Test Motorola moto e6 plus – solidny średniak w świetnej cenie

Ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2 GHz utrzymuje szczytową wydajność telefonu po każdym stuknięciu, dotknięciu i przesunięciu palcem po ekranie. CPU otrzymuje pomoc układu graficznego PowerVR GE8320. Smartfon wyposażono dodatkowo w 4 GB pamięci operacyjnej, zaś na dane dostępne jest 64 GB pamięci wewnętrznej (,z czego dostępnych mamy ok. 50 GB), którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD do 512 GB. Taka konfiguracja sprawia, że urządzenie zadowoli przeciętnego użytkownika urządzeń mobilnych. Smartfon płynnie odtwarza multimedia, i w zupełności wystarcza do zabawy w dostępne gry w Google Play. Szkoda tylko, że podczas dłuższej zabawy SPU, troszkę się grzeje. Nie zauważyłem jednak, aby to miało wpływ na szybkość i płynność w obsłudze oprogramowania. Benchmark AnTuTu, którego używam do testów wyświetlił ponad 93700 punktów.

Miłośnicy smartfonów moto znajdą także w moto e6 plus czyste oprogramowanie Android 9 Pie bez zbędnych aplikacji dodatkowych. Warto też podkreślić, że zamiast zbędnych, instalowanych fabrycznie aplikacji wystarczą najważniejsze aplikacje systemu Android oraz ulepszenia moto.  Optymalizacja systemu jest poprawna, dzięki czemu telefon działa płynnie i stabilnie.  Fabrycznie zainstalowanych jest kilka narzędzi od Motoroli, które usprawniają obsługę urządzenia i sprawiają, że smartfon przewiduje, co użytkownik chce zrobić i robi to za niego.

Motorola moto e6 plus użytkownikom mobilnego Internetu oferuje przesył danych w technologii 4G/LTE kat. 4 oraz kartę Wi-Fi, moduł Bluetooth 4.2,   a także odbiornik GPS.  W urządzeniu zabrakło NFC oraz LTE co zaczyna być powoli standardem. Z łącznością za pośrednictwem Wi-Fi działające w zakresach b/g/n nie miałem najmniejszego problemu. Moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi zaimplementowany w telefonie  ma standardowy dla tego typu urządzeń zasięg.

GPS jest bezproblemowy, wyszukuje satelity natychmiast i prowadzi nas z punktu A do punktu B nie zrywając połączenia.


Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , , ,

1 reply

Trackbacks

  1. Działo się 2019: smartfony, które szczególnie nam przypadły do gustu - TECHNOSenior

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: