Reklamy

Test TP-Link Neffos C9 Max – dobre zdjęcie tanim smartfonem? To możliwe

Konstrukcja smartfona kryje w sobie całkiem wydajne podzespoły, czyniąc z niego urządzenie o świetnym stosunku ceny do oferowanych możliwości.  Sercem smartfona jest układ MediaTek Helio A22 (MT6761), który składa się z czterech rdzeni zbudowanych w oparciu o 64-bitową architekturę ARMv8-A (Cortex-A53), o maksymalnej częstotliwości taktowania 2.0 GHz. Nad grafiką czuwa dwurdzeniowy układ PowerVR GE8300, który otrzymał wsparcie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Z kolei na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje użytkownika, producent zarezerwował 32 GB pamięci wewnętrznej, z czego dostajemy ok. 25 GB z możliwością rozbudowy o maksymalnie 128 GB poprzez slot kart microSD. W praktyce oznacza to, że system działa płynnie, a reakcja na polecenia jest poprawna. Oczywiście bez problemu zagramy w standardowe gry. Bardziej zaawansowany, niestety mogą powodować problemy z płynnością. Smartfon w popularnym AnTuTu Benchmark osiąga wyniki na poziomie 73 tys. pkt.

Na wyświetlaczu prezentowany jest system operacyjny 9.0 Pie. Po kilku dniach użytkowania muszę stwierdzić, że wszystko działa naprawdę stabilnie i szybko. Zapewnia on maksymalną wygodę oraz płynne działanie nawet przy wielu uruchomionych aplikacjach i grach.  Wszystkie z zaimplementowanych funkcji działają bez zarzutu. Jeśli czegoś nie znajdziemy wystarczy sięgnąć do prawie nieprzebranych zasobów sklepu z aplikacjami Google Play. Do tego warto wspomnieć o kliencie sprawdzającym, a aktualizacje odbywają z poziomu telefonu w trybie OTA (over-the-air).

Neffos C9 Max

Konfigurację dopełnia szeroki wachlarz rozwiązań komunikacyjnych, w tym modem 4G LTE (Cat.4), umożliwiający pobieranie danych z prędkością do 150 Mbps, moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi, w którym wykorzystano dwuzakresową technologię 2,4GHz oraz 5GHz i Bluetooth 5.0. Niestety zabrakło NFC, która w smartfonach jest już dziś standardem i bardzo przydatną funkcją. Niezawodne połączenia Wi-Fi są zaprojektowane i przetestowane w zaawansowanych technologicznie laboratoriach TP-Link, lidera na rynku urządzeń sieciowych.

Nie mogło zabraknąć także odbiornika nawigacji satelitarnej. GPS wspomagany przez A-GPS działa stabilnie i szybko.  Zachowania odbiornika na trasie pozwala na komfortowe korzystanie ze smartfona, jako nawigacji.

Reklamy

Pages: 1 2 3 4 5


Categories: Artykuły, Polecane, Technologia, telefon, Telefony, Testy

Tags: , , ,

1 reply

  1. Telefon używam prawie miesiąc. Jest fajny. Słuchawki to jednak porażka. Kabelki są krótkie i mi wypadają z uszu. No aparat szalu nie robi, ale da się używać. Trochę ciche są rozmowy. Więc jeśli ktoś ma kłopoty ze słuchem albo jest w głośnym miejscu może mieć kłopot z usłyszeniem drugiej osoby. Jasność ekranu w słońcu trzeba ustawić na maksymalny poziom co też szybko zużywa baterie. A co do baterii to przy nie intensywnym używaniu starcza spokojnie na cały dzień. Mogę ocenić ten telefon na 7/10. Do podstawowych funkcji się na da.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: