Test Hoover H-FREE 700 – pozwala wysprzątać cały dom z maksymalną praktycznością i bez przewodów

Odkurzacz H-FREE 700 składa się z trzech części. Zacznijmy od urządzenia głównego. Dzięki modułowej konstrukcji może on działać jak ręczny – przyda się do czyszczenia mebli, czy samochodu. Obsługa urządzenia jest łatwa i personalizowana podczas użytkowania, dzięki praktycznemu panelowi sterowania umieszczonemu w przedniej części recenzowanego produktu. W rączce znajduje się wymienny akumulator, którego naładowanie zajmuje około 5 h na ok 35 minut nieprzerwanej pracy – warto natomiast dodać, że praca w trybie turbo skraca czas pracy do kilkunastu minut. Możemy sprawdzić poziom akumulatora w każdym momencie na ekranie z 4 diodami LED, który pozwala również sprawdzić poziom naładowania. Lampy LED pokazujące poziom naładowania akumulatora, znajdują się również na dyszy odkurzacza. Baterię można naładować, także po odłączeniu od urządzenia.

Dostępne są cztery tryby pracy:

  • TRYB TYMCZASOWY: Urządzenie zacznie pracę po naciśnięciu wyłącznika i zakończy po jego zwolnieniu.
  • TRYB CIĄGŁY: Aby włączyć tryb ciągły, należy przesunąć dźwignię wyłącznika do tyłu w taki sposób, aby zaskoczyła na miejsce. [3B] Aby wyłączyć tryb ciągły, należy przesunąć dźwignię wyłącznika do przodu.
  • TRYB CICHY: Wystarczy wcisnąć przycisk na wyświetlaczu, aby go włączyć. Tryb Silent Mode zmniejsza hałas o ponad 6 decybeli.
  • TRYB TURBO: Wystarczy wcisnąć przycisk Turbo, aby uzyskać pełną moc czyszczenia twardych powierzchni.

WAŻNE: Po każdym użyciu urządzenia należy zawsze przesunąć dźwignię wyłącznika „on-off” do przodu do pozycji odblokowanej. Niewykonanie tego zalecenia może skutkować skróceniem żywotności akumulatora lub awarią.

Hoover H-FREE 700

Z odkurzaczem szczotkę łączy rura/przedłużka. Jej długość to ok. 670 mm i nie da się tego zmienić. Natomiast jest to już wielkość odpowiednia dla większości osób. Sama jakość rury jest znakomita. Dzięki specjalnemu systemowi, możemy zmieniać akcesoria jednym prostym ruchem. Wszystkie końcówki idealnie do siebie pasują, nie ma mowy i żadnych niedociągnięciach.  Sama szczotka jest dosyć płaska i pozwala na wjechanie nawet pod niżej stojące meble. Zakres ruchów 180° jest spory, a Easy Driving System pozwala na wygodne manewrowanie odkurzaczem. Sam odkurzacz jest dosyć lekki i nawet delikatne ręce naszych pań, nie powinny mieć problemów z jego obsługą.  Ja spokojnie manewrowałem nim, czyszcząc tapicerkę samochodu – nie czując zmęczenia. Poza tym rączka jest wygodna, a wymiana rury, czy szczotek banalne i szybkie.

Testowany odkurzacz jest bezworkowy wyróżnia się unikalną technologią HSpin-Core z systemem separacji, która sprawia, że zabrudzenia nie osadzają się wokół modułu separacyjnego, lecz znajdują się na dnie zbiornika. Funkcja ta ułatwia opróżnianie pojemnika (o pojemności 0,7 l), bez wchodzenia w kontakt z kurzem. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w filtr z dodatkiem antyalergicznych jonów srebra.  Materiałowy filtr znajduje się w górnej część urządzenia i jest on łatwo wymieniany. Ponadto, dodatkowy filtr spustowy na wyjściu można wyjąć i wymyć w dowolnym momencie. Odkurzacz bezproblemowo radzi sobie z kurzem, resztkami jedzenia piaskiem czy błotem. Spokojnie wciągniecie też do niego ziarno popcornu czy większy brud. Niestety piętą achillesową jest bardzo gęsty dywan z długim włosiem.  Szczotka ma problem z poruszaniem się po nim – standard w tego typu urządzeniach.  Za to nie miałem problemów z mniej gęstym dywanem czy wykładziną podłogową – odpowiednia końcówka daje radę. Dzięki strumieniowi powietrza o dużej prędkości i wysokiej mocy silnika, odkurzacz skutecznie zbiera kurz z posadzek każdego typu i dywanach.

W komplecie oprócz różnych końcówek znalazł się uchwyt i kołki montażowe, który możemy umieścić na ścianie by później móc na nim wieszać odkurzacz oraz najpotrzebniejsze końcówki.


Pages: 1 2 3


Categories: AGD, Artykuły, Bez kategorii, Gadżety, Sprzęt AGD, Testy

Tags: ,

1 reply

  1. No wydaje się całkiem fajny. Chyba uśmiechnę się do mojego o taki prezent

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: