Reklamy

Test Media-Tech MT4100 – kontrola mieszkania z drugiego końca świata

Wygląd i wykonanie

Bez wątpienia jest to jedno z ładniejszych, a zarazem kompaktowych urządzeń dostępnych na rynku – kształt „filmowego” robocika o wysokości 120 mm i wadze 204 g. Według mnie jest trochę zbyt lekka. Większa waga dodałaby stabilności i wrażenia większej solidności. Kamera wykonana została z białego matowego plastiku, który wygląda dobrze.  Kamera wyposażona jest w gniazdo kart SD. Dzięki czemu nagrania mogą być zapisane, nawet w przypadku odcięcia dostępu internetu. Kamera obsługuje karty do 32GB (class 6). Wbudowany reflektor diody podczerwonej sprawia, że kamera widzi w ciemności na odległość 10 metrów.

Seria kamer IP SECURECAM promowana jest, jako seria urządzeń, które idealnie nadają się do monitoringu domu, biura, sklepu, warsztatu, parkingu, itp. Sprawdzą się również przy opiece nad dziećmi czy osobami starszymi, więc nie mogło zabraknąć tu obsługi poprzez aplikację mobilną. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android i iOS. Wszystkie kamery IP serii SECURECAM zarządzane są w ramach jednej aplikacji YCC365Plus, dzięki czemu możliwe jest łatwe zbudowanie własnej sieci monitoring nawet w oddalonych od siebie lokalizacjach (w domu, sklepie, firmie itp.) Panel konfiguracyjny – niedostępny w polskim języku, to klasyk. Jest bardzo prosty, dość brzydki i przestarzały, ale spełnia swoje zadanie.

Smart Cloud Securecam MT4100 to ciągła ochrona przez 24 godziny na dobę z możliwością obserwacji online na urządzeniach mobilnych, bez narażenia nas na nadmierne wydatki. Za pomocą aplikacji możemy w każdej chwili przy użyciu smartfona/tabletu sprawdzić, co dzieje się w danym pomieszczeniu, może też skonfigurować aplikację tak, by w razie wykrycia ruchu natychmiast powiadomiła nas o tym. W razie wykrycia ruchu kamera może wysłać powiadomienie na smartfona, skrzynkę e-mail lub rozpocząć nagrywanie filmu. W takiej sytuacji możliwie jest szybkie sprawdzenie, co było przyczyną uaktywnienia się aplikacji – gdy stwierdzimy, że doszło np. do włamania, możemy natychmiast powiadomić o tym policję. Dzięki temu istnieje spora szansa na złapanie złodzieja na gorącym uczynku. A nawet, jeśli funkcjonariusze nie zjawią się na czas, będziemy dysponować nagraniem z kamery, które może okazać się przydatne nie tylko w poszukiwaniu sprawcy włamania, ale także w udowodnieniu jego winy. Obraz nagrywany jest w rozdzielczości HD (720p).

Media-Tech MT4100

Na ruchomej głowicy producent umieścił obiektyw, czujnik światła i diody IR.  Funkcja PTZ pozwala na zdalne obracanie głowicą z obiektywem w pionie i poziomie za pośrednictwem aplikacji. Dzięki czemu możemy obserwować całe pomieszczenie. Wbudowany na podstawie mikrofon oraz głośnik, umożliwia dwustronną komunikację z osobami znajdującymi się w monitorowanym pomieszczeniu. Kamera jest zasilana sieciowo (przez uniwersalny port microUSB – więc można ją zasilać również z powerbanków), lecz z internetem łączy się w pełni bezprzewodowo wykorzystując interfejs Wi-Fi, dzięki czemu połączymy ją z Internetem za pośrednictwem routera w domu lub firmie. Pierwsza konfiguracja kamery może odbyć się też za pomocą naszej sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11 b/n 2.4 GHz. Kamera, po uruchomieniu sama wyszukuje dostępne sieci.

Jak to działa?

A działa to dość dobrze. Obraz rejestrowany jest w jakości HD 720p (w zakresie 355 stopni w poziomie i 90 stopni w pionie), jest czytelny nawet przy braku oświetlenia. Wbudowany tryb nocny umożliwia rejestrację obrazu przez kamerę w ciemności – w podczerwieni (dzięki systemowi doświetlenia IR), dlatego dobytek czy bliscy mogą być bardziej bezpieczni niezależnie od pory dnia. Nagrywany dźwięk również nie budzi zastrzeżeń. Dwukierunkowa komunikacja audio działa ok, wykorzystując kamerę można nawiązać połączenie i porozmawiać z klientem czy też gościem.

Podsumowanie, czyli czy warto kupić

Zależy, czego potrzebujecie. Jeśli zależy Wam na zwykłej małej kamerce do monitorowania pokoju, jako elektroniczną nianię itp., to biorąc pod uwagę cenę, warto się recenzowanym sprzętem zainteresować.  Za to jeśli zależy Wam na specjalistycznych funkcjach, to bardzo prawdopodobne, że kamera MT4100 nie spełni Waszych potrzeb. Dla każdego z nas bezpieczeństwo bliskich oraz naszego dobytku jest tak samo ważne. Z tego powodu warto korzystać z różnych dostępnych rozwiązań i dbać o wyposażenie naszych domów w takie urządzenia. Aktualna cena kamerki MT4100, to 119,99 zł

Wasz TECHNOSenior

Reklamy

Pages: 1 2


Categories: Artykuły, Bezpieczeństwo, Gadżety, Internet, Kamery i Nawigacje, Technologia, Testy

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: