Recenzja Inteligentnego systemu oświetlenia Hykker Smart Home

IDC ocenia, że tylko w Europie rynek smart home rośnie w tempie ponad 20-proc. rok do roku. Jednym z kluczowych obszarów rynku jest zarządzanie oświetleniem, monitoringiem i ogrzewaniem. Systemy są również coraz bardziej kompatybilne, a wszystkim można sterować z poziomu jednej aplikacji w smartfonie. Takie plany ma również firma mPTech, właściciel marki HYKKER, która wypuściła kilka dni temu Inteligentny system oświetlenia Hykker Smart Home.

Hykker Smart Home

W skład zestawu wchodzi wielokolorowa taśma LED z 90 diodami o długości aż 3 metrów, smart gniazdo z licznikiem energii oraz energooszczędne żarówki LED o mocy 7W (światło białe), a także 9W (światło białe i kolorowe). Każde z nich daje nowe możliwości w zakresie zarządzania domowym oświetleniem, a gniazdo dodatkowo pozwala monitorować i zarządzać poborem energii danego sprzętu oraz zdalnie go włączać i wyłączać. Sterowanie nimi odbywa się za pomocą aplikacji w smartfonie lub tablecie i w mgnieniu oka można dopasować kolor czy temperaturę barwową światła do własnych potrzeb lub nastroju tworząc niepowtarzalną atmosferę w danym pomieszczeniu. Co więcej można nimi zarządzać niemal z każdego miejsca na świecie. Wszystko dzięki wbudowanemu w nie modułowi Wi-Fi, który pozwala na połączenie produktów poprzez domową sieć i internet z dedykowaną aplikacją Hykker Smart Home na smartfony i tablety z systemem Android. Wspomniane produkty dają jednocześnie początek całej gamie rozwiązań, którymi będzie można zarządzać na odległość, za pomocą jednej, zaawansowanej aplikacji.

Hykker Smart Home wpisuje się w koncepcję „plug and play”, czyli jest gotowy do użycia bezpośrednio po prostym i niewymagającym specjalistycznej wiedzy procesie instalacji. Procedura konfiguracji sieci Wi-Fi nie różni się niczym od tej znanej ze smartfonów. Jedna aplikacja pozwala sterować i zarządzać dowolną liczbą żarówek, gniazd oraz taśm w sposób zdalny tj. na odległość, dzięki czemu można ustawiać temperaturę barwową oświetlenia, a także zarządzać czasem włączania i wyłączania produktów wpływając na ich pory działania. Aby było to możliwe należy pobrać aplikację, podłączyć żarówki/gniazdo/taśmę, wyszukać dany produkt i połączyć go za pomocą Wi-Fi z domowym routerem. Ważne jest to, że zdalne sterowanie każdym z produktów jest możliwe tylko, gdy pozostaje on w zasięgu routera Wi-Fi. Samymi produktami można zarządzać głosowo, wydając polecenia przez Asystenta Google (po integracji z Google Home). Ponadto, każdy z produktów wymaga osobnej instalacji i zarządzania.

Po przeprowadzeniu ustawień, właściwie już możemy cieszyć się nowym oświetleniem, a co najważniejsze oszczędzać energię. Mało tego, można na różny sposób programować ich działanie (czas pracy czy np. natężenie oświetlenia), co sprawia, że ingerencja człowieka jest ograniczana do minimum. Aplikacja pozwala na obsługę urządzenia, zarówno przez naszą domową sieć, jak i zdalnie przez sieć komórkową za pomocą chmury. Wystarczy sobie wyobrazić, że jednym kliknięciem można zmienić barwę oświetlenia w pomieszczeniu jednocześnie zmieniając jego atmosferę – z salonowego oświetlenia w przytulny, romantyczny kącik i to całkiem zdalnie albo w mgnieniu oka rozświetlić dom będąc jednocześnie w pracy, co też może wpłynąć na większe bezpieczeństwo. Takie i jeszcze wiele innych możliwości daje zestaw oświetlenia Hykker Smart Home z dedykowaną aplikacją. Sam panel aplikacji został przejrzyście opracowany i do tego (duży plus) w języku polskim. Inteligentne rozwiązania tego typu potrafią również natychmiast wysłać powiadomienie na Wasz telefon.

Na kolejnych stronach opisujemy każdy z produktów, który mogliśmy dla Was przetestować, w tak gorącym okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zapewne niejedna lampka zawita do każdego domu.

One thought on “Recenzja Inteligentnego systemu oświetlenia Hykker Smart Home

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: