Reklamy

Test Plantronics Voyager 5200 – inteligenta i innowacyjna słuchawka Bluetooth do biura

Budowa i użytkowanie

Plantronics Voyager 5200 to klasyczna, nieduża słuchawka douszna połączona z mikrofonem. Jej waga to zaledwie 20 g, co w połączeniu z jej niewielkimi rozmiarami oraz dobrej jakości wykonaniem, sprawia, że jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. W momencie założenia jej na ucho (możemy założyć zarówno na lewe jak i prawe) praktycznie nie czujemy jej wagi. Nic nie uwiera i nie ściska, co jest bardzo ważne w memencie, gdy chcemy z niej korzystać niemalże cały dzień w pracy i poza nią. Komfort i wygoda jest tutaj niezmiernie ważna. Jako, że jest to w głównej mierze produkt przeznaczony do użytkowania biurowego, to również kolor jest raczej klasyczny – czarny. Nie znajdziemy tutaj żadnych podświetleń czy jaskrawych i kolorowych dodatków. Jedynym migoczącym elementem jest niewielkich rozmiarów dioda informująca.

Na urządzeniu znajdziemy oczywiście kilka przycisków sterujących: włącznik / wyłącznik, sterowanie głośnością + / – , wyciszenie mikrofonu / włączenie asystenta głosowego, odbiór połączenia /parowanie BT. Wszystkie te przyciski są ulokowane w miejscach, które są dobrze dostępne, a co więcej są wyczuwalne pod palcami. Przez cały okres użytkowania nie miałam najmniejszego problemu z trafieniem dokładnie w ten przycisk, który potrzebowałam. Oczywiście pierwszy dzień wymagał nauczenia się ich ulokowania, ale później trafienie w nie stwarzało żadnych problemów.

 

Rozpoczęcie pracy ze słuchawką Voyager 5200 odbyło się bez najmniejszych problemów. Dokładnie tak jak się tego spodziewałam. Przy pierwszym uruchomieniu urządzenie rozpoczęło procedurę parowania z telefonem, który akurat miał uruchomione BT. Jako pierwszy podłączyłam Samsung Galaxy Note 10 Plus. Przy kolejnym urządzeniu musiałam już rozpocząć procedurę parowania poprzez przytrzymanie przez chwilę przycisku odbierania rozmów, aż do momentu usłyszenia komendy związanej z parowaniem.

 

Warto tutaj nadmienić, że słuchawka podaje komendy w języku angielskim. Możemy zmienić go na kilka innych języków, ale niestety nie na polski. Jako, że tych komend jest niewiele, to raczej nie stanowi to większego problemu. Podobnie jeżeli chcemy wydawać komendy głosowe, to również w języku angielskim. Ale wracając do parowania.

Po ponownym uruchomieniu procedury słuchawkę połączyłam z komputerem. A w czasie trwania testów również z kilkoma innymi telefonami: Xiaomi Mi 9 czy Huawei P30 Pro. W przypadku połączenia z Huawei P30 Pro wykorzystałam opcję połączenia przez NFC. Za każdym razem wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo.

 

Warto tutaj nadmienić, że Plantronics mocno postarał się podczas projektowania i tworzenia słuchawki Voyager 5200. Nie tylko jest wygodna w noszeniu, prosta w obsłudze, ale przede wszystkim posiada również sporo ciekawych rozwiązań technologicznych. Mamy tutaj chociażby czujnik wiatru – Wind Smart, który wykrywa z której strony wieje wiatr i jak jest silny. W rezultacie stara się je odpowiednio wyciszyć. A do tego jeszcze 4 mikrofony, którym nie są straszne żadne hałasy i szmery z okolicy. Jak to działa w praktyce? Przyznam, że całkiem nieźle. Kiedy szłam do pracy w wietrzny dzień i akurat musiałam przeprowadzić rozmowę, to mój rozmówca nie odczuł znacząco tego, że u mnie jest tak wietrznie. Wszystko słyszał głośno i wyraźnie. Podobnie jak przy rozmowie, gdy byłam w biurze czy w głośnym centrum handlowym. Istotne jest to, że nie pojawiały się żadne niepotrzebne pogłosy czy szumy. Krótko mówiąc jest nieźle. Jakoś rozmów jest po prostu rewelacyjna.

Kolejnym aspektem na TAK, jest fakt, że słuchawka bez problemu połączy się z wieloma urządzeniami, które obsługują BT. I tak mogłam podłączyć ją zarówno do komputera, kilku telefonów jak i tabletu, którego używam w pracy. Za każdym razem współgrała z każdym urządzeniem. Co więcej nawet przy równoległym podłączeniem do 2 urządzeń bez problemu przełączyła się na to, z którego przychodziło połączenie lub muzyka. A wszystko to dzięki technologii Multipoint, która  umożliwia połączenie dwóch urządzeń Bluetooth oraz odbieranie połączeń i strumieniowe przesyłanie multimediów z dowolnego z nich.

A co z zasięgiem? Również tutaj nie zauważyłam żadnych problemów. Producent deklaruje, że zasięg słuchawki sięga do 30 m. Spacerując po okolicy mojego biurka w pracy czy po mieszkaniu, nigdy nie utraciłam zasięgu. Czyli również w tym przypadku jest dobrze.

Co więcej słuchawka jest odporna na zawilgocenia dzięki zastosowanej nanopowłoce firmy P2i. A więc długie, stresujące rozmowy nie zaszkodzą naszemu urządzeniu. A wierzcie mi czasami było stresująco. Długie rozmowy przez telefon czy na skype dały mi czasami popalić 😊

Reklamy

Pages: 1 2 3 4


Categories: Artykuły, Bez kategorii, gadżety, Gadżety i Inne, Polecane, Testy, Urządzenia sieciowe, Złap Okazję

Tags: ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: