbyła się w Warszawie w ostatni weekend października.

Miłośnicy najwyższej jakości dźwięku i obrazu spotkali się po raz 25., by obejrzeć najnowsze urządzenia audio i video: słuchawki, telewizory, projektory, głośniki, urządzenia i systemy audio do 8 milionów złotych oraz osobiście zapoznać się z ich możliwościami.

Tegoroczna edycja była największa w historii wystawy: gromadzi blisko 200 wystawców, rozlokowanych w 180 salach konferencyjnych PGE Narodowego oraz w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

A jakie niespodzianki przygotowali wystawcy w tym roku? Oto kilka wybranych przez nas urządzeń, od których warto było zacząć zwiedzanie Audio Video Show

Sennheiser Orpheus HE-1 – za 272 tysiące zł, czyli marmur, złoto i skóra w Warszawie

Od ponad siedemdziesięciu lat firma Sennheiser kojarzy się z doskonałością w dziedzinie audio. Najdroższe słuchawki świata – nowy model HE 1 Orpheus za 272 tysiące złotych, tylko to potwierdzają. Każda z 6000 poszczególnych części nowego modelu jest inżynieryjnym dziełem sztuki.

Słuchawki oferują ultraszeroki zakres charakterystyki częstotliwościowej, który zawiera się w przedziale od 8 Hz do 100 kHz, co pozwala równocześnie odtwarzać dźwięki generowane przez słonie i emitowane przez nietoperze. Wykorzystano w nich ceramiczne przetworniki pokryte złotem, a żyły przewodów są zrobione z 99,9 proc. miedzi, która jest pokryta srebrem, co eliminuje jakiekolwiek straty sygnału.

Orpheus HE-1 to również cała koncepcja stylistyczna, w której wykorzystano materiały najwyższej jakości. W rezultacie powstało dzieło sztuki projektowania. P

oduszki uszne są wykonane ze skóry oraz weluru, a każde z pokręteł kontroli – z jednego kawałka mosiądzu, który następnie pokryto powłoką chromową. Cała obudowa systemu jest zrobiona z najwyższej jakości włoskiego marmuru Carrara, który skutecznie eliminuje wszelkie wibracje.

Gramofon Technics SL-1200GR2 – z bezpośrednim napędem

Technics SL-1200 to ikona wśród gramofonów i pierwszy wybór całych pokoleń fanów płyt winylowych. Najnowsza wersja SL-1200GR2 zawiera liczne ulepszenia w obrębie jednowirnikowego, płaskiego bezrdzeniowego silnika napędu talerza oraz systemu sterowania silnikiem. Bazując na swoim olbrzymim doświadczeniu w przetwarzaniu sygnałów PWM, inżynierowie Technicsa stworzyli system ΔΣ-Drive, który nie tylko ogranicza wysokie harmoniczne, ale także skutecznie łagodzi wibracje silnika, zapewniając płynną i precyzyjną rotację talerza.

Legenda JBL w najlepszym wydaniu

Wielbiciele JBL nie mogą przegapić elektroniki tej marki, która obejmuje zintegrowany wzmacniacz stereo JBL SA550, odtwarzacz płyt kompaktowych JBL CD350, cyfrowy odtwarzacz multimedialny JBL MP350 Classic oraz gramofon JBL TT350 Classic. Kolejną nowością pokazywaną na Audio Video Show będzie seria JBL Authentics, w której uderzająca wydajność dźwięku łączy się z ponadczasowym wzornictwem retro inspirowanym dziedzictwem JBL z lat 70 oraz nawiązaniem do legendarnych JBL L100.

Philips OLED908 – nowy model Ambilight TV 
Nowy model telewizora Philips OLED+908 wyposażono w matrycę META OLED, dzięki której możliwa do osiągnięcia jest jasność szczytowa na poziomie 2100 nitów, co stanowi wynik o 70% lepszy w porównaniu do poprzednich matryc. Jednocześnie telewizor oferuje szerszy kąt widzenia i lepszą efektywność energetyczną. W parze z jakością obrazu idzie nieprzeciętne brzmienie systemu dźwiękowego 3.1 o mocy 80W zaprojektowany przez Bowers & Wilkins. Sześć zamontowanych z przodu przetworników zapewnia wyjątkowo szeroką scenę dźwiękową.

Unitra – reaktywacja
Unitra wraca na rynek za sprawą współzałożyciela firmy CD Projekt i Mudita – Michała Kicińskiego. W skład nowej linii produktów wchodzą wzmacniacz zintegrowany o konstrukcji dual-mono i ponadczasowym designie ze wskaźnikami wychyłowymi, referencyjny zestaw głośnikowy, odtwarzacz CD z unikalnym interfejsie z podświetlanym wyświetlaczem E Ink oraz aż dwa modele gramofonów.

Audio Video Show – to największa w Polsce i druga co do wielkości wystawa sprzętu audio i video w Europie. Można na niej zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, jak m.in.: zestawy audio, słuchawki, telewizory i projektory. Audio Video Show to jedyne miejsce, gdzie można osobiście posłuchać oraz obiektywnie porównać wiele urządzeń z niemal wszystkich pułapów cenowych. Równolegle z prezentacją sprzętu odbywają się liczne seminaria poświęcone tematyce audio i video oraz koncerty