Test TP-Link Archer C5400 – maksymalne prędkości Wi-Fi i wiele stabilnych połączeń

Po pomyślnie zakończonej konfiguracji przeniesieni zostaniemy do głównego centrum administrowania routerem w postaci widoku podzielonego na dwie części – podstawową i zaawansowaną. Kolejna rzecz, która mi się podoba w sprzęcie TP-Link, to na każdym etapie czeka pomoc. Wszystko w zasadzie czytelnie opisane, zarówno w panelu administracyjnym, jak i na stronie internetowej producenta, w postaci FAQ. W pierwszej kolejności otworzy się ta pierwsza, prezentując uproszczoną mapę naszej sieci. „Mapa sieci” pokazuje podstawowe statystki i inne przydatne informacje o stanie routera, a także pozwala przetestować szybkość połączenia internetowego za pomocą portalu speedtest.net. Jednak oprócz podstawowej konfiguracji sieci Wi-Fi czy LAN w przypadku testowanego routera dostajemy jeszcze system zabezpieczeń TP-Link HomeCare, wbudowanemu antywirusowi i kontroli rodzicielskiej. Archer C5400 to nie tylko WiFi o dużym zasięgu, to również bezpieczeństwo, optymalizacja i ochrona, które zapewni nam system bezpieczeństwa TP-Link HomeCare wraz z antywirusem od Trend Micro. Dzięki kontroli rodzicielskiej możemy blokować dostęp do stron z niepożądaną treścią (np. przemoc, pornografia), ustawić limity czasowe dla poszczególnych użytkowników sieci lub sprawdzać, jakie strony odwiedzają. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji. Korzystając z funkcji QoS (Quality of Service) można przydzielić pasma określonym urządzeniom i usługom, aby móc wykorzystać w pełni ich możliwości. Ustalanie priorytetów dla takich działań jak streaming, granie, rozmowy wideo czy zwykłe surfowanie po sieci jest szybkie i proste. HomeCare chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem wszystkie urządzenia w domowej sieci WiFi już na poziomie routera. Oznacza to, że ochroną objęte są również urządzenia, których nie chroni klasyczne oprogramowanie antywirusowe, takie jak konsole do gier, kamery Cloud czy urządzenia automatyki domowej. „Sieć dla gości” pozwala na utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej, umożliwiającej gościom korzystanie z Internetu bez udzielania im dostępu do naszych zasobów sieci lokalnej.

Dopiero opcje zaawansowane dają to, co „tygryski” lubią najbardziej, a więc pełny dostęp do wszystkich ustawień. Prócz dokładniejszych informacji o pracy urządzenia, rozbija wszystkie funkcje na jeszcze bardziej szczegółowe ustawienia, od tak banalnych, jak ustawienie haseł i nazw sieci Wi-Fi, poprzez ustawianie serwera multimediów (SMB) i FTP, aż po zaawansowane reguły sieciowe i routing.  Jest tutaj praktycznie wszystko, czego może potrzebować administrator sieci – także tej nieco bardziej zaawansowanej niż domowa. A wszystko poukładano w przejrzysty oraz przystępny sposób.

Firma TP-Link udostępniła też aplikację Tether przygotowaną specjalnie dla urządzeń mobilnych pracujących wraz z systemem Google Android oraz iOS. Aplikacja Tether zawiera prosty i intuicyjny interfejs dzięki, któremu można zmieniać konfigurację, ograniczać dostęp lub udostępniać wybrane zasoby. Aplikacja TP-Link Tether to najłatwiejszy sposób na zarządzanie routerami / routerami xDSL / wzmacniaczami sygnału na urządzeniach mobilnych. Od szybkiej konfiguracji do funkcji kontroli rodzicielskiej, aplikacja Tether zapewnia dostęp do informacji o stanie urządzenia, klientach oraz ich uprawnieniach za pomocą intuicyjnego interfejsu.

 • Dostosowywanie nazwy sieci (SSID), hasła oraz ustawień Internetu lub połączeń VDSL/ADSL na urządzeniach
 • Blokowanie nieuprawnionych użytkowników, próbujących uzyskać dostęp do urządzeń
 • Zarządzanie uprawnieniami klientów
 • Funkcja kontroli rodzicielskiej z harmonogramem oraz zarządzanie dostępem do Internetu w oparciu o adresy URL
 • Szukanie najlepszej lokalizacji dla wzmacniacza sygnału
 • Automatyczne wyłączanie diod o określonej porze
 • Równoczesne zarządzanie większością urządzeń TP-Link

One thought on “Test TP-Link Archer C5400 – maksymalne prędkości Wi-Fi i wiele stabilnych połączeń

 • 17 lutego 2019 o 18:10
  Permalink

  Mam go i wart wydanych pieniędzy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: