Recenzja Deerma TB500 – mop do podłóg ze zbiornikiem na wodę

W nasze ręce wpadł niedawno mop Deerma TB500. Nie jest on jednak zwyczajnym mopem, a to ze względu na dodatkowy zbiornik na wodę, możliwość złożenia oraz rączkę obracaną pod kątem 360 stopni. Przyrząd do mycia podłóg dostarczył nam oficjalny polski dystrybutor marki w Polsce, firma Jamicon (http://www.deerma.com.pl/). Jak wypada w codziennym użytkowaniu? Zapraszam do krótkiej recenzji.

hdr

Parametry techniczne:

 • Waga: 0,85 kg
 • Pojemność zbiornika na wodę: 0,35 l
 • Długość rączki: 1,2 m
 • Zasięg spryskiwacza: 95 cm
 • Kąt obrotu mopa: 360 stopni
 • Materiał wykonania: ABS / PP, aluminium, mikrofibra
 • Wymiary: 38,2 x 18,5 x 124 cm

Budowa i użytkowanie:

Mop Deerma TB500 przybył do mnie w kartonowym pudełku. Po otwarciu opakowania znajdziemy w nim kilka części:

 • Rozłożony kijek z rączką
 • Zbiornik na wodę
 • Końcówka na którym przyczepia się nakładki do mycia
 • Nakładka z mikrofibry

oraz instrukcja w języku polskim i standardowa papierologia.

Deerma TB500 to bardzo prosty przyrząd do mycia podłóg. Rurkę od kijka składamy jedną w drugą i zatrzaskujemy. Podobnie postępujemy z kolejnymi elementami. Na koniec napełniamy zbiornik wodą (możemy też dodać detergenty lub zapachowe olejki) i wkładamy go w przeznaczone dla niego miejsce na kijku oraz przyczepiamy nakładkę z mikrofibry na spodzie mopa. Ścierkę przyczepiamy na rzepy. Wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Jedyny problem na jaki natrafiłam, to rozłożenie mopa ze względu na dosyć sztywne przyciski. Zapewne nie będziemy to robić za często więc nie powinno to przeszkadzać.

Deerma TB500

Ergonomiczna konstrukcja, rączka o długości 120 cm i niewielka waga (0,85 kg)  sprawiają, że sprzątanie staje się bardzo łatwe i przyjemne, a przede wszystkim szybkie. Nie musimy już dźwigać za sobą wiadra z wodą, gdyż woda znajduje się na rączce mopa. To duża oszczędność i ułatwienie nie tylko w przypadku mycia podłóg, ale również trudniejszych miejsc np. schodów. Producent zapewnia, że jednorazowe napełnienie zbiornika pozwoli na umycie do 100m2 powierzchni. Z racji, że moja powierzchnia mieszkania, która mogę umyć, nie przekracza 30m, to nawet nie musiałam zapełniać zbiornika do pełna, a i tak jeszcze sporo wody mi zostało. Zatem bez problemu powinno nam wystarczyć wody również na większe powierzchnie. Co najważniejsze rączka do obsługi spryskiwacza znajduje się w uchwycie mopa, a jej obsługa jest bardzo intuicyjna – wystarczy ją ścisnąć i woda wypryskuje na podłogę. Następnie wystarczy przejechać mopem po mokrej powierzchni i po chwili mamy już czystą podłogę. Bardzo istotne jest to, że nakładka z mikrofibry jest bardzo chłonna i dobrze zbiera wszystkie brudy i włosy. Później wystarczy tylko wyrzucić paprochy zebrane na nakładce i w razie potrzeby przeprać ją w pralce. Nakładka schnie bardzo szybko przez co po niedługim czasie możemy ponowie zabrać się za sprzątanie. Co więcej sprawdzą się na wszelkiego rodzaju twardych podłogach wykonanych z paneli, linoleum, płytek, itp. Dodam jeszcze, że końcówka mopa obraca się w zakresie 360 stopni, przez co możemy dotrzeć do największych zakamarków naszego mieszkania 😊

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: