Reklamy

Test TP-Link Neffos C9 Max – dobre zdjęcie tanim smartfonem? To możliwe

Aparat to bardzo ważny element każdego urządzenia mobilnego, do którego wedle najróżniejszych badań dużą uwagę przywiązują użytkownicy. Na pokładzie Neffosa C9 Max znajduje się tylny aparat o rozdzielczości 13MP oraz przysłoną f 2/2, która pomaga wydobywać jeszcze lepszą głębię obrazu. Dzięki tylnej kamerze smartfona na zdjęciach można uzyskać efekt bokeh, czyli specyficzne, miękkie rozmycie tła fotografii. Wykorzystanie bokeh sprawia, że zdjęcia wyglądają bardziej efektownie oraz są bardziej plastyczne.

Oprócz tej funkcji, aparat Neffosa wyposażony został w tryb nocny oraz w inteligentne rozpoznawanie scenerii, które ułatwiają wykonywanie zdjęć w różnych okolicznościach, bez potrzeby wykorzystywania dodatkowego sprzętu czy oprogramowania.  Zdjęcia prezentują naprawdę przyzwoity, w tej klasie telefonów poziom – szczególnie w dobrych warunkach oświetlenia.  Nieco gorzej jest przy braku odpowiedniej ilości światła, ale w takich warunkach sprawdzą się tylko nieliczne smartfony. Podsumowując ten rozdział, może spokojnie dodać, że chociaż nie jest to najlepszy aparat w smartfonie, jaki dzisiaj można spotkać na sklepowych półkach, ale spokojnie byłby w stanie zastąpić mi aparat kompaktowy.

Poniżej zobaczyć możecie przykładowe zdjęcia, zarejestrowane za pomocą testowanego smartfona:

Podobnie ma się rzecz z filmikami, które możemy oczywiście nagrywać, w jakości Full HD 1080p. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić, to stabilizacja obrazu, ponieważ mogłaby ona być lepsza.

Bateria o pojemności 3000mAh w TP-Link Neffos C9 Max z pewnością wystarczy do całodziennego używania smartfona – wysyłania wiadomości, grania i przeglądania sieci – bez potrzeby doładowania. Użytkownik może wykorzystać także tryb oszczędzania baterii, który przedłuża czas pracy urządzenia. Kreski poziomu naładowania nie znikają błyskawicznie i nie musimy wszędzie zabierać ze sobą ładowarki. Jak wiemy, niektóre smartfony mają problemy z ciągłym działaniem przez dobę, zatem bez wątpienia należy uznać ten element za plus. C9 Max został wyposażony w baterię litowo-jonową, która została stworzona w renomowanych laboratoriach TUV Rheinland. Jej jakość znacznie przełożyła się na poprawę wydajności i bezpieczeństwo baterii – zapewnia producent.

Oczywiście nie omieszkałem przeprowadzić standardowych testów w aplikacji PCMark, wynik ponad 8 godzin przy pełnej jasności ekranu, zadowoli każdego użytkownika smartfonów.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Polecane, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , ,

1 reply

  1. Telefon używam prawie miesiąc. Jest fajny. Słuchawki to jednak porażka. Kabelki są krótkie i mi wypadają z uszu. No aparat szalu nie robi, ale da się używać. Trochę ciche są rozmowy. Więc jeśli ktoś ma kłopoty ze słuchem albo jest w głośnym miejscu może mieć kłopot z usłyszeniem drugiej osoby. Jasność ekranu w słońcu trzeba ustawić na maksymalny poziom co też szybko zużywa baterie. A co do baterii to przy nie intensywnym używaniu starcza spokojnie na cały dzień. Mogę ocenić ten telefon na 7/10. Do podstawowych funkcji się na da.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: